Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spuchnięta stopa-potrzebuje porady.

Przed wczoraj dziwnym trafem jak szłam to wbił mi się kij w przegób stopy. Zrobił ranę, trochę bolało i już. Ale wieczorem stopa mi spuchła i jest zaczerwieniona....boli jak chodzę i przy dotyku. Dziś zaczęłam smarować Tribiotickiem. Zdrapałam strupek i ropy nie widzę. Macie jakieś sposoby??? 

Komentarz

  • Takiego przypadku nie miałam, ale jak u dzieci zakażenie na stopie jakieś się robiło (albo jakieś drobne opiłki w stopie, bo ciągle bez butów biegają, albo jakieś ukąszenie podobno) to po otwarciu rany dezynfekcja, moczenie w ciepłej wodzie z szarym mydłem, opatrunki ze srebrem i tribiotic. U nas to pomagało zakażenie znikało. Tylko opatrunki musiałam często zmieniać
    Podziękowali 1awia
  • Dzięki. A po jakim czasie opuchlizna zaczęła schodzić?
  • W zasadzie dosyć szybko , już drugiego dnia była poprawa. Ale na pewno około tygodnia zeszło nam z gojeniem się tej ranki
  • ....jestem trochę uziemiona przez tę stopę....mam nadzieję że u mnie powtórzy się twój scenariusz :)
  • U mnie przy takim spuchnięcia stopy po ukąszeniu komara, zrobił się ropień. Na szczęście pomógł antybiotyki nie trzeba było tego czyścić chirurgicznie. Stopa jak balon.
  • Ale gdyby był ropień to chyba bym widziała po usunięciu strupka...zobaczę do jutra. Na razie tribiotic i okłady z sody. Noga boli...
  • Ja miałam na podbiciu i dookoła ropnia wyszły takie wyraźne żyły i ropien jak wulkan wyglądał :#
    Podziękowali 1awia
  • Używałam riwanol - obkładałam  namoczonymi gazikami, jak lekko obeschły brałam kolejne. 
  • Moim zdaniem - należało by wziąć zastrzyk przeciwtężcowy.
    Tego typu uraz może być niebezpieczny.
  • Bea powiedział(a):
    Tężcem nie jest łatwo się zarazić.
    W wielu regionach to nawet niemożliwe 
    Ja jestem wrażliwa na to zagrożenie, bo moja szkolna koleżanka umarła z tego powodu.
    Mieszkała na wsi, nadepnęła na grabie. Szczepionka przeciw tężcowi, to dobra rzecz - nie ma sensu ryzykować.
  • Dzięki! Dziś zdecydowanie lepiej. Opuchlizna schodzi i dużo mniej boli. Wczoraj jeszcze robiłam okłady z octu(z wodą) i z sody(z wodą) i jeszcze smarowałam maścią przeciwzapalną i tym tribiotickiem. Nie wiem co ostatecznie pomogło ale się cieszę bo jestem na chodzie! :)
  • A wczoraj jeszcze nie wiedziałam że mam na stopie kostki :)
  • No dobra....pochodziłam trochę i stopa jak bania....
  • Bo stopa szybko puchnie, gdy jest jakiś stan zapalny szczegolnie
  • @mamaw a antybiotyk miałaś doustnie czy w maści? Na receptę?
  • Rodzinny od razu mi dał skierowanie do chirurga jak to zobaczył, a chirurg dał antybiotyk. Chyba doustny, ale na 100 procent nie pamiętam. Chirurg dał nodze szansę, bo jakby nie zadziałał antybiotyk to miało być otwarcie i czyszczenie ropnia. A to wszystko było od ugryzienia komara i ucisk paska z klapka w pracy w tym miejscu akurat. 
    Podziękowali 1awia
  • U mnie cały czas opichlizna. Rano mała wieczorem bomba. Za to już prawie nie boli. Dziś kupiłam Altacet....zobaczymy.
  • Coś Ci się wbiło? Warto RTG zrobić. Kuzynce olali RTG i leczyli antybiotykiem a kość była uszkodzona.
    Całe leczenie 2 lata, 5-6 m-cy w szpitalu, usunięta kość śródstopia i kilkanaście operacji/czyszczeń. Masakra to była. 
    Podziękowali 2Klarcia AgaMaria
  • Nie rozumiem tego oszczędzania na badaniach przez personel a potem skomplikowane i długotrwałe leczenie wrrr
  • @Aneczka08 kij mi się wbił ale zrobił małą ranę. Boli coraz mniej. Tylko że wciąż puchnie. Rano mało a wieczorem już dużo.
  • Nie wiem....wzbraniam się jak mogę przed wizytą w szpitalu...A u Twojej siostry jakie były objawy? Tylko puchło? Bolało?
  • edytowano czerwiec 2021
    Palcami i nogą ruszam normalnie.
  • awia powiedział(a):
    Nie wiem....wzbraniam się jak mogę przed wizytą w szpitalu...A u Twojej siostry jakie były objawy? Tylko puchło? Bolało?
    Puchło i bolało. Na gwoździa weszła, przez klapek.
  • 4 chirurgów RTG nie zrobiło. Nie musi być szpital. Ale chirurg i RTG.
    Podziękowali 3Klarcia awia AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.