Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marszałek Borusewicz uważa, że byłby lepszym papieżem od Benedykta

edytowano styczeń 2009 w Polityka
2008080709221462_400.jpg

Jacek Karnowski: Benedykt XVI zdjął ekskomunikę z lefebrystów, co otwiera drogę do połączenia z tym konserwatywnym odłamem pozostającym nadal wiernym liturgii łacińskiej. Duża dyskusja wokół tego. Jakie jest pańskie zdanie?

Bogdan Borusewicz: No, duża dyskusja i dla mnie wyraźnie Benedykt XVI odchodzi od linii, którą nakreślił i realizował Jan Paweł II. To nie jest dobra sytuacja. Ja jako członek tego Kościoła jestem zaniepokojony.

J.K.: Ale dlaczego? Jedność chrześcijan â?? rzecz bardzo pożądana.

B.B.: No, jedność chrześcijan, ale na jakich warunkach? Ekskomunika została zdjęta, czyli można być także członkiem tego Kościoła, ale jednocześnie ta druga strona, oprócz takiej ogólnej deklaracji historycznej, nie ma żadnych innych deklaracji dotyczących powrotu na łono Kościoła Katolickiego, choćby sprawa dogmatu papieskiego i tak dalej. To niedobra jest sytuacja, w ogóle uważam, że Benedykt XVI popełnia błąd za błędem. Przypomnę to, co powiedział o muzułmanach i reakcje później w krajach muzułmańskich.


>> więcej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.