Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żona Hołowni

123578

Komentarz

  • edytowano grudzień 2019
    @Odrobimka
    a skąd taka niska dzietność, czy nie z antykoncepcji ?

  • Czemu Cię niska dzietnosc martwi? Zwłaszcza cudza? Bezdzietni w końcu wymrą. Nie wiadomo co będzie bo czasy wbrew pozorom niespokojne. 
    Dawno temu przestałam być odpowiedzialna za cudze decyzje. Robię to na co mam wpływ i wcale nie chcę żeby moje dzieci były zmuszane do tego żeby utrzymywać stada dziadków bezdzietnych z wyboru takich co pluli na nas za plecami że jesteśmy głupi i że wielodzietność to patologia.

    Podziękowali 1E.milia
  • Khem, a czy obecny prezydent nie jest mdły, bez wyrazów, wyrazistych poglądów i do tego nikt nie uważa go za marionetkę...?
    Podziękowali 2apolonia beatak
  • Paprotka powiedział(a):
    Khem, a czy obecny prezydent nie jest mdły, bez wyrazów, wyrazistych poglądów i do tego nikt nie uważa go za marionetkę...?
    Nie.
  • Ja też. Aczkolwiek Duda też pojawił się jak królik z kapelusza. I wygrał.
  • martwi, bo obecny stan, jeśliby się utrzymał, doprowadzi do katastrofy narodowej (np przyjda tu obcy, bo będziemy zbyt słabi, by nie ulec żądaniom)
    o wyższą dzietność trzeba więc walczyć, w dobrym państwie powinno istnieć społeczne ciśnienie na posiadanie gromadki dzieci;

  • Pioszo54 powiedział(a):
    @Odrobimka
    a skąd taka niska dzietność, czy nie z antykoncepcji ?

    Bo może mężczyźni są mało odpowiedzialni i kobiety nie czują się bezpieczne aby rodzice dzieci?
    Podziękowali 3obwarzanek beatak apolonia
  • OlaN. powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    @Odrobimka
    a skąd taka niska dzietność, czy nie z antykoncepcji ?

    Bo może mężczyźni są mało odpowiedzialni i kobiety nie czują się bezpieczne aby rodzice dzieci?
    Zdecydowanie  
  • Ja mam wątpliwość, czy kiedyś pani domu (arystokratka) czy wiejska baba spedzaly więcej czasu z dziecmi niż matki teraz, nawet te na etacie. Wszyscy byli w jednym domu, czy to był spory majatek, czy chata czy mieszkanie w suterenie. Ale tyle uwagi dzieci nie mialy, jak mają dzis. Wychowywała niania, sasiadka, babcia, starsze rodzenstwo, a przede wszystkim szkoła i Kosciol. Dziś wychowuje tylko matka. Matka się bawi z dzieckiem, wszędzie zabiera bo nawet na wyjście do dentysty nie ma z kim zostawić, ogarnia szkole albo ED, chodzi po lekarzach... 
    Są pralki, zmywarki, pampersy ale nie ma pomocy, nie ma kogoś obok. 
    Dzieci też zamknięte z matka w domu, nie ma rówieśników na podworkach. Tu jest problem. Którego nie rozwiążemy, ale siedzenie matki w domu aż dzieci staną się nastolatkami, nie rozwiąże problemu rowniez. 



    Podziękowali 2Bagata MAFJa
  • A, jak miałam 15-16 lat (jakoś tak kiedy szkole  średnia się wybieralo) mowilam, że będę na tirach jezdzić. 
  • a czy zbawienie jest możliwe, jesli się nie wypełnia Bożych przykazań ?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a czy zbawienie jest możliwe, jesli się nie wypełnia Bożych przykazań ?
    Którego z przykazań nie wypełnia żona Hołowni?
  • edytowano grudzień 2019
    nie wiem, czy nie wypełniła,
    natomiast zamieszczony filmik zachęca do zaprzeczeniu przykazania "idźcie i rozmnażajcie się", które to przykazanie, po pojawieniu się powszechnej antykoncepcji, nie może być pojmowane wspólnotow, a musi być przyjęte indywidualnie
  • Dziwna to misja zaludniania narodu
    Ja tam wolę być z mężem z miłości ( i innych tam takich) niż z poczucia misji bo Europa wymiera  :|
    Podziękowali 2Pioszo54 enigma
  • Myśle ze żona Hołowni by nie uwierzyła ze jakis random z internetu analizuje na forum jej płodność i zgodność zachowywania przykazań, w dodatku na podstawie informacji wykonywanego zawodu. Żenada.
  • omyłkowo podziękowałem

    asiao powiedział(a):
    Dziwna to misja zaludniania narodu
    Ja tam wolę być z mężem z miłości ( i innych tam takich) niż z poczucia misji bo Europa wymiera  :|
    jaka misja zaludniania, to tylko proste przykazanie Boże :)
  • Pioszo54 powiedział(a):
    nie wiem, czy nie wypełniła,
    natomiast zamieszczony filmik zachęca do zaprzeczeniu przykazania "idźcie i rozmnażajcie się", które to przykazanie, po pojawieniu się powszechnej antykoncepcji, nie może być pojmowane wspólnotow, a musi być przyjęte indywidualnie
    Po tym filmiku, żadna kobieta nie zdecyduje się być pilotem, a te które pracuja, rano wstana i pójdą na kasę do Biedronki.  One by wolaly być w domu. 

