Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Majteczki w kropeczki

edytowano listopad 2020 w Ogólna
Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego pochyliło się z troską nad losem braci Golców (dwa znane bidoki) oraz ludowego pieśniarza z zespołu folklorystycznego Bayer Full i wsparło znajdujących się w tragicznym położeniu artystów datkiem w wysokości odpowiednio dwóch oraz pół miliona złotych. Złośliwi i zazdrośni sugerują obdarowanym zmianę nazw ich zespołów na Bogacz orkiestra oraz Wallet full, samo ministerstwo mogłoby nosić miano m. obciachu i dziadostwa narodowego, a sam minister otrzymać tytuł naczelnego pajaca kraju. 

T ;)
Podziękowali 3Pioszo54 Rogalikowa Polly
«1

Komentarz

 • Na razie wsyrzymano
  Spec od dachów też jest na tej liście  B)
 • po części może to być pochodna (jakość tej listy) niskich zarobków w centralnej administracji
 • Sorry, Karolakowi się należy. Widziałem, jak biedaczyna latał nago po scenie. Widok przykry - Herkulesa nie przypomina - więc niech chłopina ma na przyodziewek. 

  T
 • kociara powiedział(a):
  Na razie wsyrzymano
  Spec od dachów też jest na tej liście  B)
  Spec od dachów? Czy chodzi o K. Krawczyka?

  T
 • Niestety Janda płakała, że liczyła na 5, a dostała prawie 2. Według czego mają dac te pieniądze? Każdy artysta, ten co dużo koncertuje, dużo zarabia utrzymuje całe rodziny, nie tylko swoją.  To całe łańcuchy zatrudnienia. Tylko, czy te pieniądze co dostaną trafią do tych osób? Bo na stałym zatrudnieniu to i w teatrze Jandy pewnie nikogo nie ma. 
 • edytowano listopad 2020
  To ja dołożę trochę informacji bez jakiś złosliwosci 
  Bracia Golcowie wydali oświadczenie - we wniosku dotyczącym dofiansowania wskazali, że chcą to przeznać na 8 projektów w ktorych w sumie zatrudnienie znajdzie 150 osób

 • Majteczki w kropeczki. 
  Podwiązeczki w złotóweczki. 
  Łochochocho. 

  T :)
 • Zuzapola powiedział(a):
  Niestety Janda płakała, że liczyła na 5, a dostała prawie 2. Według czego mają dac te pieniądze? Każdy artysta, ten co dużo koncertuje, dużo zarabia utrzymuje całe rodziny, nie tylko swoją.  To całe łańcuchy zatrudnienia. Tylko, czy te pieniądze co dostaną trafią do tych osób? Bo na stałym zatrudnieniu to i w teatrze Jandy pewnie nikogo nie ma. 
  Janda w wywiadzie twierdziła, że pieniadze mają być na dwa teatry
 • A ratowników medycznych poszukują nadal - proponowana pensja od 2250 do 2360 zł brutto
 • Artyści mają się dobrze, ta kasa właśnie powinna pójść do tych, co dla nich pracowali, a teraz nie mają nic, tylko oni nawet nie udowodnią tych strat.
 • Disco polo trzeba wspierać. Inaczej TVPiS nie miałoby czego pokazywać. Ratownicy medyczni mają pracować z powołania a nie dla Mamona. Dobre zarobki są sprzeczne z etosem ich pracy. W sumie jest pomysł. Pielęgniarki mogłyby założyć działalność w branży rozrywkowej i także dostać od pisich jakiś ochłap. Wszak stan polskiej służby zdrowia potrafi najtwardszych wzruszyć do łez. 

  T
  Podziękowali 1paulaarose
 • A na jakich umowach byli zatrudniani? O dzieło?
 • Czyli trzeba wesprzeć artystów, ale tylko filharmonie ... Według jakiego klucza wybrać? Mogliby wykluczyć tych o największych dochodach, ale Jadę też by musieli wykluczyć i byłby dopiero polityczny lincz na niej. 
 • Zuzapola powiedział(a):
  Czyli trzeba wesprzeć artystów, ale tylko filharmonie ... Według jakiego klucza wybrać? Mogliby wykluczyć tych o największych dochodach, ale Jadę też by musieli wykluczyć i byłby dopiero polityczny lincz na niej. 
  Najprościej wypłacać najniższą krajową w formie nieoprocentowanej pożyczki. Dla chętnych. Do zwrotu w lepszych czasach. 

  T
 • Zebrowski, Janda i Karolak to chyba na teatr. W oświadczeniach artystów, którzy dostali, pisali o tym, że to są pieniądze na jakieś eventy, gdzie zatrudniają kilkadziesiąt, kilkaset osób, w tym obsługę techniczna itd. Nie wiem, czy to prawda.

  Moim zdaniem wyciek był planowany. 
 • Mocną drukarkę mają.
 • lud się pośmieje, że Karolaka nie stać na gacie, i przy aprobacie opinii publicznej zwiną trochę branżę rozrywkową. Jeśli mamy żyć jeszcze ileś lat chociaż z częścią obecnych obostrzeń, to jest to w sumie rozsądne.
 • W sumie mają szczęście, że Penderecki zszedł z tego świata. Ten to by się domagał. 

