Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukiwany Partner medyczny - klinika/szpital/instytucja

Może niektórzy z was pamiętają, jak kiedyś pisałam o firmie mojego męża, która opracowała program wykorzystywany w diagnostyce raka mózgu.
Teraz firma poszukuje partnerów medycznych do współpracy. Przekazuję wam prośbę Piotra Krajewskiego, prezesa firmy:

Komentarz

 • "Szukamy partnera medycznego (klinika/szpital/instytucja etc), który byłby otwarty na współpracę w zakresie używania/testowania modelu/aplikacji wspierającej diagnostykę obrazową nowotworów mózgu.

  Rok temu nasza firma wzięła udział w dwóch międzynarodowych konkursach w ramach konferencji MICCAI 2015 w Monachium, z zakresu technologii wspomagania diagnostyki nowotworów - „Imaging & Digital Pathology”. Zespół Stermedia zdobył 1. miejsce w konkursie Combined Radiology and Pathology Classification (Klasyfikacja na podstawie obrazów Radiologicznych i Histopatologicznych) oraz 3. miejsce w Segmentation of Nuclei in Pathology Images (Segmentacja komórek w obrazach histopatologicznych).
  Nasze rozwiązania były oceniane przez lekarzy i naukowców z całego świata. To olbrzymie osiągnięcie jest dla nas bodźcem do dalszych działań i kolejnych wyzwań.

  Nasza aplikacja bazuje na mechanizmach "deep learningu" i wykorzystuje przede wszystkim obrazy wycinków histopatologicznych nowotworów mózgu. Dzięki udziałowi w MICCAI dostaliśmy dostęp do referencyjnej bazy tego typu materiałów. Obecnie rozszerzamy możliwości aplikacji o analizę zdjęć z rezonansu magnetycznego.

  Poszukujemy do współpracy Partnera (klinika/szpital/instytucja), który dysponuje odpowiednią bazą zdjęć referencyjnych - histopatologicznych i MRI - do dalszego rozwoju aplikacji. Na ich podstawie nasz program będzie w stanie zwiększyć liczbę wykrywanych rodzajów nowotworów oraz dokładniej rozpoznawać obszary zmienionych komórek i klasyfikować je z określonym prawdopodobieństwem do danej grupy schorzeń. Program w ten sposób "uczy się" nowych obrazów, co zwiększa jego możliwości analityczne, wspierające diagnostykę.

  Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie: www.cancercenter.eu

  Bardzo proszę o przekazanie tej informacji do osób i instytucji, które mogłyby być zainteresowane współpracą w zakresie komputerowego wsparcia diagnostyki nowotworów mózgu.

  Zapraszam do kontaktu Piotr Krajewski:
  mail: piotr.krajewski@stermedia.pl
 • @MartynaN - chodź poczytaj :)
 • Byliscie na Salmedzie w Poznaniu?
 • Tylko widzę na wstępie problem. Otóż nasz MRI szpitalny ma 3 miesiące, wcześniej usługi były zlecane firmie zewnętrznej . To jest firma prywatna o nazwie affidea. Chyba oni byliby lepszym partnerem, bo to ogólnopolska sieć, więc maja duże bazy danych.
  Nim nam się nazbiera reprezentatywna ilość guzów mózgu, lata miną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.