  • szczurzysko powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    nie wiem, czy nie wypełniła,
    natomiast zamieszczony filmik zachęca do zaprzeczeniu przykazania "idźcie i rozmnażajcie się", które to przykazanie, po pojawieniu się powszechnej antykoncepcji, nie może być pojmowane wspólnotow, a musi być przyjęte indywidualnie
    Po tym filmiku, żadna kobieta nie zdecyduje się być pilotem, a te które pracuja, rano wstana i pójdą na kasę do Biedronki.  One by wolaly być w domu. 

    zgoda, większość dojrzałych kobiet tak zrobi, no może gdzie niegdzie pojawi się smuteczek, że ja też bym chciała być tak wspaniała, a może będzie gdieś szlaban na więcej dzieci, róznie może być.
    Gorzej się chyba sprawa może przedstawiać u młdych dziewczyn, którym się wydaje, że mogą być wszystkim.
    Ten filmik  znakomicie wpisuje śię w narrację, którą nam nachalnie suflują media -zrób sobie dobrze, spełniaj się - czyli w odwodzenie młodych ludzi od założenia rodziny.
  • edytowano grudzień 2019
    jukaa powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    Dziwna to misja zaludniania narodu
    Ja tam wolę być z mężem z miłości ( i innych tam takich) niż z poczucia misji bo Europa wymiera  :|
    "Zamknij oczy i myśl o Anglii"  :D
    nu pacz Pani, co ta antykoncepcja ze światem porobiła, jeszcze 50 lat temu nie było problemu, wystarczała prosta chuć :)
  • Rozumiem, że można mieć poglądy różne , ale to co kobiety czuły i myślały 50 lat temu z poglądów się nie wykoncypuje. Mnie osobiście babci koleżanka powiedziała, że ona nie wie czemu tyle ludzi o tym seksie mówi skoro to nic przyjemnego. Jeszcze się podzieliła przysłowiem , ale jest tam słowo na d. i nie będę gorszyć szacownego grona.
    Podziękowali 1asiao
  • kazanie Boże :)
    Pioszo54 powiedział(a):
    omyłkowo podziękowałem

    asiao powiedział(a):
    Dziwna to misja zaludniania narodu
    Ja tam wolę być z mężem z miłości ( i innych tam takich) niż z poczucia misji bo Europa wymiera  :|
    jaka misja zaludniania, to tylko proste przy


    @Pioszo54 , jak Cię lubię, tak nie mogę się zgodzić z Tobą

  • Zjadło mi całego posta, nie chce mi się pisać drugi raz.

  • Gadania, jakby na mietle latała.
  • Ida powiedział(a):
    kazanie Boże :)
    Pioszo54 powiedział(a):
    omyłkowo podziękowałem

    asiao powiedział(a):
    Dziwna to misja zaludniania narodu
    Ja tam wolę być z mężem z miłości ( i innych tam takich) niż z poczucia misji bo Europa wymiera  :|
    jaka misja zaludniania, to tylko proste przy


    @Pioszo54 , jak Cię lubię, tak nie mogę się zgodzić z Tobą
    i dobrze, szkoda że zjadło posta :)

  • edytowano grudzień 2019
    myślem, że polewka w stylu "zamknij oczy i myśl o Anglii"
    jest na wyrost 
     trochę by sobie jakoś poradzić z dziwnością sytuacji, w której się znależliśmy.

    Bez obaw, instynkty nadal działają, z tą samą siłą,
    tylko w praktyce, tzn. w dzietności, przestały mieć znaczenie,
    ich dawny efekt można łatwo sprowadzić do zera.

    Pewnie możnaby się nie napinać, pozostawić sprawę czasowi, by ci, którzy nie chcą mieć dzieci wymarli, by zadziałała ewolucja, są jednak obawy, czy nasza wspólnota i kultura to przetrwa. Mnie  byłoby żal, gdyby zniknęła.
    Stąd, myślę, potrzeba (od)budowania presji społecznej na dzietność.
  • Presji? Jak ktoś bardzo nie chce mieć dziecka to lepiej, że nie ma.
  • edytowano grudzień 2019
    asiao powiedział(a):
    Presji? Jak ktoś bardzo nie chce mieć dziecka to lepiej, że nie ma.
    jak ktoś bardzo nie chce, to presja tego nie zmieni;
    (a może zmieni i jak spróbuje, to okaże się, że jednak chce)

    jest jednak multum ludzi, którym, przez pokazywany w mediach obraz świata (spełniaj się, podróżuj, kupuj fajne gadżety), zaburzono lekko hierarchię wartości, i tym presja społeczna może pomóc.
    Taka presja, to przecież nic niezwykłego - wywierają ją rodzice, pytając się o ustatkowanie i wnuki,a państwo przymierza się do wprowadzenia bykowego od bezdzietnych.
  • omyłkowo podziękowałem

    Malgorzata powiedział(a):
    Ale tak kończyły  wszystkie cywilizacje gdy następowało dobrobyt , przestawali się  rozmnazać, panowala  swawola  seksualna , i nastepowal  upadek , wymarcie .
    Nie przechodzimy jakiegoś  specjalnie nowego etapu.
    Ludzie chca  żyć  bardzo wygodnie,  swobodnie  w tym też  pod względem  seksualnym .



    nie wszystkie, Chiny istnieją i mają się dobrze
  • edytowano grudzień 2019
    Chiny szybciej się dziesięc razy odrodzą, niż my wymrzemy.
    Chiny miały ju z w swej historii okresy dobrobytu niewyobrażalnego dla reszty świata.
  • a skąd się wzięło, mimo polityki 1 dziecka i do tego chłopca, te 1,5 miliarda ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.