Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lek czy zło? Izotek jako sposób trądzik

2»

Komentarz

  • Mój brat miał paskudny trądzik, twarde wypryski wypełnione ropa jeden obok drugiego. Dostał curacne i teraz ma buzię jak niemowlę,  trądzik po jednej kuracji zniknął i nie wrócił. Nie wiem co to za lek i jakie dokładnie po nim są skutki uboczne ale wiem, że krew z nosa mu się lala jak to brał. 
  • Roacutane, Izotek itp to pochodna witaminy A o bardzo silnym działaniu. Jest skuteczna ale bardzo wysusza skórę i śluzówki, więc automatycznie trzeba nawilżać i natłuszczć śluzówki. Poza tym zewnętrznie same delikatne preparaty do mycia i nawilzania (żadne o działaniu przeciw tradzikowym i wysuszajacym). Tłuste szminki bezbarwne obowiązkowo. Tłuste kremy do rąk szczególnie zimą. Oleje do natluszczania skóry ciała. Itp.
    Dwa: działa teratogennie ( uszkadza płód, bardzo silnie) więc jak ktoś prowadzi życie seksualne to bym się wstrzymała. Dotyczy to kobiet, ale czytałam niedawno przypuszczenia że kilka miesięcy po kuracji i mężczyźni powini się wstrzymać od plodzenia dzieci.
    Trzeba także monitorować stan wątroby w trakcie kuracji.
    Trzy: drogie preparaty.
    Ale czasem nie ma innego wyjścia i już.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano grudzień 2016
    Przeszłam kurację czymś podobnym - aknenormin sie nazywało. U mnie skuteczna, cała kuracja trwała niecały rok (9-10 miesiecy chyba, nie pamiętam dokładnie, bo już kilka lat minęło). Próbowałam wcześniej różnych innych kuracji, mniej lub bardziej skutecznych, ale nawet jeśli pomagały to na krótko. Z całego procesu leczenia pamiętam częste badania kontrolne krwi, i , mimo że całkiem dobrze tolerowałam lek, bardzo suchą skórę twarzy, ust, i śluzówkę nosa (krwawienia są wtedy na porządku dziennym). Należy też unikać słońca więc lato jest najgorszym czasem na takie leczenie. Przetestowałam masę różnych kosmetyków, głównie kremów do twarzy i pomadek. Z tego co pamiętam najlepiej sprawdziła się pomadka ISANA bezbarwna hydrocośtam i była niedroga. Za to faktycznie sam lek jest drogi, pamiętam, że jeździłam po rożnych aptekach, bo różnica w cenie sięgała kilkudziesięciu złotych.
    Znam też mężczyznę, który taką kurację miał i też sobie chwalił. Poza trądzikiem miał takie ospowate blizny na twarzy i na to też to leczenie pomogło. Jakbyś miała jakieś pytania to zapraszam na priv, mogę poszukać szczegółów.
    E: lit
  • Dieta super działa, u mnie mleko, nawet pszenica ok. Najgorzej wpływały słodycze, w tym czekolada, wszystkie rzeczy z octem i kawa. Kremy w moim przypadku pogarszaly sytuację
  • @AleksandraB "Mąż i ja mieliśmy kolegę na studiach Henryka Różańskiego. Jest bardzo dobrym fitoterapeutą który zaczynał od leczenia trądziku i ma duże sukcesy." , ale fajnie, jego wiedza o ziołach jest ogromna i naprawdę robi wrażenie. Nie tylko w zakresie trądziku.

    Ze swojej strony polecam poza podstawą -zdrową dietą (i nie trzeba poza szczególnymi przypadkami nic odstawiać, no może poza kupowanymi słodyczami, ale generalnie jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, to powinniśmy przygotowywać posiłki od podstaw w domu ze sprawdzonych produktów, a nie z półproduktów), picie pokrzywy (ma właściwości oczyszczające krew, poprawiające metabolizm, a docelowo oczyszcza skórę), a dodatkowo jedzenie produktów zawierających sporo witamin z grupy B.
  • Ja miałam tak jak @uJa ,że pomagał głównie Skinoren, regularnie stosowany. Podobno jego zamiennik Acnederm też nieźle się spisuje, ale polepszyło mi się odkąd od prawie 5 lat jestem w ciąży (hormony), albo karmię (dieta) ;) ale moja mama z podobną historią problemów z cerą w dorosłym życiu, odkryła przypadkiem, że fajnie działają kremy z witaminą C. Od najtańszych typu Ziaja Med z witaminą C https://ziaja.com/ziaja-med/twarz/1952,esencja-rewitalizujaca, po jakieś kosmiczne Redermic C z apteki.
  • Z kwasu azelainowego polecam produkty sesdermy, kosztują sporo, ale może ktoś akurat chciałby sobie sprawić lepszy prezent na gwiazdkę. U mnie bez porównania ze skinorenem i innymi aptecznymi. Fajnie wycisza skórę, dobrze robi naczynkom i skóra się nie łuszczy, jak np. po kwasie migdałowym czy salicylowym.
    A z witaminy c dobre bardzo jest http://www.ebay.pl/itm/OST-C-20-Original-Pure-Vitamin-C20-Serum-30ml-Ascorbic-Acid-/111115643456 - nie zamawiałam od tego sprzedawcy, ale sam produkt mogę naprawdę polecić. U mnie sprawdzał się dużo lepiej, niż np. flavo c, które jest bardzo popularne ( i też dobre, ale nie aż tak :) )

    A najbardziej polecam trochę poczytać i samemu w domu robić własne maseczki, kremy, peelingi z półproduktów - najtaniej, stosujemy tylko to, co chcemy, bez chemii zbędnej i można łatwo coś pozmieniać, coś dostosować, czegoś dać więcej, czegoś mniej. Ale wiem, że nie każdy chce i ma czas się w to bawić. Chociaż jestem zwolennikiem pielęgnacji naturalnej i własnoręcznie robionych kosmetyków to sama często korzystam z gotowców, bo tak łatwiej :)
  • na Instagram, na profilu ottomanbody_tr
    sa pokazane specyfiki tureckie na trądzik 
    moze da sie to gdzies kupić w jakimś sklepie netowym
    prywatnie moge powiedziec, ze będąc w Tr robię zawsze zapasy maseczek, glinek, czarnej maseczki, olejków, odzywek do rzęs, do brwi i olejów do włosów i powiem, ze sa rewelacyjne!!!!!! 
    Podziękowali 2asiao wielorybek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.