Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kociarze - zapraszam ;-)

Moja mama czeka na kota. Ma obiecaną spokojną kotkę ze schroniska.
Chciałam jej pomóc i rozglądam się za żwirkiem. Widzę, że pojawił się na rynku jakiś silikonowy, możecie się wypowiedzieć na jego temat lub polecić coś dobrego?
Przy poprzednim kocie używali głównie piasku do kuwety (stare dzieje).

Komentarz

  • Ja (w sensie moj kot) uzywam silikonowy i jestem bardzo zadowolona. Nie pachnie i sie tak nie sypie. Nie mozna jednak wrzucac go do toalety i troche syczy jak kot sika....niektorym kotom to przeszkadza po prostu i nie chca sikac na niego.
  • Dzięki :-)
    pomyślałam, że kupię jej od razu spore opakowanie, żeby było taniej, ale to chyba zły pomysł.
  • Jak to bedzie dorosly kot to lepiej najpierw male i sprawdzic. Moze byc przyzwyczajony do tego co uzywal.
  • lepiej sprawdzić na małych opakowaniach co kotu podpasuje :) u mnie po kilku próbach okazało się ze kot jest najbardziej zadowolony ze żwirku z... Lidla :) ale tego w kartonie, nie w papierowej torbie.
  • Nie lubię i nie polecam silikonu, ale co tam kto woli.
    Wg mnie najhigieniczniejszy jest ten zbrylający się. Dla mnie silikonowy to jednak siedlisko bakterii i straszna chemia.

    Ze zbrylających się używam Golden Greya - zbrylający się betonit o zapacju dzieciecego pudru. Bardzo dobrze zbryla się i pochłania zapachy, jest wydajny i ekonomiczny. !4 kg worek przy 4 kotach i 3 kuwetach starcza u nas na ok miesiąc.
    Przy "jedynakach" 3 miesiące minimum.
    Koszt nie jest niski, bo ok 44 zł/14 kg, ale na pewno opłacalny w ogólnym rozrachunku
  • My używamy ekologicznego cat's best w formie małych trocin. Plus: świetnie się zbryla, jest wydajny i można go wrzucać do toalety. Minus: strasznie się nosi :( Sposobem na to jest dywanik przed kuwetą, który strzepuję do brodzika i spłukuję.
    http://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_kota/zwirek_dla_kota/cats_best/382641
  • Właśnie dlatego, ze sie tak skandalicznie nosi zrezygnowaliśmy z Cats Best Eco PLus.
    No i się zdecydowanie zmieniła jego jakosć, co potwierdzają prawie wszyscy moi znajomi hodowcy i kociarze - jest dużo gorszy.
  • My też używamy Golden Grey'a. Silikon mnie nie przekonał.
  • Ale tego Golden Greya można do toalety wrzucać? No bo jak inaczej wyrzucać kupy? Moja kotka robi dwa razy dziennie :(
  • Kupy @Gosia5 to nawet, jak lekko ożwirkowane można wrzucać do sedesu.
    A sikowe grudki do woreczka i potem do śmieci
  • No tak, ale moja kocica ma jakieś problemy. Leczymy i leczymy, a kupy wciąż mocno "spanierowane". Wcześniej były tak luźne, że z porcją żwirku lądowały w toalecie. DO tego moje dziecię raz ten żwirek zjadło. Wolę, żeby F jadł cat's best :)
  • a nie za dużo mokrego jedzenia?
    mokre bardzo rozluźnia
  • Już nie dostaje mokrego. Daję Taste od the Wild, ale weterynarz radzi jakiś specjalistyczny royal canin. Sama nie wiem.
    A swoją drogą to mam do odsprzedania 12 puszek animoda carny kitten :)
  • Ja karmie tylko sucha karma. Wlasnie Royalem na zalecenia weta. Zastanawiam sie czy to naprawde najlepsza karma czy kwestia duzej ilosci gadzetow u weta od RC :-? @kociara a jaka karme ty polecasz?
  • RC nie jest dobrą karma, jak się uważnie wczytać, to tam zero mięsa jest.
    Ale faktem jest, ze koty dobrze na nią reagują.
    Ja karmię aktualnie Optimanova, ale chyba tylko do zdobycia w zooplusie.
    Karmiłam też Greenwoods, w zasadzie tymi dwiema karmię

    Bezzbożówki są niezbyt przez moje tolerowane.
    U kastratów trzeba dbać, by nie przebiałkowić
  • A co do jedzenia?
    Napiszcie proszę kilka podstawowych rad.
  • Był jakiś wątek koci, gdzie wszystko pisałam
    postaram się odgrzebać-nie chce mi się znowu tego wszystkiego pisać ;) po raz kolejny
  • fajnie, dzięki!
  • obiecałam mamie się dowiedzieć ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.