Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kucacie?

Można za to dostać dyplom.


Podziękowali 2Gosia5 Klarcia

Komentarz

  •  :D
     
    Podziękowali 1Elf77
  • Hm, ciekaw jestem efektów.  Może faktycznie tak trafił do ludzi ten ksiądz?
  • o, nasz ks. Mateusz! :) 
  • Większość się obrazi
  • @matuleczka, tak. Zawsze można wziąć ze sobą jakąś chusteczkę. 
    Podziękowali 1ganna4
  • Tak, przecież nie muszę klękać na sukience
  • Ja się ubieram na procesję tak, żeby móc klękać , problem czasami, kiedy pada i błoto , nie widzę wtedy dobrego wyjścia, nawet katechetka ostatnio ostrzegła dziewczynki sypiące kwiatki, żeby nie klękały w białych sukienkach na ziemi. Po burzy szliśmy. 
  • Kiedy miałam kolano po operacji uważałam, że lepiej stać, skłaniając głowę niż szukać pozycji "klekopodobnej"
    Podziękowali 2Ewasz Gosia5
  • Dużo dałaby jasna informacja od księdza, kto nie może,  stoi z szacunkiem,  tylko czy w końcu nie zostałoby,  że wszyscy stoją,  jak na niektórych mszach co byłam we Włoszech,  nikt już nie klęka...
  • No u nas neoni nie klękają w ogóle (bylM gościnnie dwa razy na eucharystii)
  • Klękam na oba kolana albo stoję i pochylam głowę ( kiedy w kościele ludź na ludziu  ;) ale to się już nie zdarza :/c) 

  • Klękam poprawnie. Na procesji miałam pudrowo- różowe buty, które się wybrudziły. Umyję je i nie będzie śladu. Nawet liczylam się z tym, że w rajstopach pójdzie oczko. Nie poszło.
  • Też racja, poza tym , nawet jeśli ludzie kucają,  to z szacunkiem,  tez im ciężko w tym kucu,  nie wiem dlaczego taki pokłon gorszy od stania.
  • Nie wiem. Myślę że póki mogę klękać to powinnam. Nawet za tych co nie mogą bo mają powody.
    Podziękowali 1KasiaGorska
  • edytowano czerwiec 2021
    No to na pewno,  ja też klękam, większość nawet sobie tym głowy nie zawraca,  zdziwiliby się naszymi rozkminami.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Nie ma takiej postawy liturgicznej jak kucanie. Jest postawa stojąca, klęcząca i siedząca. I nie wiem jak się kuca z szacunkiem. 
  • A klęczenie w kościele z pupą na ławce,  to kucanie, siedzenie, czy jednak klęczenie? Bo klęko-siadu też nie ma w tym zestawieniu,  a u nas tak wszyscy.
  • Można stać byle jak i klęczeć byle jak. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.