Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Po spotakaniu z ministrem ...

... edukacji mam kilka mało optymistycznych uwag. Po pierwsze PiS nie zamierza robić rewolucji w edukacji. System jest w zasadzie dobry, wymaga co prawda paru korekt, ale nic bez konsultacji ze związkami zawodowymi i środowiskiem nauczycielskim. Polska szkoła wymaga większej centralizacji. Zamiast jednego obowiązkowego podręcznika będzie wybór ograniczony do trzech podręczników. Należy się spodziewać czteroletniego liceum. A tak w ogóle, to dopiero 27 czerwca, w Toruniu, zostaną ogłoszone założenia reformy edukacji, która rozpisana jest na lat 8 (sic!). Mam wrażenie, że cały program naprawy skonstruowany będzie tak by nie drażnić grupy wiekowej, w której PiS ma największe poparcie czyli 50-60 latków. Jeśli ktoś ma dziecko, które marzy o zawodzie nauczyciela to niech mu ten pomysł jak najszybciej z głowy wybije. Nadciąga niż demograficzny, stara gwardia będzie się bronić rękami i nogami. Niestety ...

Komentarz

  • Moje wszystkie dzieci wypadają za 3 lata z tego zje......o systemu i żadne nie chce być nauczycielem. Co władza to łapska pcha w edukację.
  • Niestety. Bon edukacyjny i konkurencja na rynku edukacyjnym to nie z tej bajki. :(
  • większej centralizacji...na tak, ale czego się spodziewać po PiS. Przecież nie ukrywali, że chcą nacjonalizować i kierować wszystkim z Warszawy, chociażby służbą zdrowia. Nic, totalnie nic nie robią, żeby ułatwić życie drobnym przedsiębiorcom, którzy są kołem zamachowym rynku pracy (tak, właśnie MŚP, a nie wielki przemysł) i to w każdym regionie. Ale nie, PiS ma jakiś gigantyzm wpisany w swoją filozofię i cała dobra zmiana to ma być kontrola i jeszcze raz kontrola. Dlaczego edukację miałoby to ominąć? @Spioch, od nadmiaru wolności jeszcze by się Polakom w głowach poprzewracało. Nie będą lizać butów Brukseli? Fajnie, ale na miejscu będziemy trzymani za pyski. Aaaa, no i oczywiście ta kontrola przez urzędników będzie się odbywać, tym samym wychowuje się rzesze wiernych wyborców. A niech zgadnę, dlaczego w Toruniu ogłoszą założenia reformy? W jakiej szkole?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.