Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki rower...

12346

Komentarz

  • Niestety żeby na taką trafić też trzeba posprawdzać, bo to się z roku na rok zmienia.
    Tak samo jest w Unibike zresztą. Raz wszystko Deore, raz jak się trafiło... Nie wiem od czego to zależy.
  • edytowano maj 2019
    @Bambidu ;
    Nie lubię jak firmy kantują. Tylna przerzutka jakiejś fajnej grupy, a suport Press Fit + badziewiane piasty lub hamulce.
    Poniżej Deore nie schodzę, powyżej średnio mnie stać, chyba że to wyprzedaż.
  • No więc właśnie. Dlaczego nie całość na tym samym, czy to Acera, czy Deore, czy XT, tylko tylna przerzutka wyższej klasy (żeby klient się zadowolił, bo na to patrzy), reszta zbieranina co w magazynie zalegało? Pokaż mi producenta, który tak nigdy nie robi. Trafisz model z pełnym Deore to trzeba pilnować rocznika bo w następnym już może być inaczej.
    Podziękowali 1NC500
  • edytowano maj 2019
    Bambidu powiedział(a):
    Pokaż mi producenta, który tak nigdy nie robi. 
    Pinnacle? (Pinnacle Iroko 2 2019 - 12-cie biegów!)
    https://www.evanscycles.com/pinnacle_b
    Robią tanie ramy, średnio estetyczne, ale za całość wychodzi tanio.
  • edytowano maj 2019
    Mam do sprzedania rowerek 16 cali daisy. Różowy . Boczne kolka.  Używany mało przez jedno dziecko.. stan dobry/bardzo dobry. ale cześć naklejek pozdzierana..także siodełko z jednej strony trochę zdarte. nie podpada. Mam zdjęcie..
  • edytowano maj 2019
    NC500 powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    Pokaż mi producenta, który tak nigdy nie robi. 
    Pinnacle? (Pinnacle Iroko 2 2019 - 12-cie biegów!)
    https://www.evanscycles.com/pinnacle_b
    Robią tanie ramy, średnio estetyczne, ale za całość wychodzi tanio.

    Nie znam tej firmy. Pierwszy lepszy MTB z linku spojrzałam. Mieszanka Acera,  Tourney, Altus. Jak wszędzie.
    Na tego Iroko 2 za 1100 funtów nie patrzę,  bo nie o tej klasie tu rozmawiamy. Oczywiście, że za grubsze pieniądze można coś z lepszym osprzętem znaleźć,  może i jednolitym. Ale nie o tym tu mowa.
    Podziękowali 1NC500
  • Wiem ze się wcinam tu w profesjonalne rozważania ale mamy ostro temat na tapecie tez. Dla starszej prawie 9latki szukamy z grubsza czegoś takiego https://m.olx.pl/oferta/rower-mlodziezowy-24-cale-aluminiowy-unibike-princess-CID767-IDzGLEL.html
    . No ale z braku laku na razie moja mama ja władowała na mojego pełnowymiarowego górala.. i wiem ze jeszcze trochę poćwiczę i załapie.. ma młodsza siostrę, będzie miał kto po niej jeździć na tym 24, ale może nie warto? Tylko większy od razu. Już nie wiem sama. Tosia (6)dostała btwin 20 i na najniższym ustawieniu siodełka  śmiga zadowolona bardzo. Na większym by się zabiła 
  • @MAFJa masz jak zabrać? Cena niższa niż w ogłoszeniu a liczę że mała by jeszcze coś opuściła  z tego co chce , tylko ktoś musi go obejrzeć i zabrać ode mnie 
  • Nie mam Nowa raczej jak. Zupełnie nie mój kierunek 
  • Na dzień dzisiejszy skłaniam się do Kross Hexagon Junior 1.0.
    Mąż mówi, że jak zaraz wyrośnie to nie ma co szaleć z wydatkiem (ja mam nadzieję, że jednak parę lat pojeździ), a rower wydaje się ok, muszę jeszcze zaczekać z zamówieniem (będę zamawiać przez neta) do weekendu.
  • @MAFJa jeśli ona ogólnie sprawna, dużo jeździ i jej na dużym dobrze to można poszukać z większym kołem a z mniejszą ramą.  Ale koniecznie niską, nie z ramą w kroku.  Natomiast ogólnie wygodniej dzieciom (szczególnie takim o zwykłej sprawności) jeździć na mniejszym rowerze, bo one co chwila hamują,  zeskakują, itp. Dodatkowo mniejszy rower jest lżejszy i bardziej poręczny do podnoszenia, transportu itp. W Twoim przypadku, kiedy po Fa jest jeszcze długa kolejka chętnych wybrałbym chyba jednak jakis 24" unisex. U nas Unibike Navigator obsłużył wszystkie dzieci, choć przy zakupie wcale tego nie zakładaliśmy i jak najmłodszy z niego się przesiądzie to pewnie jeszcze innym posłuży.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Wystarczy ze obsłuży  dwójkę jak chce babski koniecznie.. już się pogodziłam z tym., ale rzeczywiście te unibiki wydają się lekkie i w miarę unisex w razie czego.. na pewno nie jest sprawna bardzo ..
  • czy ktoś ma z tej firmy rower:


