Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dzień Kobiet w Krakowie z AMR na UJPII!

2»

Komentarz

  • @Marcelina powodzenia jutro! Zrrszta na pewno wyjdzie super  :)
  • No, ja na jutro odpadam. Rzeczywistość mnie przerosła wielowymiarowo :(
  • Polamania języka   :)
  • Tyle sie was dziewczyn zapowiedziało i co?
    @Marcelina jak J?
    Podziękowali 1uJa
  • Jak poszlo?
  • Czwórka wyszła. Wielka jak krowa. Po południu zrobiło się lepiej.
    Raportuje mi Maliwiju i Kowalka, że dobrze było. Ja musiałam zostac w domu, Wiszka miała gorączkę i ból człowieka i potrzebę posysania, czułabym się cokolwiek nieautentycznie opowiadając o pięknie powołania macierzyńskiego, kiedy dziecko by wyło nieutulenie daleko ode mnie.
  • Może @maliwiju i @kowalka napisałyby coś o tym?


    Podziękowali 2Skatarzyna Katarzyna
  • O 8.30 wczoraj zapadła ostateczna decyzja że Marceliny nie bedzie i mam ją zastąpić.
    Występowały 4 panie .
    Siostra Emanuela Urszulanka bardzo mądra rozsądna i przemiła osoba.
    Pani Jadwiga Ziębal osoba samotnie żyjąca - bardzo sympatyczna ale mnie i osobowościowo i w stylu życia najdalej było mi do niej.
    I Pani Alina Petrowa Wasilewicz, która mówiła częściowo o nauczaniu JP2 trochęnod siebie.


    A wogóle był gość niedzielny to pewnie bedzie relacja.


    Potem napisze coś więcej.

    Podziękowali 2Skatarzyna E.milia
  • S. Emmanuela Klich - rzeczowa i konkretna, a przez to bardzo poruszająca i prawdziwa. Taka nieujawniona petarda :) moim zdaniem można by z niej wykrzesać świetny wykład-spotkanie. 


    Podziękowali 1Marcelina
  • Z kolei A. Kotulska-Basiura swoim świadectwem pokazała, że w Kościele jest również miejsce dla matek. Sama ma czwórkę dzieci i przekonywała, że dzięki swojej rodzinie pogłębia relację z Bogiem. - W moim poczuciu wartości nie ma nic cenniejszego, niż wydać na świat dziecko, którego dusza jest nieśmiertelna. To jest ogromna odpowiedzialność, ale i ogromny dar. To jest największy skarb Pana Boga, który On nam powierza - tłumaczyła.

    Przekonywała również, że nawet trud wychowania ciężko chorego dziecka może być Bożym błogosławieństwem. - Wielokrotnie kłócę się z Bogiem, ale wiem, że to ma swoją wartość. Ja dzięki dzieciom porządkuję moją relację z Panem Bogiem, a moje miejsce w Kościele jest w ławce razem z nimi. To chyba najpiękniejsze, co może zrobić matka - podsumowała.


    :)

  • Ja również dostrzegłam w Siostrze Emmanueli nieodpaloną petardę.  Warto mieć to na uwadze.  :) Dziękuję za całość.  @Marcelina,  dziękuję z to, co swoją nieobecnością bezsłownie wyraziłaś.  No właśnie,  gdzieś w byciu kobietą o to chodzi-tam takie w sercu dobre odkrycie, co teraz, ważne,  mniej ważne i bezwzględnie konieczne.
  • Sms o takiej treści dostałam właśnie od Siostry Emmanueli.

    "Aniu, to spotkanie z Wami było niezwykłe dla mnie. Jestem bardzo szczęśliwa, że jesteście! :-)" 
  • Zdecydowanie pięknie, że to wszystko się odbyło.


    Przeczytałam własnie to:

    http://krknews.pl/wkurna-tez-jestescie-wkurni/


    i jestem lekko podłamana: nie spór, a wojna. 
  • Tak jest. I dlatego ślę te maile w sprawie aktywności SMR. Nie możemy siedzieć z założonymi rękoma, bo za dziesięć lat nie będzie co zbierać.
  • Bardzo żałuje, że nie dałam.rady. Uwielbiam s. E. Do dzis wspominam jej wyklady podczas ktorych zabierala nas do kaplicy i modlilismy sie nieszporami. Wszyscy plakali. Bez wzg na wiek. To ona 8 lat temu pomogla mi w trudnej relacji rodzinnej. Jest cudowna. Nie tylko jako fachowiec w swej dziedzinie, ale jako czlowiek. Ma niesamowite serce do ludzi. Cierpliwosc. Otwartosc. 
    Podziękowali 3Madika kowalka maliwiju
  • A czy mogłybyście się podzielić kontaktem do siostry Emanueli? Może być na priv. Dziękuję. 
  • Mam do niej nr. ale musze zapytać czy mogę przekazać.
    Ale jakby co to w Rybniku masz najlepszą na świecie* Zakonną Urszulankę.

    * Ocena subiektywna bo to moja siostra cioteczna.
    Podziękowali 2Monira jan_u
  • edytowano marzec 2017
    A pamiętacie może jak się nazywała kobieta, o której mówiła właśnie siostra Emmanuela? Wydaje mi się, że padły dwa nazwiska - jedno to nazwisko krakowskiej pielęgniarki, której chyba trwa proces beatyfikacyjny), a druga to podobno jakaś wpływowa kobieta i z jej zdaniem liczyli się księża, biskupi, prosili ją o radę; ponoć niezwykłej urody była. Pamiętacie?!?!?
  • Niestety nie pamiętam ale w razie czego napisze do niej sms z pytaniem.
    Podziękowali 1madzikg
  • Jedna Hanna Chrzanowska, druga nie pamiętam.
  • Jeszcze padlo nazwisko Marceliny Darowskiej w zwiazku ze sformulowaniem 'geniusz kobiety'. Ale to dalej nie ta wpływowa...
  • Dzięki!  Już wiem, napisałam do Siostry. To św. Aniela Merici. :)
    Podziękowali 1kowalka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.