Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej"

edytowano luty 2009 w Arkan Noego
"Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej"

Wzywaj Najświętszą Maryję Pannę; nie przestawaj prosić Ją o to, by zawsze okazywała się twoją Matką: monstra te esse Matrem! aby za łaską Swego Syna oświeciła twój umysł zdrową nauką wiary a serce napełniła miłością i czystością po to, byś znał drogę do Boga i prowadził do Niego wiele dusz. (Kuźnia, 986)

Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej. Ona umie szlachetnie odwzajemniać podarunki, które Jej składamy.Nadto, jeżeli odmawiasz codziennie, z duchem wiary i miłości Różaniec święty, Pani postara się poprowadzić cię bardzo daleko drogą swego Syna. (Bruzda, 691) Jak bez pomocy naszej Matki mamy się utrzymać w codziennej walce? â?? Czy starasz się o nią nieustannie? (Bruzda, 691)

Miłość do Matki Najświętszej będzie podmuchem, który żywym płomieniem rozpali ledwie tlące się węgle cnót, ukrytych pod popiołem twojej letniości. (Droga, 492)

Kochaj Najświętszą Maryję Pannę. A Ona ci wyjedna łaski obfite, byś zwyciężał w tej codziennej walce. â?? I nie zdadzą się na nic szatanowi te wszystkie przewrotne siły, które kłębią się w tobie, starając się zatopić w swej ponętnej zgniliźnie podniosłe ideały i delikatne nakazy, które sam Chrystus wlał do twego serca. Serviam! (Droga, 493)

Do Chrystusa zawsze się idzie i "powraca" poprzez Maryję. (Droga, 495)


św. Josemaria

Komentarz

  • Mam pytanie odnośnie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi,
    nie wiecie czy różaniec i rozważanie tajemnic można odmówic póżniej niż w pierwszą sobotę ? ( bo sie do końca wiedziało lub zapomniało?)
  • Maryja to moja miłość :smile:
  • Tak jak Austryjaków swojego czasu, Węgrów ostatnio... ufajmy, że i nasz "nieszcześliwy kraj" NMP uratuje.
  • Prosić o modlitwę za siebie i bliskich, Maryję - jest słuszną rzeczą.
    To, aby stała się wzorem zawierzenia i miłowania Boga - też jest dobrem samym.
    Jednak nabożeństwo to należy raczej mieć do Boga, w Trójcy Jedynego - to jemu należy oddawać Chwałę, a nie człowiekowi, choćby ten był najdoskonalszym.

    I to nie Maryja nas ewentualnie chroni - tzn. może nas ochraniać jedynie swoją modlitwą - bo ona sama z siebie niczego nie może, wszystko co otrzymujemy jest Boga Łaską.
  • Ktoś tam, gdzieś wzmiankował, że Różaniec jest mało chrystocentryczny. Jest to nieprawdą, bo modlimy się wtedy nie do Maryi, ale wraz z nią rozważamy narodziny, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Nawet poświęcone Maryi tajemnice rozważamy poprzez to, jak wielkie rzeczy uczynił jej Wszechmogący.
  • Tutaj jest herezja jakaś:

    " w końcu wołali głośno (święci - dop. mój), że nie podobna poznać wysokości Jej zasług, które się wznoszą aż do tronu Bożego, ani zmierzyć ogromu Jej miłości, szerszej od całej ziemi, i pojąć wielkości Jej władzy, którą posiada nawet nad Bogiem samym; "

    Maryja nie posiada żadnej władzy, a już tym bardziej nad Bogiem - wszystko co dla nas wyprosi, nie od niej pochodzi.

    poniżej też jakaś głupotka jest:

    "Bóg Duch Św. udzielił Maryi, swej wiernej Oblubienicy, niewypowiedzianych darów. Uczynił Ją. Szafarką wszystkiego co posiada, tak, że Ona jedna wszystkie rozdziela dary i łaski, dając komu chce, ile chce, jak chce i kiedy chce [Św. Bernardyn Sen]"

    Co prawda, gdy się człowiek dokładnie wczyta w cały traktat, to treść już robi się strawną, ale nie dziwię sią wcale, że protestanci taki właśnie stosunek - raczej mało pozytywny - do Maryi mają. Po prostu wahadło odbiło mocno w drugą stronę.

