Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rysunek węglem, realistyczny, martwa natura - u kogo się nauczyć? [Warszawa]

Drodzy wszechstronnie uzdolnieni i o wykształcenie dbający,
starsza córka nauczyć się musi rysować - węglem, z zachowaniem proporcji, bardzo realistycznie. Z umiejętnością np. narysowania dzbanka, ale dwa razy większego niż zaprezentowany.
Takie wymagania egzaminacyjne do szkoły, którą wybrała.
Szukamy nauczyciela, bo ojciec to by wszystko załatwił renderem, a ja ze sztuk plastycznych to mogę ewentualnie pośpiewać ;-)
Ktoś może szykował się na jakąś architekturę albo coś?
Drugi nabór już w sierpniu... :-SS

Komentarz

  • a o jaką szkołę chodzi?
    bo na Wydział Architektury PW to raczej inne są wymagania niż rysunek węglem dzbanka...
    jeśli to ma być inna - bardziej artystyczna - szkoła, to z kolei nie ma co się uczyć rysunku architektonicznego
  • Ja pracuje na Asp. Kazdy wydzial ma inna specyfike.na co konkretnie?
  • Na architekturę przygotowuje szkoła rys. DOMIN - prowadzący wielodzietny, z mojego roku studenckiego: http://www.domin.pl/
  • edytowano czerwiec 2016
    Ja generalnie polecam szkołę "Labirynt" prowadzoną przez Piotra Zwierzchowskiego
    ma najlepszą skuteczność ever, a młodzież go uwielbia.
    http://labirynt.pl/
    Jakby się jednak ktoś miał zamiar zdecydować, to proszę o priv, bo chciałabym się podzielić pewną uwagą.
  • Tak szczerze, to nie nastawiałabym sie na drugi nabór na WAPW - tam jednak jest duża nadpodaż kandydatów juz w pierwszym terminie. Jeśli szkoła niepubliczna, to tez bym przemyślała - bo czesto to wyciaganie pieniedzy, za ktorym nie idzie jakość :(
    Wiem, jestem malkontentem, ale mam troszke doświadczenia w tym temacie.
  • @AN_3 ja chodziłem na świetne zajęcia z rysunku w klubie abstynenckim ;-) mógłbym ew. podpytac prowadzącą
  • To były czasy: pobudka o 5 rano, o 6 autobus, potem pociąg, o 10 zaczynały się zajęcia w jakimś przedszkolu na Powiślu w Warszawie... powrót wieczorem.... co tydzień przez klasę maturalną... a pomiędzy szykowanie teczki prac własnych.
  • "Egzamin to kwalifikacja do technikum dentystycznego."
    Ha, ha - na to nie wpadłyśmy :D
  • I tam trzeba dzbanki rysować?
  • Rysunku można się nauczyć i w domu kultury, ale warto poszukać kontaktów z osobami, które wiedzą jak będzie wyglądał konkretnie egzamin. Są naprawdę różne style i wymagania, jedni tolerują tylko kreskę, inni rozcieranie płaszczyzn. Sama pamiętam zaskoczenie, bo nastawiałam się na kredkę, a dostaliśmy śliski papier, którego kredka się nie trzymała, wyglądała niechlujnie, a zniósłby go tylko pisak lub piórko (wobec czego rysunek odręczny zaliczyłam na 10% punktacji). Za to rady, które potraktowałam poważnie, dotyczące kompozycji graficznej, bardzo wspomogły wynik (typu nie wymyślajcie własnego kroju liter, tylko nauczcie się odwzorowywać jakiś uniwersalny, przynieście klej, papiery, gazety, kartofla i farby, zróbcie kolaż, miałam trzeci wynik w tej kategorii).
  • Może podpytać koleżanki, które zdały rok temu, bo szkoła tego, co ważne nie napisze wprost.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.