Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książki i filmy z rodzeństwem w roli głównej.

Podpowiedzcie tytuły warte przeczytania i obejrzenia. Jak w temacie wątku, książki o rodzeństwie. Ale nie o tym jak przygotować dziecko na braciszka czy siostrzyczkę..
Większość współczesnych książek, bajek i filmów jest o jedynkach i ich przyjaciołach ( też jedynkach) lub o jakimś zwierzątku. Brakuje mi książek w których byłaby rodziną z większą ilością dzieci. I byłaby pozytywna.
"Dzieci z Bullerbyn"
"Dzieci z ulicy Awanturników"
"Pięcioro dzieci i coś"
«1

Komentarz

• Cóż - opwiesci z Narnii :)

Podziękowali 2MartaB Isako
  • Większość współczesnych książek, bajek i filmów jest o jedynkach i ich przyjaciołach ( też jedynkach) lub o jakimś zwierzątku. 
      A mi się ciągle wydaje że jedynacy są poszkodowani i że wszędzie jest pełno książek o rodzeństwie. :D
    Czy znasz książki gdzie jest aż 8 dzieci?
    https://calapolskaczytadzieciom.pl/ksiazka/8-2-i-ciezarowka/

Podziękowali 1MartaB
  • "Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?" - Astrid Lindgren

"Książka o Hani" Wanda Ottenbreit - trójka rodzeństwa: Hania, młodszy braciszek, duży brat.

Jezycjada - u Borejkow cztery panny

Podziękowali 2mysikrolica MartaB
  • Zemsta rodu Sawanow - ale to już ma kilkadziesiąt lat
    I druga część coś o Babci Józefinie (?)
    Ewy Lach
    7 dzieci 

Kiedyś @Kowalka (chyba) polecała "Jaśki" - tam bodajże 5 chłopaków

Podziękowali 1MartaB
  • edytowano grudzień 2020
    Bombik od drugiej czesci wzwyż,  co prawda tylko jedna siostra i częściej w tle ale bardzo cenna relacja.
    Podziękowali 1MartaB
    'Każdy pies ma dwa końce' i 'Nie głaskać kota pod włos'. Zekranizowane jako 'Rodzina Leśniewskich'.
    Czworo. PRL. 
    Podziękowali 1MartaB
  • Do pośmiania się, do przeczytania na raz są książki Marcusa Majaluoma "Tato,w studni nie ma wody" i inne z tej serii. Świetna zabawa, trójka dzieci - i dzieciaki mają ubaw przy czytaniu, i rodzice też, bo fajnie z jajem napisane. Raczej chyba do wypożyczenia w biblio, bo nakłady były wyczerpane. 
    Podziękowali 1MartaB
  • Małe kobietki- klasyka powieści, nadal dobrze się czyta (wychwalane przez koleżankę z 3 córkami)
    Ewolucja wg. Calpurnii Tate (są 2 części)
    Polecam też książkę Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami
    https://poczytajmi.blog/2019/08/18/cukiernia-pod-pierozkiem-z-wisniami/
    I dla starszych:  "Zabić drozda" Bardzo dobrze ocenione przez 15 latka.
    Kolejna to "Diossos" chyba już dziś zapomniana, ale pewnie dostępna w każdej bibliotece. 
    Czasy starożytnej Grecji i chłopiec , który musi uwolnić z niewoli mamę i rodzeństwo.
    https://calapolskaczytadzieciom.pl/ksiazka/diossos/
    "Przygody Sajo i małych bobrów" świat Indian i rodzeństwo, które przemierza lasy, aby odzyskać zwierzaki. Bardzo się podobała!