    Klarcia nie zaniedbując prośby o modlitwę Maryjną, bo takowej nigdy za wiele - stawia jednak na osobistą relację z Bogiem, bo to On jest jej Umiłowanym.
    Maryja jest mi tylko siostrą w wierze.
  • Bardzo ciekawą katechezę pt. "Co to znaczy kochać i czcić Maryję", swego czasu miał ks.Jacek z Carlsberga. Minęło już wiele lat, a ja jej treść - w punktach - do dziś pamiętam. Gdzieś ją, w jakimś wątku napisałam.
  • a co z 4 tajemnicą fatimską?...
  • no właśnie?(tzn. ja naprawdę nie wiem)
  • AMA - no tam stoi, że Maryja jest pośredniczka wszelkich i wszystkich łask:smile:
  • aha:)no to ja się oczywiście zgadzam..dla mnie Maryja nie jest zadnym zagrożeniem dla "prawdziwej" wiary. Wierzę w to, że nawet jeśli ktoś Ją traktuję jak boginię, kobiece wcielenie Boga czy co tam jeszcze, to Ona i tak to przekuwa na modlitwę za tą osobę i prowadzi do poznania i uwielbienia Boga.
  • no nie wiem, błądzisz teologicznie trochę... podobnie jak pan Coehlo :smile:
  • ojejku, tak myślałam, że to będzie tak odebrane- żeby nie było- ja tak Matki Bożej nie poistrzegam, no ale już osoby, które sobie wolą odmówić różaniec podczas Mszy albo właśnie wyznają zasadę, że Maryja ma władfzę nad Bogiem- o takie robienie z Niej bogini mi chodzi- w ludzkiej mentalności czy głowie.
  • Watpie ze Ona sobie tak to przeklada. Matka Boza to Cudowna i Wspaniala kobieta, a nie taka dla lekko zdziecinnialych babc MAryjeczka ktora tylko kwiatuszki, rozaniec i kapcie.

    Mysle, ze klepanie Rozanca na Mszy Sw. nie jest wynikiem braku rozumienia czy braku wiedzy, moim zdaniem w wielu przypadkach to ignoranctwo - tak!, a co mi tam bedziecie, ja sie modle, wiec pojde do nieba.
  • Robienie bogini z Maryi, a ze świętych pomniejszych bogów, było powszechne w dawniejszych wiekach, stąd właśnie wzięło się protestanckie wahadło w drugą stronę - odrzucenie pośredników pomiędzy Bogiem, a ludźmi, zredukowanie znaczenia i roli Maryi, w historii zbawienia świata.
    Kościół czasów współczesnych trzyma środek - Maryja jest Matką Kościoła, wstawia się w modlitwie za nami, ale sama z siebie nic uczynić nie może, jedynie Adonaj jest dawcą wszelkich Łask.
  • ale Bóg możne wszystko zrobić
    Bóg wywyższa pokornych


