Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek basenowy

24

Komentarz

  • Znajomych syn miał tego robala w skórze, długo nie mogli zdiagnozować co się dzieje, zaraził się nad jezioremw Polsce. Tego robala, co @Prayboy linkowal. Byłam w szoku, ze w Polsce coś takiego mozna złapać...
    Podziękowali 1Prayboy
  • O matko. Mi się wydaje ze jednak ten ochotek. Chyba mi się odechce basenu. Widzę ze ze swierzo wrzuconej przez synków z tarasu z doniczek ziemi to pełza chyba . Poproszę mader to wrzuci może 
  • edytowano wrzesień 2018
    mamy basen od początku czerwca - żadnych robali nie mieliśmy 

    dwa razy zzieleniała nam woda, ale teraz w 24-48h jestem w stanie zrobić z takiej wody kryształ
    Podziękowali 2Monira annabe
  • Marsjanka u nas w wodzie się tez mie legną, tylko w ziemi,liścio-kulkach lipy. No i jakbym miała odkurzacz to tez moment i problema nie ma
  • luz, to ochotki, miałem to samo
    Podziękowali 1MAFJa
  • Uff to czego straszysz. Wiesz ze Ja w terminie się mieszczę za 4 dni. 
    Podziękowali 2Prayboy sylwia1974
  • edytowano wrzesień 2018
    aaaaa! rzadko tu wpadam i nie jestem na bieżąco, że tu same "na dniach" panie, teraz mi myszy zapasy zjedzą, bo straszyłem ciężarną :-( Ale jak Zuzapola pisze zagrożenie jest.
    Tak myślę że w związku z ociepleniem klimatu i przesunięciem stref klimatycznych - coraz więcej kleszczy z boreliozą, robaki z tropików też do nas przyjdą...
    nie straszę tylko dopiero jak zdjecie zobaczyłem to orzekam "ochotek". To ty straszyłaś że masz blade larwy giganty z kręgosłupami
    Podziękowali 2MAFJa sylwia1974
  • MAFJa powiedział(a):
    Marsjanka u nas w wodzie się tez mie legną, tylko w ziemi,liścio-kulkach lipy. No i jakbym miała odkurzacz to tez moment i problema nie ma
    ręczny odkurzacz basenowy to jakieś 60-120 zł

    jak masz słabą pompę to szukaj takich które podłącza się pod wąż ogrodowy podłączony pod kran ogrodowy 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Giganty. No moim zdaniem ten ze zdjęcia ma 2 cm
  • @Marsjanka na serio z zielonej wody z mini glistami można zrobić czysciutką? Mysmy na tydzień wyjechali w największe upały, basen zakryty był ale jednak woda stała. Żeśmy całą wylali i daliśmy nową.. da się tak przefiltrować? My mamy drugi sezon dopiero, taki rozporowy intex. 
  • edytowano wrzesień 2018
    annabe powiedział(a):
    @Marsjanka na serio z zielonej wody z mini glistami można zrobić czysciutką? Mysmy na tydzień wyjechali w największe upały, basen zakryty był ale jednak woda stała. Żeśmy całą wylali i daliśmy nową.. da się tak przefiltrować? My mamy drugi sezon dopiero, taki rozporowy intex. 

    @annabe ;

    robali nie mieliśmy - ale 2x udało nam się wyhodować bardzo zieloną wodę


    trzeba wtedy zbadać pH wody i stężenie chloru, następnie skorygować odpowiednio pH za pomoca preparatów pH+ lub pH-, pH powinno mieścić się w przedziale 7,0-7,4

    następnie przeprowadzić chlorowanie szokowe - są do tego granulaty lub płyny typu chlor-szok - i filtrować kilka godzin

    następnie na noc trzeba użyć preparat preparat flockujący/koagulant, który wszelkie glony i inne zanieczyszczenia "poskleja" sprawiając, że opadną one na dno



    tu na zdjęciu widać właśnie osad "opadnięty" po użyciu flocka


    następnie zabieramy się za odkurzanie basenu wylewając brudną wodę za basen (jeśli mamy pompę z odpowiednim zaworem ustawiamy na "waste" i przekręcamy rurki wylewając brudną wodę na zewnątrz






    po wszystkim dolewamy wody i cieszymy się kapielą



    dbamy również, żeby w pływaku / lub również w skimerze pływała odpowiednia ilość chloru (który na czas kąpieli wyjmujemy z basenu)
    Podziękowali 1MAFJa
  • A jak pozbywacie się wody? Wiaderko? Mamy odpływ blisko kratki na ulicy ale jednak z 2-3 m
  • MAFJa powiedział(a):
    A jak pozbywacie się wody? Wiaderko? Mamy odpływ blisko kratki na ulicy ale jednak z 2-3 m

