Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

help!

edytowano lipiec 2016 w Pomagajmy sobie
Moja córeczka (rok i 9 miesięcy) zadrapała się jakiś miesiąc temu w nosek - lekko... zrobił się strupek... no i się zaczęło...
Ona ciągle ten strupek zdrapuje i rana nie może się zagoić, bo jak zdrapie to przy okazji rozdrapuje większą :(
próbowaliśmy zaklejać plastrem (zarówno nos jak i palec), ale to nie pomaga :( paznokcie obcinamy regularnie

Może macie jakiś pomysł jak to powstrzymać ? Może stosowaliście jakieś preparaty przyspieszające gojenie (jakie?) ?

Komentarz

  • Najgorsze to drapanie. Jeżeli chodzi o szybkie gojenie to pediatra (też wielodzietna:cool:) przepisała mi diprogentę w maści. Może posmarować jak dziecko śpi?
  • Moja Asia miała tak pod noskiem, wiele maści zawodziło,rana się rozszerzała, w końcu zastosowałam zwykłą wodę utlenioną- piekło ale zagoiło się szybko. Wiem też, że w przypadku mojego Mateusza pomogła detromecyna (detromycyna), miał rany w nosie od b.długiego kataru i wycierania. Maść pomogła równie błyskawicznie tylko jest na receptę.
    K
  • Moja córka miała strupy od liszajków alergicznych.... w wieku rok i 9 miesięcy dziecko jest dość rozumne....my proponowaliśmy, że jak zaswędzi ma powiedzieć i pozwalaliśmy jej smarować alantanem samodzielnie.....zadziałało, bo podobał jej się taki sposób na samodzielność....lepsze kremowanie niż drapanie.....ale czasem rzeczywiście bez pomocy specjalisty się nie obędzie.....
  • Doskonała maść i żel (intensywniejszy) na gojenie ran to Solcoseryl. Działa szybko, skutecznie i nie zawiera żadnych hormonów czy antybiotyków, tylko bezbiałkowy hydrolizat z krwi cieląt. Bez recepty.
    A samodzielne smarowanie jest świetne, często maluchy absolutnie nie dają się posmarować a same bardzo chętnie. Mama potem tylko sprawdzi czy dobrze :wink: i pochwali :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.