Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nieruchomosci formalnosci

maz kazal mi, wobec nadmiaru wolnego czasu. poszukac taniego i dobrego notariusza ;).. jakie my czynnosci prawne i oplaty musimy poczynic u takiego urzednika :) kupujac dom?zna ktos kogos takiego w toruniu?jak przyjdzie decyzja z banku chcielibysmy miec juz znalezionego.

Komentarz

  • Pcc od transakcji, taksa notarialna plus VAT odbitek taksy, opłata za wpis do ksiąg wieczystych i (jeżeli nie chcecie tego sami robić) opłata w złożenie wniosku o wpis do hipoteki oraz pcc od tego wniosku.
    w Toruniu nikogo nie znam niestety.
  • dzieki.. z tego co widze to glowny wydatek to ta taxa.. juz napisalam do paru mlodszych i mniej obleganych.. obaczym
  • Jeżeli kupujesz dom od osoby prowadzącej działalność gospodarczą  to pamiętaj o zaświadczenie o niezalganiu.
  • od emerytki :-)
  • Do notariusza należy się wstępnie wybrać, aby pilotował już sprawę - np. sprawdził KW i dokonał tam adnotacji po np. umowie przedwstępnej, że jest nieruchomość w trakcie sprzedaży.
  • kw mamy sprawdzona.. jakes grosze tam byly i babka miala wszystko juz zalatwic bo inaczej bank nie da kasy :)chyba zalatwila.. nie wiem bo to M pilotowal
  • Ja znam tylko notariusza w Tarnowie. Powodzenia w poszukiwaniach.
  • dzieki.. znalazlam.. taki co nam obslugiwal sprzedaz mieszkania i robil pelnonicnictwa w szpitalu za takse wyliczyl ponad dwa razy mniej niz maxymalna ustawowa kwota.. to chyba niezle..
  • Ooo to dobrze wrozy :))

    A wiecie moze czy jesli deweloper ma swojego notariusza a my znajdziemy taniej, to umowe przyrzeczona mozna u swojego robic? Czy to sa komplikacje z tym jakies ?
  • nie mam pojecia ale generalnie placi a wiec i wybiera i ugadywa sie kupujacy. a developer mi na takiego (kupujacego)nie wyglada wiec raczej niech spada.. chyba ze ma super stawki..
  • Kupujący zawsze ma prawo wybrać notariusza.
  • @Kalinosia można na pewno, znam wiele osób ktore tak miały, u nas nie od dewelopera, ale kupowane przez agencję, która miała swojego i próbowali nam narzucić, ale wzięliśmy swojego, dało się bez problemu
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Dzieki :)
    To zrobie rozeznanie...wprawdzie dopiero w styczniu, ale co tam ;)))
  • ja juz zrobilam :)
  • edytowano sierpień 2016
    @Kalinosia, jakby co my mamy sprawdzonego, nie drze jakoś paskudnie i ma niezwykle awangardowy wystrój biura. Oraz asystentów parzących kawę i herbatę :D
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Hyhy Predi! Ile sie po notariuszach w zyciu nie nabiegalam, to.nigdzie nic do picie nie proponowali hyhy :))
    Kuszace ;)
  • e tam... zeby ciasto to jo.. ale dla kawki..
  • Ja lubie kawki sie napic bo mnie uspokaja..i umila czekanie ;)
    Ale widac stoleczni notariusze oszxzedzaja jak moga hyyy
  • @MAFJa jesli mogę spytać, sami znaleźliście ten bank spółdzielczy  który dał Wam kredyt czy przez doradcę.  My też z Torunia i nam doradca powiedział że mamy zdolność w jednym banku a od koleżanki słyszałam, że  właśnie w tych spółdzielczych, małych,można niezłe warunki dostać. I tak chce zweryfikować informacje,czy doradca w ogóle brał takie banki pod uwagę.
  • nie bral.. doradca jeknal i wyliczal tylko 3 raxy mniejsze zdolnosci niz bierzemy... ale o spoldzielczyn sie nie zajaknal... o spoldzielczym cynk dostalismy od brata ze wspolnoty ktory jako i my ma dwoje dzieci i jest bez szans na duza zdolnosc gdzie indziej w komercyjnych bankach..tak spadly one przez ten rok
  • @Kalinosia, ten to z tą kawą, kopią umowy do łapy każdego klienta i dowolną ilością długopisów był tańszy od naszego pazernego notariusza z Sulejówka.
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Dzięki @MAFJa, my w podobnej sytuacji,dwójka dzieci i przez moją dzialalnosc na kartę podatkową zdolność w jednym banku (wyliczona przez doradcę).  Trochę słabo.  Jak Bóg da za jakiś czas uśmiechnę się o namiary na notariusza. 
  • my mielismy kredyt i to wyzszy niz obecna zdolnosc ;) w rns.. i jeszcze rok doplat.. to bez problema..sie splacalo. przez klienta kupujacego..ale to trzeba pytac u siebie w banku.. jak i co
  • edytowano sierpień 2016
    @anulaczarnula, my musielismy najpierw sprzedac mieszkanie, spłacic kredyt (w akcie notarialnym było ze cześć kwoty od kupujacych od razu na konto banku a pozostałą na nasze) i miec czysta kartę w BIKu zeby sie w ogole ubiegac o jakikolwiek kredyt.
    MdM udalo sie w ostatnim dniu przyjmowania wniosków zarejestrować, ale musielismy miec do tego juz wstepna decyzję kredytową.. takze wszystko to dzięki Opatrzności.. Bo w zasadzie uzeralsmy sie z tym kredytem od kwietnia i dopiero w zeszłym tygodniu sprawę można chyba juz uznac, że zaknęlismy (pomijając jakies drobiazgi)

    Działalismy przez doradcę, mimo wielu prob załatwienia tego bezpośrednio - no.. nie dało się.. W tym Spoldzielczym tez sie dowiadywalismy czy biora 500+ do zdolnosci i zaprzeczyli. No, ale to Warszawa..moze zalezy od oddziału
    Ostatecznie został nam Alior..ale również na otarcie łez MdM - więc rata będzie do przełknięcia ;)


  • edytowano sierpień 2016

    Opowiem wam historię z o pani notariusz która nas obsługiwała.

    Bardzo miła, kawę podawali i krzyż na ścianie wisiał u niej w gabinecie. Wcześniej moi rodzice kilka razy korzystali z jej usług.

    Spisaliśmy akt notarialny, następnie poszłam wpisać do księgi wieczystej a tam się okazało że zły nr księgi wpisali w akcie. Wróciłam do nich do kancelarii ,poprawili. Założyłam księgę i okazało się że wg aktu wpsiali mnie Anna córka  Gabrieli i Józefa, a moja mama jest Gabriela Józefa a tata Leszek. W akcie był bład, fakt ja go nie wyłapałam.

    Ale księgę wieczystą miałam źle założoną. Wróciłam znowu do pani notariusz, składała się w pół przepraszając. A my nie mogliśmy wziąć kredytu. Poprawili akt i sama załatwiła na drugi dzień a nie jak zakładał termin za 2 tygodnie.

    Sama notariusz mi tłumaczyła że zadzwoni do jakiegoś tam sędziego i poprosi żeby przyśpieszył i powinien się zgodzić bo on taki wierzący i praktykujący jest. Udało się , nasi się wspierają ;) 

    Podziękowali 1balbi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.