Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narty...

Mam dylemat, nie mam pojęcia, co, gdzie i w jakich rozmiarach szukać nart dla 12latka ... W ferie ma 1-wszy raz pojechać w góry, ktoś coś podpowie? Będę szukać sprzętu używanego- na co zwrócić uwagę ?
K

Komentarz

  • edytowano listopad 2018
    Hej Kasiu :) Ma mieć swój sprzęt?
    Czy raczej na miejscu będzie wypożyczalnia. Buty, narty, kije, kask to na jeden wyjazd? 
    Biegowe, zjazdowe? 

    Podziękowali 2Isako Piotr i Kasia
  • Pomyślcie nad wypożyczeniem, zwłaszcza jeśli to pierwszy raz i syn może  "nie załapać bakcyla" . Sprzęt używany można kupić na giełdzie np w Gdańsku jest przy AWF( tam też doradza),  lub przez olx.
  • Lepiej na miejscu wypozyczyć narty i buty, beda na pewno dobrze dobrane.
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Jeszcze nie wiem gdzie, wiem tylko kiedy  ;)
    K
  • Narty Tak z 15 cm niższe od niego. I nie dajcie się namówić na dłuższe. Ma miec frajdę a nie walkę o zycie . Najlepiej wypożyczyć.
    Podziękowali 2MAFJa Piotr i Kasia
  • Długość nart na stojąco między brodą a uchem. Koszta wypożyczenia trzeba skalkulować. Przy większej ilości dzieci nawet jesli syn dużo nie będzie korzystać to może następne dzieci tak. Z drugiej strony wypożyczalnia ma tę zaletę, że dziecko nie musi z ciężkim sprzętem tłuc się pociągami, ustawią mu bezpiecznie wiązania do masy i umiejętności, sprzęt z reguły jest w dość przyzwoitym stanie w odróżnieniu od tego na allegro/ olx gdzie często jest to sprzęt po wypożyczalniach już nadmiernie zużyty. Jesli używane to najlepiej od prywatnego użytkownika. Dla dzieci na pewno łatwiej, bo wyrastają i rodzice sprzedają.

    Kask lepiej własny mieć i jeśli nie nowy to na pewno bezkolizyjny.

    Giełda na AWF to sensowne miejsce, szczególnie na początku sezonu, ale nie jakoś szczególnie tanie.

    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Kasia. Jak cora jechala w zeszlym roku pierwszy raz na oboz narciarski to zakupilam bielizne termiczna, Skarpety narciarskie kurtke spodnie i rękawice. Kask i google. Najtaniej wyszlo w decathlonie. Reszte mieli wypozyczana po to wlasnie aby dzieci nie musialy tego nosic. W jakim terminie jedzie i w jakim wieku jest twoj syn?  Bo byc moze kas i gogle bede mogla pozyczyc jezeli terminy sie nie pokrywaja. 
  • @Dorota ,Staś lat 12, 150 cm wzrostu, 1-wszy tydz. ferii  :)
    I w ogóle bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi, są dla mnie bardzo istotne  :)
    K
  • A kiedy sa u nas ferie?
  • edytowano listopad 2018

    :D @Dorota.

    Ostatni termin.

  • Czyli koniec lutego? Moja jakos chyba pod koniec lutego poczatek marca jedzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.