Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mama Tata i Dzieci - Europejska Inicjatywa Obywatelska

edytowano wrzesień 2016 w Polityka
Drodzy,
Może nie wszyscy usłyszeli dotąd o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej w obronie małżeństwa i rodziny "Mama, Tata i Dzieci"
W ogromnym skrócie inicjatywa jest wystąpieniem obywateli państw UE do instytucji europejskich by jeśli odnoszą się do rodziny (a czasem to robią) poprzestawały na wspólnej części tego co w Europie bywa uznawane za rodzinę. To znaczy rodzinie opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą i pokrewieństwie.
Do 10. grudnia potrzebujemy miliona podpisów z całej Europy zebranych na papierze lub w internecie. Wszelkie pytania można wypisywać poniżej, postaram się odpowiedzieć.

Co zrobić?

1. Podpisać się tutaj https://signatures.mumdadandkids.eu/oct-web-public/index.do
2. Zgłosić chęć/gotowość zbierania/organizowania zbiórek podając telefon kontaktowy i lokalizację na kontakt@mamatataidzieci.pl
3. Wkleić ten tekst w email i posłać "w świat".
4. "Polubić" i zaprosić do polubienia znajomych na facebooku https://www.facebook.com/Mama-Tata-i-Dzieci-EIO-303863363305650/?notif_t=page_fan&notif_id=1473602148043528
5. Zgłaszać dalsze pomysły.
6. Wpłacić dowolną kwotę na konto Komitetu Krajowego Inicjatywy prowadzone przez Instytut Ordo Iuris 52 1160 2202 0000 0002 9633 7487.

Dalsze informacje też na stronach mumdadandkids.eu oraz mamatataidzieci.pl

«1

Komentarz

 • Inicjatywa podlega przepisom o inicjatywie ustawodawczej i jest szczegółowo weryfikowana, stąd PESEL.
 • edytowano wrzesień 2016
  Brakuje 844 podpisów by Polska była "zieloną wyspą" na mapie poparcia Inicjatywy, pomóżcie wysyłając do swoich znajomych mail z tekstem z pierwszego posta  lub innym zachęcającym :smile: 

  Mapę można śledzić tutaj: https://signatures.mumdadandkids.eu/map.do
 • Polska właśnie zapaliła się na zielono na mapie Europy:
  https://signatures.mumdadandkids.eu/map.do

  Grecja też zebrała minimum, tyle że na papierze ;-)
 • Ale dobre wieści!
  Podziękowali 1jan_u
 • @jan_u, ogromne wyrazy uznania :)
 • @Marcelina mamy 10 tygodni do miliona. Kto nie może na ulicy czy w parafii to FB i email i będzie dobrze.
  Podziękowali 1Małgorzata32
 • Nie rozumiem szczerze powiedziawszy sensu tej inicjatywy, na razie mam wrażenie, że to trochę walka z wiatrakami.  W chwili obecnej nie podpisuję.
 • No narazie nie ma sensu bo jeszcze w dokumentach wpiszujesz swojemu dziecku dane matki i ojca.

 • @Coralgol nie wiem czy dobrze rozumiem wątpliwość, ale spróbuję. W ubiegłym roku wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zadeklarował oficjalnie, że Komisja będzie dążyła do wprowadzenia we wszystkich krajach UE "małżeństw" dla osób jednej płci.
  Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Komisja nie ma kompetencji w tym zakresie, ale naciski polityczno-sądowe mogą wdrażać odwołując się do tzw. sytuacji transgranicznych.
  Stąd propozycja inicjatywy, by wprost domagać się od Komisji poszanowania ustawodawstwa krajów członkowskich. Tylko małżeństwo jednego mężczyzny z jedną kobietą lub pokrewieństwo jest wspólnym mianownikiem prawnego pojęcia rodziny we wszystkich państwach UE.
 • jan_u powiedział(a):
  Tylko małżeństwo jednego mężczyzny z jedną kobietą lub pokrewieństwo jest wspólnym mianownikiem prawnego pojęcia rodziny we wszystkich państwach UE.
  Nie, żebym się czepiała, ale lubię mieć jasność: a przysposobienie dziecka nie powoduje stworzenia z nim rodziny?
 • Przysposobienie w sensie prawnym jest tym samym co zrodzenie=pokrewienstwo. 
  Podziękowali 1Katarzyna
 • My tu gadu-gadu, a tymczasem Finlandia uzbierała wymagane minimum.
  W tej chwili konieczny jest wysiłek by zebrać podpisy na papierze.
  Jeśli ktoś z Was może zorganizować zbiórkę podpisów u siebie w szkole, parafii etc., to chętnie pomogę, doślę materiały, udzielę wszelkich instrukcji.
 • Zapomniałem napisać, że przed Finlandią była Słowacja, idziemy do przodu :-)
 • Mamma mia! Na tegorocznej gali ILGA Europe Komisję Europejską reprezentowała... Elżbieta Bieńkowska.
  Oczywiście pospieszyła z wyrazami poparcia  :#

