Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Panie Putin kończ pan ten mecz

edytowano marzec 2022 w Ogólna

Gen. Clark: Putin może przeprowadzić atak nuklearny na Polskę

Gen Clark był dopytywany w CNN, jakie byłyby jego decyzje, gdyby nadal pełnił swoją funkcję w NATO. Przypomnijmy, że amerykański wojskowy w latach 1997–2000, był naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie. Jak zaznaczył, Putin wykorzysta temat broni nuklearnej w obecnych napięciach. Jego zdaniem, na słowach może się nie skończyć. 

– Jeśli naprawdę chce powstrzymać NATO, jeśli wierzy, że może zniszczyć Sojusz Północnoatlantycki, może użyć taktycznej broni jądrowej – wskazywał generał. – Gdzie jej użyje? Może nie w Ukrainie, ale gdzieś w zaludnionym miejscu w Polsce – wskazał konkretnie.

Wojskowy wyjaśniał, że w ten sposób Putin mógłby zaatakować cel, który do tej pory był wskazywany ewentualnie tylko podczas rosyjskich manewrów wojskowych.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz podczas wojny w Ukrainie, kiedy gen. Clark zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, w jakim znalazła się także Polska. Tym samym daje do zrozumienia, że inwazja Rosji ma już de facto skutki globalne.

__________
tym samym sprawa wojny na Ukrainie będzie zamknięta

Podziękowali 1Klarcia

Komentarz

  • no i co wybierzesz dla swoich dzieci i wnuków?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    no i co wybierzesz dla swoich dzieci i wnuków?
    nie rozumiem pytania
  • no czy nuklearne odparowanie, czy życie
  • to pytaj Putina nie mnie, ani ja, ani ty nie mamy tu nic do gadania.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    ale jak będziesz kierował swoimi działaniami,
    czy np. będziesz za tchórzliwą kapitulacją, czy za bohaterską  walką?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    ale jak będziesz kierował swoimi działaniami,
    czy np. będziesz za tchórzliwą kapitulacją, czy za bohaterską  walką?
    ale czy ty rozumiesz że nie będzie żadnej walki, tylko pokazowa atomówka i wtedy kapitulacja? to chyba oczywiste że nikt nie podejmie walki z państwem które pokaże, ze jest w stanie użyć taktycznej broni jądrowej. To zakończy sprawę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    ale jak będziesz kierował swoimi działaniami,
    czy np. będziesz za tchórzliwą kapitulacją, czy za bohaterską  walką?
    ale czy ty rozumiesz że nie będzie żadnej walki, tylko pokazowa atomówka i wtedy kapitulacja? to chyba oczywiste że nikt nie podejmie walki z państwem które pokaże, ze jest w stanie użyć taktycznej broni jądrowej. To zakończy sprawę.
    a czy jesteś za tym, by pokazali?
    czy może wolisz by się obyło bez pokazywania?
  • Nie obejdzie się raczej a jeśli się obejdzie to będzie to tylko i wyłącznie ich widzimisię. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Chyba nie tylko gen. Clarke takie niebezpieczeństwo widzi.

    U mnie w pracy dyskusje toczą się nad kolejnością kolejnych celów: najpierw Finlandia, Mołdawia, czy Polska? 
  • Tak przy okazji:

