Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Libratus polskie szkoły internetowe

Czy ktoś korzysta ,bo mamy zamiar wyjechać z kraju i szukam szkoły dla dzieci ?A może znacie coś lepszego .A korzystał ktoś z lekcji internetowych
Podziękowali 1Lome

Komentarz

 • Korzystaliśmy kilka miesięcy i zrezygnowaliśmy. Ogólnie dobra rzecz, ale dla nas jakoś nie bardzo...
  Może dlatego, że moje dzieci poza brytyjską szkołą part time (chodzą na pół dnia, co jest tu jak najbardziej do zrobienia - to mówię, jeśli wyjeżdżasz do UK) i w domu realizujemy i tak program własny. A ten już dostosowuję do konkretnego dziecka, a nie do polskiego programu nauczania. 
  Z tym, że mi nie zależy ani na świadectwie ani na legitymacji. No i na egzaminy nie mogę się stawić ot tak po prostu w wyznaczonym dniu i miejscu bo to utopia dla nas. 

  Znajomi sąsiedzi uczą się tak. I gdyby nie part time w szkole tutejszej (jak my) to chyba by nie mieli czasu. Siedzą po parę godzin dziennie, bo to jest CAŁY materiał do przerobienia. A on się W OGÓLE nie pokrywa  z tym, czego tu uczą (nawet matematyka).
 • My się zapisalismy, ale dzieci nie chcą materiału robić bo nudny. Rozjazd między wymaganiami polskiej szkoły i angielskiej jest spory na tym etapie. Moja pierwszoklasistów liczy wierzchołki w digurach przestrzennych w angielskiej, a w polskiej jej się każą ekscytowac pisaniem literki b. Mam nadzieję przejść przez materiał przed egzaminem hurtem.  
 • A ja mam inne wrażenia, choć nie mam doświadczenia z klasą 1. Mój syn w 3 klasie byłby w PL, a ten poziom jest wyższy niż jego 3 klasa w UK. Tak samo już jest z gimnazjum. W pl poziom znacznie wyższy, przynajmniej wedle tego, co jest na w programie. 
  Podziękowali 1Agnieszka
 • edytowano marzec 2017
  Matematyka poniżej średniej tutaj. Polski ok. Choć moje poza program wystają. Lubią jak jest deszcz i nie ma co robić. Dużo filmików itp. Natomiast nie przeszliśmy przez lekcje online. Znudziły się po 15 minutach. Ciężko o systematyczność.
 • Mam podobne spostrzeżenia co szczurzysko , córka koleżanki po brytyjskim systemie nauczania obecnie w Polsce miała sporo do nadrobienia i dalej nadrabia właśnie głównie z matematyki .
 • Choć klasy I -III w Pl to okropne flaki z olejem obecnie i te ćwiczenia gdzie sie wpisuje po wyrazie  :s ew. po zdaniu ..jakaś pomyłka  :#
 • Matematyka w UK a w PL to niebo a ziemia. Ja nabyłam podręczniki singapurskie, to jest dopiero poziom. 
  Jak ktoś chce coś więcej niż to, co oferuje szkoła brytyjska to niech sam pracuje z dzieckiem. Polska matematyka jest kiepska w porównaniu z Singapurską (chodzi o metodę). 
  A polski robię według Tropicieli. 


 • O matematyke pytasz? 
  "Maths no problem" wydanie brytyjskie, a wczesniej kupowalam w Singapurze.
  The wydania sa albo na Azje, albo USA a teraz wydają na UK. 

  Tu kupowałam:

  http://www.mathsnoproblem.co.uk/
  http://www.sgbox.com/singaporemath.html
 • Można popatrzeć na te stronę , maja książki w super cenach i używane  za grosze , książki b.dobrej kondycji do Pl koszt przestlki to ok 7 $ naprawdę warto , zamawialam już bardzo dużo i książki z waga jednej powyżej kg i cena przestlki stała
   https://www.thriftbooks.com
 • Dzięki za odpowiedzi .Nie miałam czasu wcześniej odpisać .Na razie nie podejmujemy żadnych decyzji .Czekamy na kontakt z polską  rodziną żyjącą na miejscu . Jak tam jest z obowiązkiem szkolnym dla obcokrajowców.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.