Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Znaki apostazji. Nowa moda i jej skutki.

2

Komentarz

  • edytowano sierpień 2017
    A nie musi? Łagodnosc, pokora, itp. to cnoty. A w cnotach mamy wzrastac.
  • Malgorzata32 - zalezy w jakich sytuacjach, ale generalnie zestaw cicha+pokorna+spolegliwa+skromna itp w odniesieniu do cech kobiet wymaganych przez mezczyzn nie kojarzy mi sie pozytywnie. 
    Ale skoro to cnoty to rozumiem ze nie dotycza tylko kobiet i mezczyzni tez maja wzrastac w lagodności i pokorze :)
    Podziękowali 1Milagro
  • edytowano sierpień 2017
    Bo z pokorą i  skromnością wspolczesnie kojarzy się ktos kto nie potrafi sie obronic, powalczyc zyciowo taki dupowaty i nieasertywny.
  • A ile się mówi o pokorze i skromności w odniesieniu do mężczyzn? Może dlatego też kojarzy się tak jak kojarzy.
  • Zaprzeczeniem pokory jest pycha(a to ulubione bagienko wiadomo kogo) a przeciwienstwem skromności bezwstyd, wyuzdanie, zuchwalstwo czyli krotko mowiac przerost formy nad trescia. 

  • Rozmawiam z kolega filozofem ostatnio stwierdził, że katolicy swoją  slabość i brak odwagi nazywają pokorą i muszę niestety stwierdzić że nie umialam znaleźć argumentów bo to były bardziej jego osobiste refleksje i obserwacje niz jakas autorska teoria.
  • Dla mnie pokora laczy sie bardzo z asertywnoscia i w ta strone bym raczej szla. Pokorny, swiadomy wlasnej godnosci, wartosci, nie daje sie latwo zbic z pantalyku choc potrafi zmilczec i cierpliwie cos zniesc. Moj kochany maz ma ta ceche i wiele, wiele razy bylam swiadkiem jak to jest: z jednej strony byc meskim i odpowiedzialnym facetem bedac jednoczesnie pokornym czlowiekiem.
  • Dla mnie pokora to np. umiejętność przyznania się do błędu. Ale to cecha którą cenię u ludzi niezależnie od ich płci, nie widzę powodu dla którego należy wymagać tego szczególnie od kobiet. 
  • cytat z Papieża Franciszka
    Papież zauważył, że gdy ktoś zarzuci nam coś złego, to od razu bronimy się mówiąc, że to nie nasza wina. Natomiast pokory nasze serca uczą się tylko wtedy, gdy doświadczają upokorzeń. „Jeśli nie jesteś w stanie przyjąć jakiegokolwiek upokorzenia w twoim życiu, nie jesteś pokorny” – mówił Ojciec Święty.
    http://gosc.pl/doc/2954464.Papiez-Pokora-jest-droga-do-swietosci
  • prawdę o upokorzeniach, że są dobre dla nas i konieczne  odkryłam w Kościele
    przyjęcie jej sercem leczy z nerwic i pomaga w przyjmowaniu trudności mnie osobiście