    mówisz o opróżnieniu basenu? my obficie podlejemy ogród - wężem ogrodowym 

    i będzie to zapewne trwało trochę - w basenie mamy 55 metrów sześciennych wody

    chyba, że pan mąż jednak zdecyduje, że nie składamy basenu na zimę to wylejemy tylko trochę, żeby woda była poniżej dysz
  • Ale jak wężem? Z jakaś pompa chiba.. ta filtrująca się nie nada raczej? A spuścić wody tak se po prostu nie spuścimy. To stoi na zasypanym niespełna rok temu wjeździe do garażu. Bałabym się o suchość piwnicy mimo wszystko
  • mamy po dwóch  stronach basenu zaworki spustowe do podłączenia węża ogrodowego

    nie, pompa filtrująca się nie nada - do tego trzeba chyba tzw. pompy do brudnej wody
    Podziękowali 1MAFJa
  • Wow! Dzięki za tak szczegółowe instrukcje. Akcesoria do pomiaru pH Maz zakupił, chlor stosujemy, filtr włączamy ale innych rzeczy typu odkurzaczy jeszcze nie mamy.
  • annabe powiedział(a):
    Wow! Dzięki za tak szczegółowe instrukcje. Akcesoria do pomiaru pH Maz zakupił, chlor stosujemy, filtr włączamy ale innych rzeczy typu odkurzaczy jeszcze nie mamy.
    zapomniałam jeszcze napisać, że preparaty na glony stosuje się zapobiegawczo, zanim woda się zazieleni, w upały mniej więcej co tydzień

    akcesoria warto kupować teraz, bo są wyprzedaże posezonowe 
  • No my mamy ale właśnie chcieliśmy oddać do sklepu No w tym roku już nie pozywamy raczej.. :-) 
  • No to Jak zwijacie te baseny? U nas ochotek raczej już w odwrocie, sa malutkie kupki ziemi pare plamek zielonkawych , pare listków na środku co nie sięgałam . Jak to najmniejszym kosztem sił umyć, suszyć czy raczej wycierać?. Basen rozporowy. Wylać wodę najpierw? Do końca? Przypominam ze u nas płytko jakieś 20 cm .
  • Trzy dni nie chodził filtr i nie wybierałam liści i dno zaszło na żółtawo zielono. Wzięłam się dzis za to tzn wybrałam większość liści-lecą z lipy cały czas ale jednodniowe jeszcze nie gniją. I dno zwykłym mopem poscieralam ... dałam nowy chlor i podłączyłem filtr- efekt podłoga czystsza ale woda zielona zupełnie.  Łac do tego pH- lub +? Kąpieli już raczej nie będzie ale się boje ze mnie nie będzie przy składaniu i po prostu brudny pójdzie do schowania albo niedomyty. Dlatego staram się nie dopuścić do zaszlamienia
  • jeszcze woda w basenie??? poczekaj jeszcze trochę to nie będzie trzeba na grzyby do lasu chodzić.
  • A nie lepiej @MAFJa po prostu wodę wylać, basen domyć, przepłukać, wysuszyć i schować skoro korzystać teraz i tak juz nikt nie będzie?
    Podziękowali 1madzikg
  • No ja jej nie wyleje wybacz.dbam żeby była ładna dopiero od 2 dni brzydka się zrobiła .  U Annabe to się kapią jeszcze upały są w końcu. Ochotka za to już nie ma. 
  • ja mam już umyty i wysuszony. Radzę to zrobić dzisiaj bo to ostatnie  chwile słońca i gorąca. Potem nie wysuszysz i będzie pierdut w przyszłym roku
  • Lepiej ale mąż ma się tym zająć a jakis my schodzi na razie. Fakt ze ciężko chwile znaleźć 
  • edytowano wrzesień 2018

    @MAFJa bez względu na to czy teraz czy później nie proponowałam żebyś to osobiście robiła. Po prostu wydaje mi się, że teraz łatwiej niż jak będzie zimno mokro i błotniście. Ale kwestia braku czasu jest mi jak najbardziej nieobca.

    PS. Z tym że u nas upałów kąpielowych już od dawna nie ma więc może bez sensu gadam bo gdzie indziej mogą być.

  • no wiem ze trzeba. Do tej pory była czysta woda chociaż choć z ochotkiem . Teraz zrobiła się nieczysta
  • Już się nie kąpią. Nie mają kiedy i nie mają ochoty. Widzę już przesyt ogrodu u moich dzieci.. Wolą posiedzieć po szkole w domu. Siedzieli na dworze ostatnie 5 mcy  ;) 
    My zwijamy w ten weekend.
  • Mam nadzieje z my tez :-) moje tez wola dom ostatnio. Dziewczyny No chłopaki nie 
  • Nie dam spaść wątku :-)  Czy ktoś próbował węża do odpływu podłączać ? ChodI o ten intex po wierzchu zakrętka ma szerokości 3,5 cm czy kawałek węża 3/4 cała dałoby radę podpiąć? Chcemy chociaż trochę ciężarem wody wypchnąć do katalizy w ten sposób. Ogrodnik zabronił tym podlewać nasza młoda trawę. Za mało ukorzenienia na kontakt. Chlorowana woda. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.