Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maseczki

2»

Komentarz

  • Cienka żeby była. Ja na razie chirurgiczna z zapasów, następnym razem spróbuję arafatke. W takiej z podwójnej bawełny to się o mało co udusiłam. No i zaparowane lub zjeżdżające okulary to cudo wrr 
  • Ja też muszę kombinować coś..  mi się w ciazy normalnie ciężko oddychać A w tym nie jestem w stanie.. jeśli dowiem się że mam w tym rodzic to nie zdążę do szpitala.. mam jakieś 100 m więc zwale na to że myślałam że mogę zwlekać 
  • Koleżanka nosi przyłbice i mówi ,że wygodniej i przewiewnie 
  • Słuchajcie a jakiego typu filtry do wymiany są sensowne dla człowieka prywatnego, nie-medycznego? Z jakiego materiału/tworzywa muszą one być?
  • Zamawiałam maseczki bawełniane z kieszonka i do każdej zapas filtrów i to jest zwykła flizelinę pocięta! Czy to o to chodzi?
  • Przyłbica tak wygodna... Ale niestety przysługuje bez maseczki wg rozporządzenia tylko osobom pracującym np. na kasie oddzielonym pleksiglasem. Także dla "cywili" to nie jest legalne rozwiązanie. 
  • joanna_1991 powiedział(a):
    Słuchajcie a jakiego typu filtry do wymiany są sensowne dla człowieka prywatnego, nie-medycznego? Z jakiego materiału/tworzywa muszą one być?
    Na necie wyczytałam, ze dobrze sluza worki do odkurzacza, takie z fizeliny. 

    My zrezygnowaliśmy z bawełnianych bo bardzo okulary parowały. Teraz stosujemy takie https://www.wapteka.pl/apteo-care-neoprenowa-maska-antysmogowa-filtr-ffp1-nr-29046,p

    zrobiłam filtry z tych worków- jeden worek to 4szt filtrów. 
    Dobrze się oddycha, nie poci się  twarz, okulary nie parują. 
  • Milamama powiedział(a):
    Zamawiałam maseczki bawełniane z kieszonka i do każdej zapas filtrów i to jest zwykła flizelinę pocięta! Czy to o to chodzi?

    No właśnie dziś z mamą uszyłyśmy trzy bawełniane dla mnie z opcją wkładania filtra. Znajomy zaoferował dziś, że mi utnie jakiś kawałek fizeliny z rolki, którą ma z roboty i nie byłam pewna tego pomysłu. Mogłabym to sobie pociąć sama, tylko nie mam pojęcia, jaką taka fizelina ma grubość, żebym się nie udusiła. Filezelinowa maseczka z apteki jest dość cienka i spokojnie daje radę to nosić, ale jest za duża na moją głowę, podchodzi za bardzo pod oczy i odstaje z boku, więc trzy bawełniane zrobiłyśmy "profilowane" ze ściągającą gumką pod brodą i wszytym szerokim ala-drutem na nos.

    Bawełniane pierze się za każdym razem? Bo z filtrem to wiem, że się wymienia zawsze. Ile przewidujecie sobie takich masek "w użyciu" dla jednej osoby w rodzinie, zakładając, że nie robicie prania codziennie, ale co 2-3 dni?
  • Robię pranie codziennie, bo ileż można mieć masek ;) Póki co, mam 4 - zobaczymy, jak szybko będą się niszczyć codziennym praniem i prasowaniem.
  • edytowano kwiecień 2020
    Tu znalazłam ciekawą ocenę masek pod kątem pacjentów z mukowiscydozą. Wytłumaczone jest, co jest w każdym typie dobrego, a co złego i jak dezynfekować. Dobre są- jednorazowe chirurgiczne, te szmatkowe bawełniane- kontrowersyjne. Antysmogowe (niemożność dezynfekcji) i te z zaworem wydechu oceniono na złe (widzę, że sporo ludzi takie nosi u nas, bo ułatwia oddychanie).  
    https://oddechzycia.pl/nauka/rodzaje-maseczek-ochronnych-ktore-sa-dobrym-a-ktore-zlym-rozwiazaniem-u-chorych-z-mukowiscydoza/

    Nam uszyła babcia, idą pocztą. Ja zrobiłam prowizorki z chustek bawełnianych na gumce i drugie to bandamki. 
  • mi dziś mama powiedziała (zapewne w tv usłyszała), że te bawełniane wystarczy prasować
  • Myślicie że da się wytrzymać w maseczce z dwuwarstwowej i w środku filtr? Da się w tym oddychać? Nie jest duszno jak tyle warstw?
  • Tola powiedział(a):
    Z czego uszyć maseczkę na lato?
    z gazy

  • Quintana powiedział(a):
    Koleżanka nosi przyłbice i mówi ,że wygodniej i przewiewnie 
    Ale pani policjantka-psycholog mówiła w radiu, że przyłbicy nie powinno sie nosić, bo ona chroni oczy a nie nos i usta :)
  • edytowano kwiecień 2020
    mamaw powiedział(a):
    Myślicie że da się wytrzymać w maseczce z dwuwarstwowej i w środku filtr? Da się w tym oddychać? Nie jest duszno jak tyle warstw?
    Da się oddychać,jest duszno. Chociaż,mi duszno nawet bez filtra. Za to lepiej niż w chińskich jednorazówkach-w tych duszno podwójnie także od tego chemicznego zapachu...
    Podziękowali 1mamaw
  • Da się, pracuję tak na dyżurach, jeszcze dodatkowo w przyłbicy...
    Podziękowali 1mamaw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.