Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie na narty?

Szukam jakiejś fajnej miejscówki na narty dla 3 rodzin. Dzieci w wieku  od niemowlaka do 14 latka, wiec dobrze by było aby trasy narciarskie były zróżnicowane, ewentualnie tez tereny spacerowe gdzieś w pobliżu. Mile widziany basen, niekonieczniew obiekcie. Wyżywienie chętnie, chociaż nie jest to warunek absolutny:)

Komentarz

  • Ja też szukam :)
  • My jeździmy na Śnieżnicę. Jest tam schronisko z kaplicą i wyciąg w Kasinie Wielkiej w odległości spaceru. Dla nas zaletą jest, że nie da się dojechać samochodem, tylko zostawia się go na przełęczy i prosi gospodarzy o wwiezienie bagażu względnie wnosi go na plecach.
    Wyciąg prawie 1500 metrów,  ale nietrudny. Do tego wyciąg taśmowy dla maluchów.
    Podziękowali 2DaddyPig Aga85
  • Wydaje mi się, że najwięcej zróżnicowanych pod względem trudności a jednocześnie połączonych ze sobą i dostępnych w ramach tego samego karnetu tras jest  w Białce/Bukowinie. Termy w sumie też tam...tylko zwykłe ludzi multum...
    Podziękowali 2DaddyPig Aga85
  • Białke znam i lubię, tylko trochę się boję zakopianki. Jedziemy z samiutkiej północy i droga daleka.
  • Kluszkowce
  • Zieleniec. Nie trzeba dojeżdżać miedzy stokami jak np w Tatrach. Noclegi na miejscu lub- taniej -w Dusznikach zdroju.  
  • edytowano styczeń 2022
    Polecam Czarna Góra Resort w Siennej k. Stronia Śląskiego w ubiegłych latach to była nasza stała miejscowka. Przy czym dla nas narty to dodatek do wypoczynku nie jesteśmy zaawansowani
    Podziękowali 1DaddyPig
  • edytowano styczeń 2022
    Wierchomla. Trasa ma 1800 metrów długości, kolej krzesełkowa. Dobre ceny - 75 normalny (70 ulgowy) za 4-godzinny karnet, do tego 10% zniżki na Dużą Rodzinę.
    A jeśli małe dzieci - to Sabat Krajno.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Kluszkowce. Krajno. 
  • edytowano styczeń 2022
    Tylko Czarna Góra jak mało śniegu to z połączeniem szlaków jest tak sobie. Dodatkowo to co zawsze jest połączone to jeden stok niebieski dobry do nauki i dwa czerwono niebieskie. U góry wyciągu oba czerwone, strome, wąskie i przy muldach nieprzyjemne, dolne odcinki łatwe. Ale dostać się do łatwych trzeba przez czerwone przewężki.


    Wierchomla była fajna kilka lat temu jak było połączenie ze Szczawnikiem, teraz...
    ogólnie jest obok głównego zjazdu łatwy stok Polanki ale zjechać z niego też trzeba przez dolną część Wierchomla, która jest stromawa z krótkim odcinkiem wyhamowując ym prosto w kolejkę do wyciągu. Ja z małymi i dosyć szalonymi dziećmi się tam bałam, że nie wyrobią i walną w stojących ludzi. I jeżeli nie zmienili wyciągu to była to kolejka bardzo...bardzo powolna. Jedna z najgorszych jakie spotkałam.
  • edytowano styczeń 2022
    Zieleniec fajny ale moim zdaniem ma dwa spore minusy czyli parkingi (małe na tyle ludu i o ile nie znajdzie się miejsca bezpośrednio wzdłuż drogi to daleko) i  kwestia przejazdów maluchów mostkiem nad drogą. Ale w sumie ośrodek sympatyczny, przynajmniej z nastolatkami :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.