Podziękowali 1MartaB
  • Z bajek tv to Maks i Ruby, bardzo cierpliwa siostra opiekuje się braciszkiem, to są króliki. 12 tańczących księżniczek. Bracia lwie serce. 
    Podziękowali 1MartaB
  • Cykl "Baśniobór" siostra i brat
    Podziękowali 1MartaB
  • Bardzo dziękuję za pomoc! Jest w takim razie w czym wybierać.
  • Z kreskówek to jeszcze Rodzina Rabatkow.
  • I "Podróż z rondlem".
    Podziękowali 2MartaB Elunia
  • Wakacje z Cynamonem M. E. Letki
    Bardzo polecam, nie tylko o rodzeństwie ale w ogóle o rodzinie, s, acunku, miłości, przyjaźni, pomocy, współpracy 
    Podziękowali 1MartaB
  • M.E Letki jeszcze "Dama kier". Nie pamiętam ile rodzeństwa, ale wielodzietni.
    Podziękowali 2MartaB Aga85
    Rodzina ze 141 ulicy. Pięcioro rodzeństwa. Rzecz dzieje się w Stanach. Bardzo fajna rodzina i relacjr sąsiedzkie. Trzy części już są. Świeżo wyszła trzecia, zakupiona pod choinkę:-). 
    Podziękowali 1MartaB
  • Dzieci z ulicy Awanturników
    Podziękowali 1MartaB
  • Jeszcze jest coś takiego Ania i Mania, o dwóch siostrach bliźniaczkach rozdzielonych, które próbują połączyć na nowo rodziców, jest słuchowisko na płycie, Fronczewski czyta. Jaśkowi mojemu się bardzo podobało.
  • Ma wersję filmową: "Nie wierzcie bliźniaczkom".
  • Jaskółki i Amazonki  A. Ransome - bardzo fajnie się czyta
    Kosmohikanie - Ewy Lach
    Podziękowali 1MartaB
  • Jest coś Chmielewskiej o przygodach dzieci w Algerii.
  • Joanna36 powiedział(a):
    Jeszcze jest coś takiego Ania i Mania, o dwóch siostrach bliźniaczkach rozdzielonych, które próbują połączyć na nowo rodziców, jest słuchowisko na płycie, Fronczewski czyta. Jaśkowi mojemu się bardzo podobało.
    Pamiętam jak czytałam tę książkę a potem swojemu Dziecku :)
    Nasza polska "Dziewczyna i chłopak" Ożogowskiej też opowiada o zamianie miejsc miedzy bliźniakami.
    Na youtube jest dostępny serial.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • "Skarby" ta powieść Chmielewskiej. 
  • Joanny Chmielewskiej jest cykl 5 książek o Janeczce i Pawełku Chabrowiczach - Nawiedzony dom, 2/3 sukcesu, Wszelki wypadek i jakieś dwie, nie pamiętam teraz jakie, z wątkiem kryminalnym, napisane lekkim językiem, dobrze się czyta
    Podziękowali 1Joanna36
  • Muminki. W cyklu Ani z Zielonego Wzgórza, szczególnie Dolina Tęczy.
    Podziękowali 2Pioszo54 MartaB
  • a u mnie sprawdziły się Muminki...
    Podziękowali 1MartaB
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a u mnie sprawdziły się Muminki...
    Muminki uwielbiam, a im jestem starsza tym ciekawsze są dla mnie. Zwłaszcza "Tatuś Muminka i morze" i "Dolina Muminków w listopadzie"
    Podziękowali 1Pioszo54
  • U Muminków Filifionka miała dzieci ale chyba ich było tylko dwoje, nie pamiętam? ;)
    @Atlantyk "Dziewczyna i chłopak" Hanny Ozogowskiej to jest klasa :) Czytałam w dzieciństwie książkę i bardzo mi się podobała, jak zresztą wszystko Ozogowskiej. Serial "Dziewczyna i chłopak" jest też świetny, po prostu miodzio, klimat tamtych lat i takie wszystko proste, szczere, od serca, nieprzekombinowane. Leciał parę dobrych lat temu w ferie, na Pulsie. Oglądałam razem z dziecmi :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.