  T
  Podziękowali 1Pioszo54
 • Artyści składali wnioski o dofinansowanie i musieli przedstawić zyski i straty jakie aktualnie ponoszą w związku z odwołaniem "imprez" 
  Tak więc, grajek z Bajer full miał spoko dochody których teraz nie ma 
 • Artyści brylują w błyszczeniu bogactwem i życiem w luksusie. Mogą wziąć przykład z Józefa Egipskiego i zacząć żyć z nagromadzonych oszczędności. 

  T
 • Tak, gdzieś też przeczytałam, że nie można dopuścić do sytuacji, żeby artyści musieli jeździć jako kierowcy w uberze lub sprzedawać warzywa, by nakarmić swoje rodziny...
 • Disko polo to jest przemysł muzyczny to nie jest zadna kultura ani sztuka ..oni powinni dostawać finansowanie z branży przemysłowej 
 • asia powiedział(a):
  Tak, gdzieś też przeczytałam, że nie można dopuścić do sytuacji, żeby artyści musieli jeździć jako kierowcy w uberze lub sprzedawać warzywa, by nakarmić swoje rodziny...
  Tak, to byłaby hańba dla nich, rączki sobie pobrudzić. Wyobrażacie sobie Edzię G. jako sprzątaczkę? 
  K. Krawczyk, jak go bieda w Chicago przycisnęła, to poszedł smołować dachy. To prawda, bo pracował onegdaj z moim stryjem. Nie wstydzi się tego wcale i nie ukrywa. Ma klasę. 

  T
 • Przetrwanie, a nie utrzymanie poziomu życia.
  Tyle w temacie.
  Podziękowali 3Tomasz i Ewa asia Polly
 • edytowano listopad 2020
  Tomasz i Ewa powiedział(a):
  asia powiedział(a):
  Tak, gdzieś też przeczytałam, że nie można dopuścić do sytuacji, żeby artyści musieli jeździć jako kierowcy w uberze lub sprzedawać warzywa, by nakarmić swoje rodziny...
  Tak, to byłaby hańba dla nich, rączki sobie pobrudzić. Wyobrażacie sobie Edzię G. jako sprzątaczkę? 
  K. Krawczyk, jak go bieda w Chicago przycisnęła, to poszedł smołować dachy. To prawda, bo pracował onegdaj z moim stryjem. Nie wstydzi się tego wcale i nie ukrywa. Ma klasę. 

  T
  w uzasadnieniu było, że mogliby już nie wrócić do zawodu
  I jak bez nich można żyć, no jak.... :wink: :smiley:
 • A to był wyciek a nie lista ogólnodostępna?
  Z discopolowcami to jest tak(a przynajmniej było) , że oni nie zatrudniają żadnych firm oświetleniowych do realizacji swoich koncertów. To wygląda tak, że ktoś ich zaprasza i organizator zapewnia reżyserię dźwięku, światła itp. Panowie artyści wyskakują z busika i już są gotowi.
  Discopolowcy dają średnio 300 koncertów rocznie, bywa, że i nawet 400. Niektórzy potrafią przez weekend machnąć między 4 a 8 koncertów 1,5-2 h. Najniższa klasa bierze za koncert od 4 tysi w górę. Wszystko zależy też od rodzaju imprezy, największe "żniwa" mają na tzw plenerowych typu dni gminy, dożynki itp. Tu mogą brać nawet niżej, ale jest tego więcej. Czasami mają w weekend naert więcej, niż 10 koncertów. Ale też i konkurencja spora. Grają też na weselach 
  Najkosztowniejsze są duże imprezy pod dachem, ale znowu-tu organizator zapewnia dźwiękowców, speców od światła, porządkowych itp. 
  Koszty utrzymania można policzyć biorąc pod uwagę powyższe. Do tego tantiemy. 
  Teatr raczej nie ma się co do nich porównywać. 
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa isza
 • wszystko jedno, czy wyciek, czy ogólnodostępna lista. Wywołało to reakcje proste do przewidzenia.
 • Wyciek czy ogólnodostępna lista? Polska to jednak bantustan. Wydawanie publicznych pieniędzy musi być przezroczyste a każdy obywatel ma prawo wglądu. 

  T
 • publiczne są też zasiłki, a jednak nie możesz sprawdzić, czy sąsiadka z trzeciego dostaje becikowe.
 • edytowano listopad 2020
  malagala powiedział(a):
  publiczne są też zasiłki, a jednak nie możesz sprawdzić, czy sąsiadka z trzeciego dostaje becikowe.
  Ale możesz sprawdzić ile idzie na becikowe. Jestem w fundacji kościelnej. Parafia żyje z podatku kościelnego. Budżet jest do wglądu. Można zobaczyć np. ile idzie na płace a ile na świece czy mydło. Jest zatwierdzany przez wspólnotę. Nie ma w tym nic dziwnego. 

  T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.