Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

duuuuużo jarmużu -pomocy!

Mam dużo jarmużu- znaczy dużo jak na moje osobiste potrzeby bo tylko ja jadam niestety - jakieś 3kg znaczy zapełniłam sobie nim cały 1,5m blat na ok 35cm wysokości-tak dla zobrazowania skali "problemu" ;)
Niestety przeleżał już 3dni w samochodzie (przed jelitówką nie zdążyłam go wyjąć z samochodu, miał tam zimno ale chyba za wilgotno i raczej wygląda na potrzebującego przeróbki)
Ja niestety nie lubię pesto a jarmuż na surowo to znalazłam w takiej wersji, zwykle jadam podduszany nawet wystarczy że tylko lekko posolony (nieraz coś tam dodam jeszcze ale ogólnie bez wielkiej finezji)
Zamrożenie odpada-brak możliwości-miejsca.
Jakieś pomysły miałby ktoś może
Bo najchętniej to bym go poddusila jak zwykle- tyle że to mi na jakieś 10 porcji przeciętnych starczy-i nie wiem czy to można te 10 dni przechować (duszony zajmie dużo mniej miejsca więc nawet w lodówce lub zamrażalniku jakoś bym upchnęła...) szkoda zmarnować 
Pomóżcie proszę :)

Komentarz

 • A moze poddusic, posolic i w słoikach zapasteryzowac?
  Nie wiem czy tak sie robi...po prostu po swojemu kombinuję.
  Podziękowali 1Wela
 • widziałam przepis na chipsy... :)
  Podziękowali 1Wela
 • No podduszam i do słoików, jakie znalazłam-zobaczę co z tego wyjdzie :)
 • Kiedyś próbowałam te chipsy zrobić ale średnio mi podeszły -no puki co zrobione w słoikach, została mi taka ilość na dzisiaj i jutro -w sensie świeżych liści :) dzięki za zainteresowanie "problemem" 
 • Mi chipsy bardzo smakowały
  Podziękowali 1Wela
 • Ja zjem ostatnią porcję ;) to napiszę czy sposób się sprawdził i jak długo było przechowywane
 • No dobrze- to teraz chyba mam poważniejszy problem... wraz z jarmużem wniosłam do domu zestaw białych mszyc-właśnie zauważyłam stado na oknie nad blatem na którym z godzinę ten jarmuż przed umyciem leżał- robić coś z tym? Ale jak/czym, zostawić-samo padnie? Jak myślicie? Jakoś szczególnie w domu nie mam roślin na których mogłyby się rozgoscić poważniej ale denerwujące trochę takie małe muszki na szybie
 • przetrzyj szmatką z wodą z octem :)
  Podziękowali 1Wela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.