 • W środę i w czwartek wysłaliśmy kilkaset paczek do osób, które zadeklarowały zbieranie podpisów. Jeśli ktoś chciałby jeszcze się włączyć, piszcie.
 • Kolejnym krajem, który zebrał minimum podpisów wymagane do ważności Inicjatywy jest Chorwacja!
  To piąty z siedmiu krajów, których wsparcia potrzebujemy. Jest dobrze!
 • 6/7 dołączyły Węgry.
  Kto może niech zbiera w parafiach i gdzie się da (facebook itp.).
 • A tu coś o tym co nas czeka jeśli zlekceważymy:

  Szokująca wiadomość i pilna prośba o modlitwę (int.z grupy modlitewnej):

  "Kochani gorąca PROŚBA, od Ewy i Artura z Anglii, o modlitwe w tej intencji.. by uratowano te dzieci ..w skrócie podaje ich list : cyt" .Jedno z malzenstw z naszego kregu Domowego Kosciola wzieło kilka miesiecy temu w opieke jako tzw rodzina zastepcza 2 angielskich dzieci z rodziny bardzo patologicznej, ktorych rodzice sa pozbawieni praw rodzicielskich. Dzieci (4 letnia dziewczynka i jej 1.5 roczny braciszek) ktore byly bardzo mocno zaniedbane, znalazly u nich wspaniala opieke, milosc, cieplo i normalne, zdrowe katolickie wychowanie.
  Z niedozywionych, zaleknionych, wycofanych, opoznionych w rozwoju, i pod kazdym wzgledem zaniebanych, przeszly na naszych oczach przemiane w normalne, radosne dzieci. Nasi przyjaciele bardzo powaznie rozwazali ich adopcje (maja dwoch starszych synow) bo bardzo pokochali te dzieci i wszyscy bardzo sie do siebie przywiazali. Ich dotychczasowe starania byly odrzucane ze wzgledu na niewystarczajacy metraz domu (chodzilo o ilosc pokoi dla dzieci).
  Postanowili wiec rozbudowac dom i od pewnego czasu bardzo mocno zbieraja srodki na ten cel.Kilka tygodni temu dowiedzieli sie od pracownikow socjalnych, ze dzieci beda przeznaczone do adopcji dla kogos innego, a w ostatnim czasie zakomunikowano im, ze dzieci wkrotce adoptuje na stale para homoseksualna (dokladnie dwoch mezczyzn) oraz wyrazono oczekiwanie, ze beda z calym zaangazowaniem pomagali w procesie przeniesienia dzieci do ich nowej ''rodziny''.
  Nasi przyjaciele natychmiast zglosili sie jeszcze raz jako pragnacy te dzieci zaadoptowac - powiedziano im, ze maja prawo probowac ale ich szanse sa prawie zadne.
  W zeszlym tygodniu (bez zadnego procesu) odrzucono ich podanie o adopcje piszac, ze 'sa szkodliwi dla dzieci z powodu swoich [chrzescijanskich] pogladow', a przez telefon powiedziano im dobitniej, ze dzieci w heteroseksualnej rodzinie (czyli normalnej!) nie maja normalnej szansy rozwoju, bo nikt nie da im wolnosci wyboru orientacji seksualnej w przyszlosci!!!! Kochani, mowcie o tym w Polsce - tutaj swiat stoi do gory nogami - jesli jestes normalny to jestes uznany za nienormalnego i szkodliwego! I wszystko obwarowane prawem. Oby Polska nigdy tego nie doswiadczyla, oby nasza Ojczyzna w pore przejrzala na oczy i sie opamietala.Nie tracimy nadziei, bo Panu Bogu te 5% (tyle dają szansy powodzenia prawnicy chrześcijańscy) w zupelnosci wystarczy, ale potrzeba troche naszego wysilku. Dlatego piszemy z ogromna prosba o modlitwe za te dzieci - to sa dzieci z naszej wspolnoty, przybrane dzieci naszych przyjaciol, a ich los juz w ciagu najblizszego tygodnia (dwoch) rozstrzygnie sie. czuwajmy razem na modlitwie, ofiarujmy komunie św., podejmujmy post o uratowanie dzieci. [...]""  Podziękowali 2Malena NC500
 • Jest! 7. kraj. Łotwa
  Podziękowali 3Namorowa Lila Wanda
 • Janku, a szykujesz jakiś komunikat prasowy o zbiórce 4 grudnia?

 • @Lila sporo komunikatów w różnych mediach i przez PAP, KAI i IAR.
  Podziękowali 1kulka
 • @jan_u czy ta piękna rodzina w ostatnim Gościu to Wasza? :) 
  Podziękowali 1Bridget
 • Dołączyła Litwa i Cypr jest o włos.
  Jako mistrzowie świata w działaniu na ostatnią chwilę mamy szansę przekroczyć milion przed 10.grudnia.
  Podziękowali 3kowalka Wanda Lila
 • Cypr jest już i 200 000 podpisów online. Trwa odsyłanie podpisów na papierze. Jeden zebrał 2 podpisy, inny 9, 24, 120, 380, 540, to tylko przykłady z dzisiaj.
  Będziemy zbierać do skutku (maksymalnie 3. kwietnia), ale jest bardzo ważne by do 10.12 uzyskać ten milion.
  Modlitwa wskazana.
  Podziękowali 2Adela mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.