Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czyj to Papież?

2»

Komentarz

  • Nie ma drugiego papieża po Soborze Watykańskim II, któremu tradycjonaliści by tyle zawdzięczali, co Franciszkowi. Faktycznie znormalizowal ich obecność w Kościele, uznał ważność spowiedzi i ślubów w kaplicach Bractwa Św. Piusa X, zakończył trwające od lat spory. Na Msze Trydenckie wierni walą drzwiami i oknami, koło przeoratu w Radości nie ma już gdzie parkować. Tym bardziej więc powinniśmy stać murem za Papieżem.
    Podziękowali 3Joannna Klarcia Agnieszka88
  • Dajcie ludziom żyć. Jeden lubi dawać komunię dla osób w powtórnych związkach, a drugi lubi ich straszyć piekłem. Żeby od razu tak jednego od modernistów, a drugiego od pelagianów wyzywać, na co to komu, się pytam? ;)
  • Powiedzenie "świętszy od papieża" ewoluowało ;)
  • A może taka interpretacja nobody expects; papież po prostu jest pelagiański i nie mógł zdzierżyć, że odpusty się pobiera tak bez żadnego wysiłku, więc dodał utrudnienia. Tylko szybcy i silni mieli szansę zyskać odpust ;)
  • podobno była wcześniej ogłoszona prośba by nie całować...
  • A kiedyś tu się ludzie dziwili, że rodzice nieraz odwlekają chrzest dziecka, żeby się w kościele nie zaziębiło.
  • Wydaje mi się, że każdy ma prawo decydować, czy chce być całowany, czy nie.
  • edytowano marzec 2019
    A mi żal tych ludzi...
    Każdy na pewno czekał z radością na ten moment, chciał jak najlepiej się zachować, a tu taka szarpanina...
    Jeśli wcześniej było ogłoszone, to wygląda na to, że KAŻDA z tych osób  nie posłuchała.
    Ciekawe...
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Papież nie chciał, by ludzie pozarażali się od siebie nawzajem - wyjaśnił. Rzecznik przypomniał, że kolejka do papieża była długa.

    i wszystko jasne
  • Jest jeden szkopuł - ta sprawa w ogóle nas nie dotyczy. Rozumiem, że w erze social mediów możemy się oburzać, kiedy pies w Caracas nasika na latarnię, ale dla higieny psychicznej lepiej tego nie robić.
    Podziękowali 1Joannna
  • to czepianie się papieża o wszystko...

    wiele to mówi o tym jak bardzo podkopany jest autorytet Ojca Świętego :(
    Podziękowali 3Monika73 Weronka Klarcia
  • Pokusa do oceniania i recenzowania jest bardzo silna, sam jej doświadczam. Ale muszą być osoby, którym ufamy, które lubimy i których bronimy. Dla katolika taką osobą bezwzględnie powinien być Ojciec Święty. A jak się da, to jeszcze biskup i proboszcz :) 
  • Bambidu powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Mój papież. Skała, na której zbudowano Kościół. Kto chce zniszczyć Kościół, ten uderza w Ojca Świętego.
    Czy nie uderza sam w siebie nie pozwalając nawet określać się Ojcem Świętym? To jest moim zdaniem pytanie zasadnicze: czy papież nie uderza w instytucję papiestwa. Bo błędy każdy popełnia i również żaden namiestnik nie jest od nich całkowicie wolny. A że są tacy, którzy każdy błąd chętnie wyciąganą i wykorzystają dla swoich celów to inna sprawa. 

    Uważałam i uważam, że określenie "Ojciec Święty" jest grubym nadużyciem, trącącym o bałwochwalstwo. Miano Ojca Świętego jedynie Bogu przysługuje - podczas Mszy św. modlimy się "Ojcze Święty" kierując te słowa do Boga.
    Dobrze by było, aby przywrócić właściwe proporcje - można do papieża zwracać się w formie "ojciec".
  • Tak. Likwiduje lawendową mafię.
    ---
    BuahahahahahahahahahahhahaasaassasasasSSAsasafagshwhdgajs

    No na pewno.
    Podziękowali 1asiao
  • Co w tym smiesznego ? 
  • Też się zastanawiam. Żaden z poprzednich papieży nie zdecydował się na taki krok, jaki Franciszek zastosował wobec byłego kardynała McCarricka - pozbawienie wszelkich godności i wydalenie ze stanu duchownego. To było bardzo brutalne, ale też konieczne, aby pokazać, że Kościół będzie wypalał ogniem nadużycia seksualne. Przypomnę też, że to Franciszek podniósł w Watykanie wiek przyzwolenia na stosunki seksualne do 18 lat, wcześniej - aż trudno to sobie wyobrazić - ta granica wynosiła 12 lat.

    Żaden też wcześniejszy papież nie otrzymał takiego ciosu ze strony środowisk LGBT. Chodzi mi o sprawę abpa Vigano, która moim zdaniem była bezpośrednią zemstą za kroki podjęte przeciwko McCarrickowi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.