    â?žNasza Córka, Maryja, wskutek naszego odwiecznego wyroku była wybrana spośród wszystkich stworzeń i zawsze była nam miła. Nigdy nie okazała się niegodna imienia i godności Córki, jakiej udzieliliśmy Jej w Duchu Bożym. Maryja posiada prawo do naszego Królestwa; dlatego będzie uznana i ukoronowana jako jego prawowita Pani i Królowa.â?
    Wcielone Słowo rzekło: â?žWszystkie stworzenia, które stworzyłem i odkupiłem, należą do Mej prawdziwej i cielesnej Matki; Matka moja będzie prawowitą i najwyższą Królową tego wszystkiego, czego Ja sam jestem Królem.â?
    Duch Święty rzekł: â?žPonieważ Maryja posiada godność mej jedynej, wybranej Oblubienicy i taką zawsze wiernie się okazywała, dlatego na wszystkie wieki należy się Jej korona Królowej.â?
    Po tych słowach trzy Boskie Osoby włożyły na głowę Maryi koronę o jasności tak cudownej i wartości tak nieoszacowanej, że żadne stworzenie tego nie widziało i nigdy nie zobaczy. Równocześnie z tronu Boskiego doszedł głos:
    â?žPrzyjaciółko, Wybranko z wszystkich stworzeń, Nasze królestwo
    należy do Ciebie; Ty jesteś Królową, Panią i Władczynią serafinów,
    aniołów i wszystkich innych stworzeń. Według Naszego najwyższego
    wyroku przekazujemy Ci majestat i najwyższą władzę nad wszystkimi
    stworzeniami. Chociaż byłaś obdarzona łaskami o wiele bardziej niż inne
    stworzenia, to jednak w swej pokorze uważałaś, że przysługuje Ci miejsce
    ostatnie, dlatego teraz otrzymujesz miejsce pierwsze, jakie Ci się należy
    przyjmij od Naszego Bóstwa panowanie nad tym wszystkim co stworzyła
    Nasza wszechmocna ręka. Z Twego królewskiego tronu będziesz panowała
    do środka ziemi, podbijesz piekło, pokonasz szatanów i wszystkich
    mieszkających tam nieprzyjaciół, którzy będą się Ciebie bali dzięki mocy,
    jakiej Ci udzielimy. Będziesz panowała nad ziemią, wszystkimi elementami
    wszystkimi stworzeniami jakie na niej mieszkają. W Twoje ręce i Twojej
    woli oddajemy siły i skutki wszystkich przyczyn, ich działalność i istnienie, żebyś mogła rządzić wpływami nieba, deszczem i owocami ziemi, żebyś mogła gospodarować nimi wedle swego upodobania; Nasza wola będzie zważała na Twe zamiary L spełniała Twoje życzenia.
    Masz być Królową i Panią wszystkich śmiertelników; dlatego w Twojej mocy będzie zsyłanie na nich śmierci lub przedłużanie ich życia. Masz być Królową i Panią Kościoła wojującego,jego Opiekunką, Orędowniczką, Matką i Mistrzynią. Jesteś szczególną Opiekunką i Patronką państw katolickich. Jeżeli dzieci Adama będą Cię wzywać zgłębi serca,jeżeli będą Ci służyć i zaskarbią sobie Twoją życzliwość, będziesz im pomagała L pocieszała ich w smutkach i potrzebach. Będziesz Przyjaciółką, Opiekunką i Przewodniczką wszystkich sprawiedliwych. Będziesz ich wszystkich pocieszała, wzmacniała i obdarzała dobrami, odpowiednio do stopnia ich nabożeństwa ku Tobie.
    W tym celu czynimy Cię Skarbniczką Naszych bogactw i Naszych dóbr; w Twoje ręce składamy Nasze łaski i Nasze dary, abyś je rozdzielała. Swiat wszystko będzie otrzymywał przez Twoje ręce i nie odmówimy ludziom niczego, co Ty im dać zechcesz. Wszędzie będą służyli Ci aniołowie i ludzie, albowiem wszystko co jest Nasze,jest i Twoje, tak jak i Ty zawsze byłaś Naszą własnością. Będziesz z Nami rządziła i panowała po wszystkie wieki.â?

    mistyczne miasto boże Maria z agredy
  • "Jeżeli dzieci Adama będą Cię wzywać zgłębi serca,jeżeli będą Ci służyć i zaskarbią sobie Twoją życzliwość, będziesz im pomagała
    (...) Będziesz ich wszystkich pocieszała, wzmacniała i obdarzała dobrami, odpowiednio do stopnia ich nabożeństwa ku Tobie.
    "

    Powyższe straszliwie się czyta - zęby bolą.

    Służyć to my mamy Bogu, a nie Maryi, mimo, iż jest ona najdoskonalszą z ludzi.
    Miała by pomagać jedynie tym, którzy szczególnie zaskarbią sobie jej życzliwość? Wolne żarty.
    Miała by obdarzać Boską Łaską w zależności od stopnia nabożeństwa ku sobie?
    Gdzie tutaj miejsce na zawierzenie się Bogu?
    To co zacytowałam, jest sprzeczne z oficjalnym nauczaniem Kk.
  • bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej

    Niezdająca sobie sprawy ze swojego piękna

    O Maryjo, Ty jesteś stworzeniem, które znało dar Boży i nie straciłaś z niego nawet jednej kropli. Ty jesteś tak czysta i promienna, że wydajesz się samym światłem. "Virgo fidelis", jesteś Dziewicą wierną, Tą, która strzegła wszystkie sprawy w swoim sercu. Ty pozostałaś tak małą i skupioną w obecności Boga, w ukryciu świątyni, że przyciągnęłaś ku sobie upodoba­nie Trójcy Świętej. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia.

    Ojciec, pochylając się nad Tobą, stworzeniem tak pięk­nym, tak niezdającym sobie sprawy ze swojej piękności, ze­chciał, abyś Ty stała się w czasie Matką Tego, którego On jest Ojcem w wieczności. Wtedy pod działaniem Ducha miłości dokonała się największa tajemnica: przez zstąpienie Słowa, Ty, o Mario, stałaś się na zawsze zdobyczą Boga. Amen.
  • @agnieszkamamaani

    To jest bardzo ładne i prawdziwe.
  • ze strony szkaplerz.pl-są tam piękne modlitwy świętych.
    Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w Maryi i we wszystkich swoich świętych !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.