Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Totalny upadek w Krakowie

2»

Komentarz

  • Mozna powiedziec ze Trzaskowski przysluzyl sie dwa razy wiecej do jej wzrostu niz Duda :)
  • Taw powiedział(a):
    Mozna powiedziec ze Trzaskowski przysluzyl sie dwa razy wiecej do jej wzrostu niz Duda :)
    ?
  • @Taw , @TecumSeh napisał, że katolicy mają więcej, a nie, że Polacy mają więcej ogółem.
  • TecumSeh powiedział(a):
    Rasiści jacyś. Murzyn dostał najmniej.
    :-)
  • Wlaczam rozum i... jedyne wytlumaczenie to ze w polsce 95% katolikow lewakow.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A internety mowia: Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób.
  • edytowano czerwiec 2020
    @TecumSeh znam katolików co też nie chcą być wielodzietni, różnie bywa. Chociaż faktycznie ci wierzący mają więcej dzieci. Znajomi wierzący, nawet powiedziałabym bardzo wierzący mają mieć 3 dziecko a ich najstarsza ma 3 lub 4 lata. Reszta ma jedno lub dwoje, ale to ich sprawa która jest niezwykle delikatna. Każdy ma inne zdrowie, priorytety, czy chęci a nasz kraj nie jest prorodzinny z tego co obserwuję. Sama nie wiem jak będzie ze mną za kilka lat :), dlatego nie oceniam nikogo pod tym względem.

    A i czasem ateista może zaskoczyć. U mnie w okolicy mieszka taka kobieta co ma 4 dzieci, a katolikami zdecydowanie nie są...
    Myślę że mimo to nie będzie źle... Muzułmanie raczej nie chcą do Polski, jak już są to raczej raczej dorabiają dobrych pieniędzy. 
  • edytowano czerwiec 2020
    A co do niektórych (edit) facetów w pełni się zgadzam. Na jednym z portali regularnie widziałam narzekania jakie to te polki złe, kobiety niedobre, związki są o kant stołu potłuc. Ale często to były młode osoby, które miały czas na miłość. Gorzej jak ktoś po 30-40 się nie decyduje, ale wtedy też jest nadzieja. Dopóki człowiek ma otwarte serce wszystko jest możliwe
  • Jest jeszcze sprawa taka że duży procent mężczyzn jest bezplodnych i jest ich coraz więcej. Zwłaszcza w krajach rozwinietych.  Sprzyjają temu stanowi rzeczy chemia w jedzeniu, elektronika wokół  typu telefony, wifi i zanieczyszczenie powietrza. Więc może być tak że na chceniu/ niechcenia się kończy 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Taw powiedział(a):
    A internety mowia: Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób.

    Cieszę się że Kolega tak dbały o mowę polską.
    To umówmy się że Kolega pisze "Polska" dużą, a ja nie będę pisał "z dużej". Pasi?
    A tego wyżej w języku szatana to nie rozumiem.
    Ja raczej nikogo nie poprawiam bo sam pisze jak pisze. Nie jestem czlowiekiem wyksztalconym. Ale jak ktos juz poprawia i jest czlowiekiem wyksztalconym niosacym kaganiec oswiaty to wypada by sam pisal poprawnie.

    Ps
    Dobrze jest znac jezyk wroga. 

  • @Taw dlatego warto znać i rusycyzmy
    Русский ето красивый язык ;) 
  • @TecumSeh ja znam jednego muzułmanina, paru co widziałam to również były osoby bogate. Wydaje mi się że ci biedniejsi nawet na Polskę nie spojrzą. 
  • @TecumSeh bo Polski nie stać na duży socjal może i dobrze
  • TawTaw
    edytowano czerwiec 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Jest jeszcze sprawa taka że duży procent mężczyzn jest bezplodnych i jest ich coraz więcej. Zwłaszcza w krajach rozwinietych.  Sprzyjają temu stanowi rzeczy chemia w jedzeniu, elektronika wokół  typu telefony, wifi i zanieczyszczenie powietrza. Więc może być tak że na chceniu/ niechcenia się kończy 

    Nie tylko mężczyzn, kobiet również. Ogólnie nie tylko z mediów i internetów, ale i po swoich znajomych widzę że jest coraz większy problem w temacie.

    Taw powiedział(a):
    Ja raczej nikogo nie poprawiam bo sam pisze jak pisze. Nie jestem czlowiekiem wyksztalconym. Ale jak ktos juz poprawia i jest czlowiekiem wyksztalconym niosacym kaganiec oswiaty to wypada by sam pisal poprawnie.
    To prawda.
    Mimo wszystko mam pewne przekonanie graniczące z pewnością, że pisanie Polska z małej litery to nie brak wiedzy, tylko wyrażanie stosunku do naszej Ojczyzny. Nie wiem czy tak w Twoim przypadku - mam nadzieję że jednak nie.

    Taw powiedział(a):
    Dobrze jest znac jezyk wroga.
    Owszem, dlatego ruski trochę znam:)
    paulaarose powiedział(a):
    Русский ето красивый язык ;) 
    Niet:)

    Przepraszam wszystkich ktorych moglem urazic piszac Polska mala litera.
  • edytowano czerwiec 2020
    A Franusia Damięckiego też? Powinieneś go specjalnie wspomnieć.
  • Obawiam się, że medycyna konwencjonalna jest bezradna. Chociaż jakby tak każdemu codziennie lewatywę.....? Może zmusiło by ich to do głębokiej zadumy nad hmmm "naturą" związków alfabetycznych.
  • O matko jedenasta!  :o nie wiem nawet jak to skomentować...
  • Zboku jakieś
  • Nie spodziewałam się, że wątas dotyczy form żeńskich. Swoją drogą to wciąż nośny temat debat o języku. I to tak od dwudziestolecia co najmniej. 
    Ja w temacie Krakowa... dziś usłyszałam w IIPR, że smok wawelski nie zieje! Kumacie, koniec świata!

    Podobno nie ma prądu, który uruchamiał ten płomień gazowy ze smoczego pyska.

    Czy ktoś widział z dziećmi ten ogień z paszczy smoka w Krk?
  • Krótkiego mózga?
  • A to nie Duńczycy mieli niedawno wybryk z pokazywaniem gołych osób płci wszelakiej dzieciom, żeby je z golizną oswajać? W telewizji chyba jakiś program byl
  • AgaMaria powiedział(a):
    Nie spodziewałam się, że wątas dotyczy form żeńskich. Swoją drogą to wciąż nośny temat debat o języku. I to tak od dwudziestolecia co najmniej. 
    Ja w temacie Krakowa... dziś usłyszałam w IIPR, że smok wawelski nie zieje! Kumacie, koniec świata!

    Podobno nie ma prądu, który uruchamiał ten płomień gazowy ze smoczego pyska.

    Czy ktoś widział z dziećmi ten ogień z paszczy smoka w Krk?
    Jeszcze koło tygodnia temu działał normalnie.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Podobno dzieci czekały i nie zieje.
  • edytowano styczeń 2021
    Jak byliśmy ostatnio to trzeba było wysłać SMS i trochę poczekać, żeby zionął, ale jak nie ma prądu to i SMS nie pomoże.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Właśnie zdziwiłam się, że ten ziejący smok to początek lat 70 tych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.