Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Teoria spisku

Z teoriami spiskowymi jest pewien kłopot, mianowicie, jeśli ktoś przygotowuje spisek, stara się go ukryć.
Jak najlepiej ukryć spisek?
Wśród innych, pozornych spisków (a jeszcze lepiej, jeśli niektóre z tych pozornych spisków wspierają cele spisku, który ukrywamy).

Weźmy przykład.

Wydaje się, że takim rzeczywistym spiskiem, są działania depopulizacyjno-atomizujące.
Mamy więc atak na rodzinę, wiarę, instytucje społeczne, za pomocą promowania konsumpcjonizmu, rozwiązłego stylu życia itd.

I teraz przychodzi epidemia.
Wydaje się, że z logiki powyższego spisku wynika utrzymanie i pogłębianie chaosu,
więc np. przychodzą mu w sukurs spiski antyepidemiczne,  antyszczepionkowe i antywolnościowe, by możliwie opóźnić opanowanie sytuacji i uczynić agendę spisku prawdziwego łatwiejszą do zrealizowania.

Także tak...

Komentarz

• Nie wiem czy to Dzierżyński czy Beria, ale jeden z nich mówił swoim enkawudzistom -działajcie tak ostentacyjnie i bezczelnie, by nikt w to nie uwierzył.

Przypomniałem sobie ten cytat w kontekście Smoleńska i zrozumiałem jak bardzo był prawdziwy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2020
    jednorazowy numer

dopisek
    prawdziwe, długofalowe spiski opierają się na zjawisku "gotowania żaby"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.