Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Założenie stowarzyszenia

Chciałbym założyć stowarzyszenie. Na początku celem jest sformalizowanie grupy i nabycie osobowości prawnej. Nie chcemy mieć ani przychodów, ani kosztów. Czy można to zrobić bez ponoszenia kosztów i jak najmniejszej liczby papierków?  Rozliczenie roczne nie jest konieczne w przypadku uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów. Czy można zaczynać od uepk, czy też po pierwszym roku działalności? 

Komentarz

  • Nie znam sie na tych wszystkich przepisach tak dobrze ale jako stowarzyszenie utrzymujemy sie ze skladek czlonkowskich i bez ksiegowego nie dalo rady. Z tym ze przy takim funkcjonowaniu to wychodzi jakies grosze (glownie jakies rozliczenie roczne). Ale pewnie jak ktos kumaty to radzi sobie sam. Najgorzej jest ze statutem - nam kilka razy wracali ale potem byl pisany z pomoca pani prawnik i juz wszystko przeszlo. Warto podejsc do urzedu miasta i zapytac - u nas wiem ze na jakies szkolenie dziewczyny ktore zakladaly chodzily 
  • @Elunia sami piszecie projekty?
  • @Elunia a chodzilas na jakis kurs pisania projektow? My tylko projekty w gminie powiecie i raz wojewodztwie ale byl jakis projekt w ramach ktorego byla pomoc i facet nam pisal a teraz nikogo nie mamy. Nauczylam sie rozliczac projekty ale pisac nie umiem. Szukalam jakis kursow online ale nic nie znalazlam. My w statucie mamy bardzo szerokie spektrum dzialania

  • My na mniejsze sumy. Jeden tylko mielismy wiekszy na siatkowke na caly rok ale to zawsze mnostwo kombinacji bo pieniedxy praktycznie nie ma (skladki placi srednio 10-12 osob), a specyfika spolecznosci jest tala ze raczej do skladek chetni nie sa. Nie mamy za bardzo od kogo sie uczyc - nikt swoich projektow nie pokazuje i ogolnie jest taka troche nie fajna atmosfera bo tp jednak troche konkurencja jakby nie patrzec. Moze do Ciebie na korepetycje sie zapisze? :) tylko zeby cena mnie z nog nie zwalila B) 
  • Lubelskiego :) 
  • Czyli nikt nie jest w Stowarzyszeniu nieobracającym kasą?
  • Mam pewną grupę ludzi chcemy zadbać o nasze interesy (i większości mieszkańców) w Gminie. Chcemy by nasza grupa była sformalizowana, miała osobowość prawną.
  • feodor powiedział(a):
    Mam pewną grupę ludzi chcemy zadbać o nasze interesy (i większości mieszkańców) w Gminie. Chcemy by nasza grupa była sformalizowana, miała osobowość prawną.
    Ale nawet na wszelkie zmiany w krs sa potrzebne pieniadze, a nie ma czegos takiego jak wyjme z wlasnej kieszeni (bo to niezgodne z prawem). 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.