Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Morawiecki w europarlamencie

2»

Komentarz

  • In Spe powiedział(a):
    A streścisz co mu odpowiedziano?
    Oponenci pojechali po PMM, jak po łysej kobyle, nie biorąc pod uwagę, że jest to premier prawie 38 mln kraju, a rząd został wybrany demokratycznie, uzyskując parlamentarną większość.
    Odpowiedzi nie były merytoryczne i w zdecydowanej większości były to ordynarne kłamstwa.
    Poniżej masz stenogram wypowiedzi, sama wyrób sobie opinię:

    Parlament Europejski. Debata po wyroku polskiego TK [ZAPIS RELACJI LIVE]

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-19/parlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live/


    Podziękowali 1In Spe
  • Oj tam oj tam Morawiecki już powiedział że zlikwidujemy Izbę dyscyplinarna, myślałam że faktycznie będziemy bronić swoich praw ale skończy się z tym guzikiem co go mieliśmy nie oddac...
  • Agmar powiedział(a):
    Oj tam oj tam Morawiecki już powiedział że zlikwidujemy Izbę dyscyplinarna, myślałam że faktycznie będziemy bronić swoich praw ale skończy się z tym guzikiem co go mieliśmy nie oddac...
    Ja jestem przekonana, że jednak ten rząd suwerenności nie odda.
    Zrezygnowano z Izby Dyscyplinarnej, ale planują na to miejsce wprowadzić coś innego.
    Przy tym, grają na czas, bo już wiedzą, że ewentualna rezygnacja z ID to dopiero początek. Z szantażystą należy inaczej postępować.
  • @Klarcia chciałabym podzielać Twój optymizm ale sądzę że się poddadzą 
  • Coralgol powiedział(a):
    @Klarcia znasz Konwencję Wiedeńską o Prawie Traktatów z  1961 r?
    To akurat w omawianej sprawie nie ma nic do rzeczy.
    Wyrok TK jest słuszny; wcześniej (gdy nie rządziło PiS) ten trybunał orzekał podobnie.
    Polska nie podpisała traktatu, na mocy którego TSUE mógłby orzekać w sprawie sądownictwa. Wręcz przeciwnie - w Traktacie Brukselskim zastrzeżono sobie prawo wyłączności decydowania, na polu sądownictwa i w tematach światopoglądowych.
  • Agmar powiedział(a):
    @Klarcia chciałabym podzielać Twój optymizm ale sądzę że się poddadzą 
    Nie mogą się poddać, czyli wycofać ze wszystkiego łącznie z oddaniem TK.
    Ja wiem, że M. Morawiecki to mądry facet i da radę suwerenność Polski obronić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.