Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziesięć mitów na temat karalności cudzołóstwa

13»

Komentarz

  • @Brawario, nie, ta dyskusja nie zamieniła się w głupawkę. Ona była głupia od początku, bo Twoje postulaty są idiotyczne.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Brawario, nie, ta dyskusja nie zamieniła się w głupawkę. Ona była głupia od początku, bo Twoje postulaty są idiotyczne.
    To nie są moje postulaty, ale nauczanie Magisterium Kościoła. 
  • Żeby karać za cudzołóstwo? 
    Dalej nie wiem co z karaniem za brak miłości? 
  • Najdotkliwiej za brak miłości karać! 
    Wszak przykazanie miłości najpierwsze. 
    Podziękowali 1Katia
  • "Halo, policja? Jest wieczór a do Kowalskiej spod piątki co to nie ma męża właśnie znowu przyszedł jakiś facet, chyba będzie tam nocował. W dyby cudzołożnicę" :D

    Brawario, gdy jeszcze niedawno dyskusje o zagrożeniu ze strony uchodźców były bardziej nasilone, często przewijał się w nich taki schemat:

    A: Radykalizm jest zły, niezależnie czy islamski czy katolicki, wśród katolików też są fanatycy, zwolennicy skrajności, itp
    B: Bzdura, katolicy mają swoje poglądy ale nie są talibami którzy chcą krzywdzić innych bo nie żyją tak jak oni by chcieli

    Teraz strona A może linkować ciebie jako kontrargument.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Brawario powiedział(a):
    katarzynamarta powiedział(a):
    Ja wolalabym bys rozpropagowal np porzadne karanie za gwalty. Takie np.odciecie tępym narzedziem przyrodzenia oraz comiesieczne alimenty na rzecz pokrzywdzonej.
    Wowczas popre Cie calym sercem. Promis.
    Za gwałt powinna być kara śmierci.
    Popieram.

    kociara powiedział(a):
    Tak sobie jednak myślę, że ceibat może się sprawdzać -jeśli w ogóle-jedynie w przypadku księży.
    W innych wypadkach jest jednak mocno szkodliwy, a naturalnie produkowane "substancje", które nie znajdują naturalnego ujścia uderzają do górnych częsci ciała.
    Tych szlachetniejszych, rzecz jasna. I płodzą rózne myśli, myślątka i obsesyjki

    Mówisz? :angry: 
  • Co za piękny kraj


    Podziękowali 1Kobieta
  • Coś mi się wydaje, że Bravario bardzo dobrze by się czuł w takim kraju jak Indonezja. 
    (Btw, mam stamtąd koleżanki i trochę refleksji o tamtejszym społeczeństwie, ale to przy innej okazji).
  • Paprotka powiedział(a):
    "Halo, policja? Jest wieczór a do Kowalskiej spod piątki co to nie ma męża właśnie znowu przyszedł jakiś facet, chyba będzie tam nocował. W dyby cudzołożnicę" :D

    Brawario, gdy jeszcze niedawno dyskusje o zagrożeniu ze strony uchodźców były bardziej nasilone, często przewijał się w nich taki schemat:

    A: Radykalizm jest zły, niezależnie czy islamski czy katolicki, wśród katolików też są fanatycy, zwolennicy skrajności, itp
    B: Bzdura, katolicy mają swoje poglądy ale nie są talibami którzy chcą krzywdzić innych bo nie żyją tak jak oni by chcieli

    Teraz strona A może linkować ciebie jako kontrargument.
    Zobacz punkty numer 7 i 10 linkowanego tekstu:
    http://salwowski.net/2016/10/16/dziesiec-mitow-na-temat-prawnej-karalnosci-cudzolostwa/
    Poza tym, kto powiedział, że kara = krzywdzenie człowieka?
  • M_Monia powiedział(a):
    W tym przypadku dojdzie do nadużyć dokładnie jak w niektórych krajach.