    18 Niejaki Eleazar, jeden z pierwszych uczonych w Piśmie, mąż już w podeszłym wieku, szlachetnego oblicza, był zmuszony do otwarcia ust i jedzenia wieprzowiny. 19 On jednak wybierając raczej chwalebną śmierć aniżeli godne pogardy życie, dobrowolnie szedł na miejsce kaźni720 a wypluł mięso, jak powinni postąpić ci, którzy mają odwagę odrzucić to, czego nie wolno jeść nawet przez miłość do życia. 21 Ci, którzy byli wyznaczeni do tej bezbożnej ofiarnej uczty, ze względu na bardzo dawną znajomość z tym mężem, wzięli go na osobne miejsce i prosili, aby zjadł przyniesione przez nich i przygotowane mięso, które wolno mu jeść. Niech udaje tylko, że je to, co jest nakazane przez króla, mianowicie mięso z ofiar822 Tak postępując uniknie śmierci, a ze względu na dawną z nimi przyjaźń skorzysta z miłosierdzia. 23 On jednak powziął szlachetne postanowienie, godne jego wieku, powagi jego starości, okrytych zasługą siwych włosów i postępowania doskonałego od dzieciństwa, przede wszystkim zaś świętego i od Boga pochodzącego prawodawstwa. Dał im jasną odpowiedź mówiąc, aby go zaraz posłali do Hadesu. 24 «Udawanie bowiem nie przystoi naszemu wiekowi. Wielu młodych byłoby przekonanych, że Eleazar, który już ma dziewięćdziesiąt lat, przyjął pogańskie obyczaje. 25 Oni to przez moje udawanie, i to dla ocalenia maleńkiej resztki życia, przeze mnie byliby wprowadzeni w błąd, ja zaś hańbą i wstydem okryłbym swoją starość. 26 Jeżeli bowiem teraz uniknę ludzkiej kary, to z rąk Wszechmocnego ani żywy, ani umarły nie ucieknę. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    Prayboy powiedział(a):
    Nie obejdzie się raczej a jeśli się obejdzie to będzie to tylko i wyłącznie ich widzimisię. 
    no nie, podali swoje warunki

    wyjście z NATO

    inna sprawa, czy udało by się nam wyjść z NATO
  • My mamy wyjść z NATO?

    To taka pół-kapitulacja byłaby.
  • edytowano marzec 2022
    lepsza pół niż pełna po uderzeniu jądrowym

    i co w tym złego?
    gospodarczo pewnie niewiele, gdyż do UE chyba nic nie mają

    mielibyśmy pewnie sytuację podobną do tej, jaką miała Finlandia za czasów ZSRR + korzyści z bycia w UE
  • Wtedy będą mogli nas zająć jak Ukrainę, pretekst zawsze się znajdzie.
    Podziękowali 1Bagata
  • Zuzapola powiedział(a):
    Wtedy będą mogli nas zająć jak Ukrainę, pretekst zawsze się znajdzie.
    jakoś Finlandii ZSRR nie zajął
  • edytowano marzec 2022
    Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie obejdzie się raczej a jeśli się obejdzie to będzie to tylko i wyłącznie ich widzimisię. 
    no nie, podali swoje warunki

    wyjście z NATO

    inna sprawa, czy udało by się nam wyjść z NATO
    A co mnie obchodzą ich warunki.
    Z terrorystami się nie negocjuje tylko do nich strzela. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Nie obejdzie się raczej a jeśli się obejdzie to będzie to tylko i wyłącznie ich widzimisię. 
    no nie, podali swoje warunki

    wyjście z NATO



    To było by równoznaczne z poddaniem się moskiewskiej władzy.
    A jak wygląda taka zależność, to już wielokrotnie przerabialiśmy.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Wtedy będą mogli nas zająć jak Ukrainę, pretekst zawsze się znajdzie.
    jakoś Finlandii ZSRR nie zajął
    Oficjalnie nie, ale w praktyce tak. Ten kraj był im bardziej podporządkowany, aniżeli Polska. W roku 1984 byłam w fińskiej ambasadzie, w Warszawie, prosić ich o azyl. Mieliśmy już wtedy nakazany wyjazd z Polski.
    Już na bramce zrobiło mi się dziwnie, bo urzędnicy byli w mundurach. Wpuszczono mnie do ambasadora, tez był w mundurze.
    Gdy mu powiedziałam, że wraz z rodziną proszę o azyl polityczny, to .. mina gościa była bezcenna. Powiedział, że oni azylu nie udzielają, napisał na kartce i podsunął mi do przeczytania: "mamy tutaj podsłuch." 
    Taką "wolność" wtedy mieli.
  • Prayboy powiedział(a):
    no nie, podali swoje warunki

    wyjście z NATO

    inna sprawa, czy udało by się nam wyjść z NATO
    A co mnie obchodzą ich warunki.
    Z terrorystami się nie negocjuje tylko do nich strzela. 

    BINGO!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.