Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyktatura pięćdziesięciolatków. "Chcą wszystko zmienić, żeby wszystko pozostało tak jak jest"

Gdybyś chciał wytłumaczyć, dlaczego niemiecka polityka jest jaka jest - ugodowa w stosunku do Chin i do Rosji - to możesz spojrzeć na przeciętnego Niemca jako bezdzietnego 50-latka, który w pewnym sensie nie ma przyszłości, widzi przed sobą 20-30 lat, które chce w spokoju przeżyć. Ma jakieś rodzinne precjoza, które planuje zastawić u Chińczyków, a za tę kasę opłacić się rosyjskiemu gangsterowi, żeby mieć święty spokój. To pewnie zbyt prostackie przedstawienie bardziej złożonego obrazu, ale można na przyszłość świata w ten sposób spojrzeć.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27226089,dyktatura-piecdziesieciolatkow-chca-wszystko-zmienic-zeby.html
Podziękowali 1Klarcia

Komentarz

  • Czytałem ten artykuł, dość ciekawy.
    Ja bym powiedział, że jeszcze z jednego powodu, nie tylko demografii. Młodzi mają politykę w d... , żyją w innym świecie.

  • Właśnie kupiłem książkę:


  • edytowano czerwiec 2021
    Maciek_bs powiedział(a):
    Gdybyś chciał wytłumaczyć, dlaczego niemiecka polityka jest jaka jest - ugodowa w stosunku do Chin i do Rosji - to możesz spojrzeć na przeciętnego Niemca jako bezdzietnego 50-latka, który w pewnym sensie nie ma przyszłości, widzi przed sobą 20-30 lat, które chce w spokoju przeżyć. Ma jakieś rodzinne precjoza, które planuje zastawić u Chińczyków, a za tę kasę opłacić się rosyjskiemu gangsterowi, żeby mieć święty spokój. To pewnie zbyt prostackie przedstawienie bardziej złożonego obrazu, ale można na przyszłość świata w ten sposób spojrzeć.

    https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27226089,dyktatura-piecdziesieciolatkow-chca-wszystko-zmienic-zeby.html
    przecież to naturalne,
    ludź w wieku 50+ ma za sobą rozliczenie z życiem,
    wie, co mu poszło dobrze 
    a co źle

    to są ludzie, w masie, którzy powinni rządzić

    a nie młodzi, którzy całą wiedzę mają z propagandy,
    z tego, co im ktoś powiedział, że jest dobre albo złe
  • @Pioszo54 Nie widzę pozytywów z rządów osób 50+. 
  • Przynajmniej u nas w Polsce :)
  • paulaarose powiedział(a):
    @Pioszo54 Nie widzę pozytywów z rządów osób 50+. 
    zrozumiałe
    ale niewybaczalne
  • edytowano czerwiec 2021
    czynne prawo wyborcze
    50+
  • edytowano czerwiec 2021
    Znam wielu młodych mądrych ludzi i głupich starych.
    Jedyna różnica to podejście do ryzyka.



  • @Pioszo54 Tak, napewno xD. To Polska się wyludni szybciej niż wyludnia
  • edytowano czerwiec 2021
    PawelK powiedział(a):
    Znam wielu młodych mądrych ludzi i głupich starych.
    Jedyna różnica to podejście do ryzyka.



    i to jest kluczowe
    gdyżalbowiem rządząc, podejmuje się decyzje dotyczące zbiorowości
    a ryzykować można na własny rachunek,
    nie innych
  • edytowano czerwiec 2021
    Bea powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Gdybyś chciał wytłumaczyć, dlaczego niemiecka polityka jest jaka jest - ugodowa w stosunku do Chin i do Rosji - to możesz spojrzeć na przeciętnego Niemca jako bezdzietnego 50-latka, który w pewnym sensie nie ma przyszłości, widzi przed sobą 20-30 lat, które chce w spokoju przeżyć. Ma jakieś rodzinne precjoza, które planuje zastawić u Chińczyków, a za tę kasę opłacić się rosyjskiemu gangsterowi, żeby mieć święty spokój. To pewnie zbyt prostackie przedstawienie bardziej złożonego obrazu, ale można na przyszłość świata w ten sposób spojrzeć.

    https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27226089,dyktatura-piecdziesieciolatkow-chca-wszystko-zmienic-zeby.html
    przecież to naturalne,
    ludź w wieku 50+ ma za sobą rozliczenie z życiem,
    wie, co mu poszło dobrze 
    a co źle

    to są ludzie, w masie, którzy powinni rządzić

    a nie młodzi, którzy całą wiedzę mają z propagandy,
    z tego, co im ktoś powiedział, że jest dobre albo złe
    Zgadzam się 
    e zycie
    I nie starcy, ktorzy rozliczylu praktyczni ale żyją przeszłością
    jak ich rozpoznać, dla celów czynnego prawa wyborczego?
    czy, z natury rzeczy, nie stanowią marginesu?
  • edytowano czerwiec 2021
    ale rozmawiamy o czynnym prawie wyborczym, 
    o tym, kto ma wybierać rządzących
  • edytowano czerwiec 2021
    @Pioszo54 Przecież większość osób 50+ w naszym kraju wybiera właśnie  albo PiS albo PO. Jaki to pozytyw?
  • no właśnie
    bierne powinno być bez ograniczeń, gdyż dotyczy jednostek, które mogą się trafić odpowiednie w każdym wieku
  • @Pioszo54 Tylko jak zostawisz wiek wyborczy 50+ to jestem przekonana że nadal będą wygrywać pis i platforma.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Pioszo54 Tylko jak zostawisz wiek wyborczy 50+ to jestem przekonana że nadal będą wygrywać pis i platforma.
    kuce bez szans
    i dobrze
    :)

    a poważniej, jestem dość bliski głosowania na Winnickiego i narodowców,
    muszą się jednak wykazać realizmem
  • @Pioszo54 Ja bym zagłosowała na kogoś kto postawiłby wysoko zarówno obywatela jak i gospodarkę. Niestety nie ma chyba nikogo kto by się sprawdzał i jest problem przy głosowaniu.
  • co do gospodarki, to sprawdzianem jest obecna koniunktura
  • A ja będę na nich głosował.
    Dzięki temu, że robili raban, nie zamknięto w tym szaleństwie wszystkich i wszystkiego.
    Potrzebny jest prawdziwa opozycja, a nie udawana.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.