Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Które logo dla klubów MR+

2

Komentarz

  • Ale rozyczka czytelna tylko dla znawców, a klub ma pewnie sie szybko i dobrze kojarzyć. No i jak logo będzie małe, to sie roza zagubi.
    I czy chłopcy będą chcieli z kwiatkiem ;) ?
  • MleMle
    edytowano lipiec 2016
    Racja. Z drugiej strony samo MR mi się najbardziej kojarzy z MRRRuczeniem, a w tej konfiguracji z krzyżem jakoś z RH+ :D
  • ten krzyż jest tam jak "potęga", no i jest to POTĘGA. :)
  • 4
    Podziękowali 1Felicyta
  • Dwójka zdecydowanie.
  • Z czego wynikają kolory? Bo tylko dwójka ma czerwony, a on bardzo ożywia całość. Czcionka zresztą tez ma najwięcej dynamiki. Pozostałe są w moim odczuciu dość pasywne. Czwarte ewentualnie uszłoby, ale dla mnie z kolorami coś nie halo i niebieskie ramię + zlewa się z tłem.
  • Moja 9-latka orzekła, że 1. tylko z prostym krzyżem.
  • Ja bym dodała, że MR utrzymać w tej samej czcionce, bo graficznie skrzeczy. Popróbować z boldem, sprawdzić kilka wersji kolorystycznych krzyża, sprawdzić krzyż łaciński (ten trochę z tabletką i apteką się kojarzy), poprzesuwać krzyż i zobaczyć, gdzie najlepiej wygląda.
  • edytowano lipiec 2016
    A ja jestem maruda :D
    Żadne mnie nie zachwycilo, każde ma plusy dodatnie i plusy ujemne. Pierwsze ma ładnie wpisany krzyż, ale kojarzy sie z apteką. Drugie jest ok, ale krzyż kojarzy sie ze ŚDM. (Ale w tym gorącym czasie mi sie wszystko kojarzy ;) ) W sumie dla klubu dzieci i młodzieży moim zdaniem najlepsze.
    Trzecie jest graficznie spójne ale kojarzy sie ze stacją radiową a czwarte jest przestarzałe i nudne. Moj ojciec miał podobne logo firmy w latach 70-tych.
  • a jakby ten krzyż był taki

    krzyz


    trochę krzyż a trochę kwiat - róża
  • Róża czteropłatkowa to dość rzadko spotykana odmiana, stąd raczej nikomu czteropłatkowy kwiatek nie powinien skojarzyć się z różą. To, tak z botanicznego punktu widzenia.
    Inna sprawa, że z krzyżem też się nie bardzo kojarzy.
  • ale to chyba nie krzyż tylko plus?
  • dwójka z czarną czcionką :)
  • nie wiem, nie upieram się, bo chyba mam za ścisły umysł i logotypy przychodzą mi z trudem, ale jeśli chodzi o samą zasadę na której oparte jest logo, to raczej podobają mi się takie, które mają dalekie skojarzenia, a nie takie wprost

    np. te kolorowe "krzyże" zaproponowane na początku wątku też nie kojarzą mi się z krzyżami tylko z plusami już bardziej i uważam to akurat za zaletę tych koncepcji
  • Poszukałbym trochę innych czcionek, te na dole jakoś nie są najładniejsze.
    Krzyż po lewej ma barwy sprawiające wrażenie czegoś brudnego.
    Wielkie czarne pola z malutkimi wielokolorowymi akcentami nie dają wrażenia spójności.

    Generalnie mógłby grafik trochę jeszcze popracować nad tym logo.
  • A może by zrobić konkurs wśród uczestników klubów? dzieci i rodziców, koncepcja miałaby czas, żeby dojrzeć, głosowanie zintegrowałoby ideę?
    kluby są już dwa: jeden w Niespodziance (starszy i młodszy), drugi śniadania w Józefowie, jest grono bywalców. Ostatnio na fb mnie wypytywały dziewczyny z Pragi, gdzie to taki świetny klub ED, gdzie chodzimy.
  • Konkurs zawsze jest dobrym pomysłem, ale trzeba zastrzec możliwość modyfikacji i częściowego wykorzystania.
  • wg mnie szansa na to, że z konkursu graficznego, w którym startują amatorzy, wyłoni się coś sensownego jest bardzo, bardzo niewielka
  • Są cztery przemyślane przez grafika pomysły, wydaje się rozsądne wybrać z nich.
  • To ma być wspólna marka dla wszelkich działań SMR skierowanych dla dzieci (wyjąwszy skautów). Śniadania w Józefowie też będą jako MR+.
  • Jakie śniadania w Józefowie ?
  • Jako uczestnik klubu MR+ odbieram to logo jako narzucone, nie utożsamiam się z nim, wyczuwam drakę jak z poprzednim, nie szłabym tą drogą. Sorry za szczerość. Nie interesuje mnie, czy to zrobił grafik, wolałabym, by każdy klub miał swoje logo z symbolami, z którymi się identyfikuje, mogą go zrobić i dzieciaki, pod kierunkiem grafika, jeśli czują, że im logo potrzebne. Ja nie czuję, może to nie jest inicjatywa dla mnie.
    A w Niespodziance jest bardzo sympatyczna formuła spotkań, spotkania otwarte, można przyjść z wszystkimi dziećmi, w różnym wieku, zajęcia prowadzą mili ludzie z pasją.
  • Ja w ogóle mam małą tolerancję na modyfikację jakąkolwiek symbolu krzyża. Logo ŚDM też mi się nie podoba, ale tam jeszcze bardziej pasuje. Nie wiedzę potrzeby dodawania krzyża do klubu. Ważny jest charakter katolicki spotkań w sensie treści, modlitwę byłoby trudno poprowadzić w niektórych miejscach spotkań (np kawiarnia, muzeum, dom sąsiedzki). Czy zawężamy działalność do kościołów i salek?
  • A moze w miejsce krzyza symbol róży?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.