Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy domowe

Szukałam jakiegoś wątku o butach, ale nie znalazłam, więc zaczynam nowy wątek :)

Pytanie nr 1: jak oczyścić z kurzu pantofle z nubuku? Przychodzi mi do głowy tylko odkurzacz o dużym ssaniu, ale mój ma małe :-S Chcę je sprzedać, więc muszą być śliczne.

Komentarz

  • A, i od razu pytanie drugie: czy słusznie mi się wydaje, że klatkę można naprawić lutownicą? Mam możliwość pożyczenia, tylko nigdy jeszcze czegoś takiego nie używałam (ani nie widziałam na oczy;)
  • To ja się podczepię pod wątek: jak otworzyć biurko z kluczyka, który dziecię zatrzasnęło w środku?
  • Katia, jak masz cyne to zalutujeesz chyba ;)

    MagdaCh a wlam od tylnej strony biurka mozliwy? Bo tam czesto cienka sklejka jakas, ktora latwo podwazyc.
  • Biurko jest po moim tacie i dziadku - przedwojenne. Obydwaj całe życie przy nim pacjemtów przyjmowali. Odrestaurowałam je za 1500 zeta. Muszę punktowo ten zamek uchylić - to zamek od takiej drewnianej roletki zasuwanej od dołu. Za nic nie mogę klucza przypasować.
    Rozwalanie odpada.
    Kiedyś bok się biurka przypalił od małego pożaru w koszu, teraz brakuje mojego włamania :)
  • A jak porzadne to lipa..znaczy dobrze ze porzadne, ale pomyslu jak otworzyc brak
  • trzeba wlamywacza
  • A może zapytać tych co odrestaurowali, może znają się też na starych zamkach lub sposobach otwierania, albo do kogoś skierują
    Może jakbyś fotkę tego miejsca gdzie jest zamek wstawiła to było by łatwiej o jakiś pomysł
  • Katia, lutowanie same w sobie jest łatwe (dziadek mnie nauczył jak mialam 5lat) spróbuj pożyczyć od razu z materiałami eksploatacyjnymi, a czy idzie to raczej zależy od tego z czego klatka i jakie zepsucie :)
  • Zamek działał - koszta to była restauracja drewna. Strasznie drogi jest odnawianie. Chyba muszę sprowadzić ślusarza, choć mi się bardzo nie chce. Myślałam, że jest jakiś myk. Chłopcy z poprawczaka potrafią szpilkami otwierać...
  • Do butow z nubuku sa takie gumowe szczoteczki. Trzeba nimi poczesac buty w rozne strony, a potem wygladzic w jedna strone. Sa jeszcze spraye barwiace.
  • @MagdaCh wklep w YT "jak otworzyć zamek" wyrzuca wiele filmików instruktażowych-może któryś dopasujesz do swojego zamka :)
  • @Wela
    dzięki! O tym nie pomyślałam!
  • ja czyszczę buty z nubyku mokrymi husteczkami (takimi z paczuszki dla dzieci), mi działa :) no i tymi gumkami. wpierw gumki (mogą też być twarde zwykłe) a potem husteczki :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.