Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Życie Słowem Bożym

edytowano sierpień 2021 w Arkan Noego
Drodzy,
Może macie do polecenia Wasze patenty na życie Słowem Bożym.
Żeby trwać codziennie przy Panu Bogu.

Jestem ciekawa czy korzystacie z Lectio Divina? Ja chciałabym jednak nie trafiłam na książkę, stronę która by mnie poprowadziła w tym, też brak mi wytrwalosci.

Mogę polecić
Aplikacja Mateusz -codzienne czytania, można słuchać z lektorem. Łatwa w obsłudze.
Z Bogiem damy radę na YouTube codzienne komentarze ks Węgrzyniaka.

Mam takie przemyślenie, że tyloma karmimy (żremy:() sie treściami a mało albo i zero czasu poświęcamy na Najwazniejsze.


Komentarz

  • Przede wszystkim nawyk,to jest mój sposób na wytrwałość. 
    Połączyć lekturę Pisma z czymś. Mycie zębów, ścielenie łóżka, ogarnianie po śniadaniu... Coś, co na pewno jest codziennie i nie sprawia mi trudności. 

    To o karmieniu się odkrywam ostatnio... 

    Podziękowali 1ewaklara
  • Ja lubię słuchać:
    Podziękowali 1ewaklara
  • Moja znajoma pije kawę z Panem Jezusem:) czyta Słowo z dnia, rozważa i pije kawę :):):)


    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja mam "modlitwa Ewangelia na kazdy dzien" ks Krzysztofa Wonsa. Lezy na szafce obok lozka, najczesciej czytam wieczorem, bo lubie zasypiac myslac o tym co przeczytalam, ale np maz czyta zazwyczaj rano. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Lectio Divina zostaw mnichom. Mają na to czas. Czytania z danego dnia jako poranna lektura zupełnie wystarczy. 

    T
    Nie zgodzę sie z Tobą. Mam wspaniałe doświadczenia z lectio divina i nie rozumiem dlaczego tylko mnisi mają korzystać z tego wspaniałego wynalazku!



  • ewaklara powiedział(a):
    Jestem ciekawa czy korzystacie z Lectio Divina?

    Aplikacja Lectio Divina (jeżeli o nią chodzi) jest fantastyczna, często z niej korzystam. Oprócz Ewangelii lub czytania z dnia, są bardzo interesujące komentarze umożliwiające lepsze zrozumienie przeczytanych fragmentów i ułatwiające rozważania.

    A patent na życie Słowem Bożym to jedynie służenie innym ludziom z miłości do nich :)
    Dokładnie według słowa:

    "A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”. Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!” Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!” Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."

    Przy czym u nas te posiadłości to dom, dzieci, praca, hobby itd.
    To tak jak śpiewał Kaczmarski...




    Podziękowali 1ewaklara
  • Polecam minutkę ks. Eugeniusza Ploch z z Opola.
    Codzueń komentarz krótki do słowa Bożego na dany dzień. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.