     
    Podziękowali 2AleksandraB Malena
  • Paprotka powiedział(a):
    Dla mnie pokora to np. umiejętność przyznania się do błędu. Ale to cecha którą cenię u ludzi niezależnie od ich płci, nie widzę powodu dla którego należy wymagać tego szczególnie od kobiet. 
    Umiejetnosc przyznania sie do bledu wymaga wielkiej pokory, to prawda. Nie rozgraniczalabym cnót na te, ktore sa zarezerwowane dla kobiet a takie, ktore bardziej przystoja mezczyznom. Kazdy czlowiek powinien zachowywac sie godziwie, skromnie i pokornie.
    Rozprawiamy tu jednak o strojach, modzie, wygladzie zewnetrznym i pewnie zgodzimy sie tu, ze te sprawy zaprzataja mysli przewaznie nam, kobietom. Panowie wkladaja na siebie czyste ubranie z szafy i nie wczuwaja sie przesadnie w to jak wygladaja.
  • edytowano sierpień 2017
    Rejczel powiedział(a):
    Umiejetnosc przyznania sie do bledu wymaga wielkiej pokory, to prawda. Nie rozgraniczalabym cnót na te, ktore sa zarezerwowane dla kobiet a takie, ktore bardziej przystoja mezczyznom. Kazdy czlowiek powinien zachowywac sie godziwie, skromnie i pokornie.
    Rozprawiamy tu jednak o strojach, modzie, wygladzie zewnetrznym i pewnie zgodzimy sie tu, ze te sprawy zaprzataja mysli przewaznie nam, kobietom. Panowie wkladaja na siebie czyste ubranie z szafy i nie wczuwaja sie przesadnie w to jak wygladaja.
    Oj kochana, patrząc na ulice dużych miast mam spore wątpliwości czy obecnie w większości to kobiety zastanawiają się nad wyglądem.
    Szczególnie niektóre torebusie noszone przez panów powodują u mnie głębokie zastanowienie,czy to co się dzieje obecnie idzie w dobrym kierunku.
    Że o modzie na garnitur jak z młodszego brata czy o gołych kostkach (u nóg oczywista) , przy temperaturze ujemnej nie wspomnę.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Wiadomo, ze sa mniejsze lub wieksze odchyly i otaczaja nas rozni zakochani w sobie ekskluzywni menele, hipsterscy
    drwalowie w rozowych koszulach w drobny rzucik, maślaki z pedicurem i wydepilowana klata. Zdaje sobie z tego sprawe lecz wciaz zyje nadzieja, ze to jednak margines. Moze gdzieniegdzie szerszy ale jednak...
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Pokora jest prawdą,  prawdą o sobie, prawdą o tym kim jestem, co potrafię i jeszcze bardziej czego nie potrafię. Pokora jest akceptacją prawdy o sobie i nieustannym szczerym wysiłkiem w poznawaniu siebie i zgadzaniu się na to, co o sobie poznaję. 
    Czyli pokora nie polega na ponizaniu się, to jest fałszywa pokora.
    Pycha jest przeciwieństwem pokory jest kłamstwem. Jest życiem z fałszywym obrazem samego siebie który akceptujemy i bezkrytycznie podtrzymujemy.

    Ostatnio byłam na rekolekcjach szensztackich i mieliśmy tą tematykę. Bardzo mnie to poruszyło.
  • Taki mily watek mnie ominal bo plazowalam w stroju dwuczesciowym :dizzy: 
     ale do fotki pokornie zarzucilam koszulke :D
  •  w latach 60tych kobiety duzo wiecej odslanialy.nosily bardzo mocne mini bez wzgledu na defekty ciala
    Teraz przynajmniej jest wieksza swiadomosc stroju.jak ktoras ma celulit to raczej go zaslania ubraniem niz odslania
    No i niestety ale klasyka jest niezmienna.
    Dobre ciuchy z dobrych materialow i duzej ilosci materialu sa poprostu drozsze i mniej powszechne.
  • Czyli ja jednak jestem skromniejszy, bo wczoraj plażowałem w stroju jednoczęściowym.
  • :p OMG padłam ze śmiechu :P
  • Kąpielówki to stroj jednoczęściowy ;-)
  • czyli  jak Maria kolbe   oddał życie  za brata to  byl tchórzem   czy miał wielka odwagę

     to z książkę rękopis z czysca pouczenia dusz czyscowych ty nie starasz sie o czystość intencji tak,jak Bóg by tego pragnol i tak zamiast ofiarować niejasno ,niewyraźnie swoje czynności , mogłabyś to czynic znaczniej owocniej ,wyraźniej określając swoja intencje przez zwrócenie sie wprost do Jezusa na przykład podczas posiłków mów "moj jezu nakarm moja dusze twoja święta łaska ,tak jak ja teraz karmie swoje ciało " kiedy prowadzisz lekcje mój jezu pouczaj moja dusze ,tak jak ja uczę dzieci kiedy sie mujesz muj jezu oczysci moja dusze ,takjak ja to czynie ze swoim ciałem "tak samo postepuj przy kazdej dobrej czynosci przyzwyczaja sie muwic do jezusa zawsze w sposub serdeczny ,wszystko tez czyń i mów ze wzgledu na niego

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Czyli ja jednak jestem skromniejszy, bo wczoraj plażowałem w stroju jednoczęściowym.
    No nie wiem...
    Plażowaleś w jednej części...
    Zależy jaka długość,ile,co i z ktorej strony odkryte...
  • edytowano sierpień 2017
    andrzej Bobola był  obdzierany żywcem z skóry





  • @krzysztof12 ;
    matkoooo czytasz tytuł wątka w którym zaczynasz komentować? 
    Wez ten link wyrzuć!

    Podziękowali 2E.milia Skatarzyna


  • to  takze pasuje 

    Cristeros i Rozalia Celakówna





    Gwałtownicy zdobędą królestwo  tak  ignacy 
  • źródło niekoszerne, ale ten pan z centymetrem to chyba autor art z pierwszego possta
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.