  • Nie mogę się zgodzić, @Małgorzata. To nie chodzi o "dawanie rady" tylko o przyjemność i bezpieczeństwo. Dziecko może dawać radę świetnie, ale przy nagłym zeskoku w sytuacji awaryjnej zrobić sobie sporą krzywdę bo rama była OK do jeżdżenia, ale do zeskakiwania już nie... Jako bezpieczną wysokość ramy przyjmuje się, że przekrok (odległość między ramą a krokiem stojąc nad nią okrakiem na pełnych stopach)  powinien być przynajmniej 7cm. Moim zdaniem u dzieci powinien być wyraźnie większy i należy uwzględnić, że dziecko zeskakuje do przodu roweru gdzie rama jest już wyżej niż przy siodełku. Ten problem nie dotyczy oczywiście damskiej ramy typu miejskiego itp.
    Druga sprawa to indywidualne odczucia. Mój chrześniak doskonale moim zdaniem pasował na większy rower i bez problemu dawał na nim radę, wydawało mi się, że nie ma sensu zawracać sobie głowy mniejszym. Tak myślałam, do momentu kiedy na ów mniejszy wsiadł i nagle poczuł się  w swoim żywiole. O ile na tamtym po prostu jeździł poprawnie, o tyle tu wyraźnie zaczął cieszyć się jazdą. Uznaliśmy, że chociaż to pewnie rower na jeden sezon nie ma sensu zniechęcać go tym, na którym czuje się gorzej. Dlatego pisałam o wadze sprawności. Jeśli dziecku wszystko jedno, bo i tak i tak mu dobrze i rama jest bezpiecznej wysokości to też bym brała większy. Jeśli to ma dla niego znaczenie - dla mnie ważniejsze jest by dziecko miało radość z użytkowania, bo wtedy po prostu rower nie będzie kolejnym sprzętem zawadzającym w garażu/ piwnicy czy gdzieś tam.


    Podziękowali 3Aga85 NC500 MAFJa
  • Zgadzam się z @Bambidu ;
    Mikołaj ma dwa rowery 24 po braciach, no dobra pierwszy jeszcze po Z. Jeden ma niską A drugi wyższą ramę. Na obu jeździ. Na mniejszym i lżejszym śmiga.
    Podziękowali 3Aga85 MAFJa Agnieszka88
  • No i bardzo lubię, że Z. nigdy nie celowała w różowe. 
    Podziękowali 2Bambidu MAFJa
  • Mnie tak rodzice uszczesliwili po komunii :# Nie wspominam dobrze tego roweru i urazów na nim doznanych :/
    Tez jestem zdania, że rower musi być dobrany do gabarytów i umiejętności 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mnie też uszczęśliwili za dużym rowerem, wziąwszy pod uwagę że rok wcześniej złamałam rękę jeżdżąc na małym rowerze pewnie to była jakaś 16-20 na dzisiaj. To potem dostałam wielki, normalny dorosły nie byłam wstanie wsiąść inaczej niż z miedzy i nie jeździłam w ogóle, jadłam grublam i siedziałam w domu.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Na moje Wigry wsiadałam tylko z wysokiego krawŕżnika. Mocno wysokiego ale i tak Wigry po bracie były lepsze niż nowiutki Pelikan siostry ;)
  • Wigry pewnie u rodziców w piwnicy lezo. 
  • Wigry dobre rowery, bo lekkie do jazdy pod warunkiem że sprawny , nie do zabicia rower , na wyścigi może nie koniecznie czy na rajdy ale do jeżdżenia po osiedlu czy do szkoły po zakupy te kilkanaście kilometrów , wystarczy swobodnie , części tanie łatwo naprawić wystarczy 2, 3 klucze mieć ze sobą
  • I do starej małej windy z drzwiczkami wigry wchodziły bez podnoszenia przedniego koła pod sufit. :)
  • Ja mialam romet agat jeździłam nim ponad 20 lat i nie był oszczedzany , konwie z mlekiem po łąkach wozilam, zakupy do szkoły do pracy po kilkanaście kilometrów w stronę jeździłam moje dzieciaki też go ciągły ,

  • A i do bagażnika w aucie tez zapakować nie problem
  • W temacie roweru - zakupu.
    Czy macie doświadczenie z rowerami elektrycznymi?

    Przymierzamy się do zakupu (z dofinansowania) dla mojego męża (kłopoty neurologiczne z poruszaniem, więc klasyczny rower odpada).
    Jakieś polecane, sprawdzone modele, producenci?
    Warunek łatwe wsiadanie - niska rama. 

  • @Agax4 ;
    Nie kupuj z napędem na suport tylko z silnikiem w piaście. Pojemność baterii będzie podana w kWh, im więcej tym lepiej. Koniecznie żeby dało się ładować silnikiem w trakcie hamowania. 
    Czy mąż w ogóle będzie pedałował? Bo jeśli nie to rower jest bez sensu, lepiej od razu skuter elektryczny. Najlepiej taki z żyroskopem, co to się nie przewraca na światłach.
    Podziękowali 1Agax4
  • Nasza córka dostała na kominie miętowy wymarzony.
    Oddaliśmy na przegląd o okazało się że rower ma wady ukryte nie powinien być sprzedany.
    Dzis odebralismy nowy pistacjowy no i zadowolona. 
  • edytowano maj 2019
    Bridget powiedział(a):
    Nasza córka dostała na kominie miętowy wymarzony.
    Oddaliśmy na przegląd o okazało się że rower ma wady ukryte nie powinien być sprzedany.
     Główną wadą to jak go z komina ściągnąć... ;)
    Podziękowali 2Bridget Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.