Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warszawa: Nie założyli ci blokady na koła?

Nie masz powodu do radości. ZDM zamiast wysyłać strażników miejskich do kontroli płatnego parkowania, filmuje tablice rejestracyjne samochodów i porównuje z bazą z parkomatów. Jeżeli przekroczyłeś opłacony czas, dostaniesz karę, choćby i za dwa miesiące.

Komentarz

  • edytowano maj 2021
    Za brak opłat nie zakłada się blokady.
    Blokada jest w przypadku wykroczeń.
    Dwa miesiące to betka, w Krakowie prawie pięć lat po mi przychodziły.
  • Dawniej w Warszawie zakładali.
    Podziękowali 1piotoru
  • teraz wkładają mandat za wycieraczkę 
  • Rzecz w tym, że już nie wkładają. Automatyzacja.
  • W tym problem, że to nie jest mandat.
    Tylko opłata administracyjna (tą samą wykorzystali dając 30000 od sanepidu).
    Niezgodna z konstytucją, bo nie ma możliwości odwołania.
    Ja dostałem prawie po 5 latach z Krakowa dwa wezwania. I teraz kto trzyma tyle świstek i kto pamięta gdzie stał 5 lat temu?
    Niestety jedyna możliwość to iść do sądu i ich skarżyć, co i tak nie zatrzymuje zajęcia konta.

    Dziki zachód.
  • A to się nie przedawniło?
  • zgadzam się @PawelK, brak możliwości odwołania jest b. niesprawiedliwy

    Ja raz dostałam z godziną 17:59 (a parkowanie płatne było do 18), rzecz w tym, że zaparkowałam właśnie tuż przed 18 i - wiem to na pewno - o 17:58 wyszłam z samochodu. Myślę, że nie zdążyłabym dojść do parkometru, zapłacić i wrócić przed 18, więc nawet nie próbowałam, tym bardziej, że była totalna ulewa a ja nie miałam parasolki.

    Myślę, że musieli być gdzieś przyczajeni i tak mnie upolowali...
  • matuleczka powiedział(a):
    Używam mobiletu do parkowania. Nie trzeba szukać parkometru, mogę przedłużać parkowanie bez wracania do samochodu, skrócić parkowanie jak załatwiłam szybciej niż myślałam. Bardzo wygodne i oszczędne. 
    Czy to jakaś aplikacja? Z podpiętą kartą płatniczą?
  • Ja tez tylko z tego korzystam. 
  • Jaka to aplikacja
  • MObilet
  • Ja używam skycash
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.