Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Boraks-ktoś stosował?

Szukam środka na odświeżenie, wybielenie ubranek dla noworodka.
Nie wszystko można gotować w płatkach mydlanych. Soda też nie zawsze pomaga.
Znalazłam informacje,że boraks też podobno ma takie właściwości odkażająco-wybielajace i jest ekologiczny, nie uczula. 
Można z niego zrobić ekologiczny proszek do prania albo tabletki czy proszek do zmywarki.
Ktoś może zna ten środek, stosował z pozytywnym efektem?

Komentarz

  • Ja nie stosowałam jeszcze, ale zamierzam kupić, bo ładne kryształy z niego można robić i dużo innych fajnych rzeczy z cyklu zrób to sam. No i ponoć rewelacyjnie czyści.
  • Ja stosowałam do prania, ale mąż zaprotestował bo nie pachniało  :D Cóż! Ja bym prała dalej :) ale "Nasz mąż, nasz pan" ;) 
    Coś mi się obiło o uszy ostatnio, że to jednak nie takie dobre, nie dobrnęłam do źródła może ktoś inny zna te negatywne strony.
  • ja wybielam dzieciece ubranka sloncem super dziala nawet na paskudne plamy

  • edytowano wrzesień 2016
    @olgal ja dość dużo piorę boraksem + soda kalc. Kupiłam w necie na kilogramy.
    Sprawdza się!

    edit
    jeszcze dodaję mydło szare
  • Dzięki,zamówiłam ten boraks plus sodę.Całego proszku chyba raczej nie będę robić,ale dosypię do prania.Głównie mi chodzi o to działanie odkażające i wybielające,ale żeby też dla dziecka to nie okazało się szkodliwe.
    @Ojejuju  płatki mydlane na pewno dają osad.
  • Boraks zmiękcza wodę i to dawny środek apteczny, zdrowy jest :)
    Można zamawiać stacjonarnie na kilogramy przez apteki, oni mają dostęp w hurtowniach.
  • MagdaCh powiedział(a):

    Można zamawiać stacjonarnie na kilogramy przez apteki, oni mają dostęp w hurtowniach.
    ONI mają dostęp do różnych rzeczy ;)
    Też na kilogramy...

    bez przesady z tą dostępnością, zwykle jest jako wysoko oczyszczony surowiec recepturowy - ergo: droższy niż zwykły boraks
    Podziękowali 1madzikg
  • ONI się zdziwili... :)
  • Ja zamawiałam swego czasu i dostawałam takie opakowanie kilogramowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.