    W przypadku każdego prawnego zakazu dochodzi do nadużyć przy jego egzekwowaniu. Bo np. oskarżani i skazywani za zabójstwa bywają niewinni ludzie. Takie życie, prawo jest egzekwowane przez niedoskonałych ludzi i nadużycia się zdarzały i będą zdarzać. Ale alternatywą dla tego nie jest pozostawienie pewnych nieprawości bezkarnymi. 
  • W którym punkcie jest o karaniu za brak miłości? 
  • Kolejny raz nie odpowiadasz na pytanie dotyczące innego aspektu łamania przysięgi, co potwierdza moją opinię na temat twojego ukierunkowanego zainteresowania tylko aspektami wokół seksualnymi, w oderwaniu od innych ważnych kwestii.
  • edytowano październik 2016
    Ciekawe, czy ci, co bronią bezkarności cudzołóstwa, są już jakoś osobiście zainteresowani czy tylko robią to tak na wszelki wypadek.
  • PawelK powiedział(a):
    Kolejny raz nie odpowiadasz na pytanie dotyczące innego aspektu łamania przysięgi, co potwierdza moją opinię na temat twojego ukierunkowanego zainteresowania tylko aspektami wokół seksualnymi, w oderwaniu od innych ważnych kwestii.
    To akurat widać wyraźnie od początku.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ale chodzi o to, że to też cudzołożnik?
  • O radykalizmie:

    "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego."

    Mt 18, 6-9
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Ale chodzi o to, że to też cudzołożnik?
    A to nie sugestia, że Brawario jest finansowany przez skrajną lewicę i antyklerykałów? ;-)
  • O radykalizmie:

    "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego."
    W dzisiejszych czasem wiemy, że powód nie siedzi w nodze lub ręce, tylko w mózgu. Rozumiem, że powinien skoczyć z mostu.
    Ciekawe, czy ci, co bronią bezkarności cudzołóstwa, są już jakoś osobiście zainteresowani czy tylko robią to tak na wszelki wypadek.
    Widzę problem z rozumieniem tekstu. Pytam po raz enty o to maniakalne uczepienie się karania za jeden aspekt łamania przysięgi. 

    BTW, oczywiste jest dla mnie, że gdyby moja kobieta mnie nie kochała, nie była wobec mnie lojalna, traktowała mnie jak powietrze lub gorzej, nie widziałbym żadnego powodu by dochowywać przysięgi w jakimkolwiek aspekcie. Przysięga działa obustronnie, kompletnie, ale do momentu zerwania jej przez jedną ze stron. 



  • @PawelK przysiega w KK działa niezależnie od zachowania drugiej strony A w polskim prawie nie wiem. Nie wiem, jak jest np. z orzeczeniem o winie, kiedy zona zacznie zdradzać męża pijaka
  • Zdanie kk znam. Mówię o  prawie moralnym. 
  • PawelK powiedział(a):
    Zdanie kk znam. Mówię o  prawie moralnym. 
    Prawo moralne ustanawia i nadaje Bóg. Boga reprezentuje Kościół katolicki.
  • Pozostałe rzeczy nie kręcą, to o nich cisza. 
    Pewnie niejeden zwolennik karania juz się widzi z bacikiem przy młodej dziewczynie. Można taką usługę kupić na mieście, ale tak to grzech i wydatek. A tu w imię Pana Boga. Bajer; )
    Podziękowali 2mayamima hipolit
  • A z czym macie problem?
  • edytowano październik 2016
    PawelK powiedział(a):
    Pozostałe rzeczy nie kręcą, to o nich cisza. 
    Pewnie niejeden zwolennik karania juz się widzi z bacikiem przy młodej dziewczynie. Można taką usługę kupić na mieście, ale tak to grzech i wydatek. A tu w imię Pana Boga. Bajer; )
    Trochę pojechałeś :D 
    No ale serio, ciekawe kto miałby "dyżurnie" wymierzać takie kary fizyczne? Co z psychiką takich osób? I to chłostanie rozumiem że miałoby być publiczne, więc czy to nie byłoby zwykłe podburzanie najniższych instynktów u gawiedzi?
    Podziękowali 1Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.