Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Starość

Pomyślałem, że dziś dłużej pośpię, bo ostatnie trzy dni miałem bardzo intensywne i pracowałem do późna, a dziś jest trochę luźniej. Uznałem, że do dziewiątej mogę spokojnie poleżeć. Ach, co za cudowna okazja, by pospać dłużej. Celebrowałem to dłuższe spanie, aż w końcu się zupełnie obudziłem.

Była 7:02.
Podziękowali 2Elf77 zbyszek

Komentarz

  • Ja już nie mam złudzeń.

    5.30
    Podziękowali 1DaddyPig
  • To ja mam odwrotnie, całą (pierwszą) młodość wstawałam wcześnie, czasem musiałam, czasem po prostu się budziłam, ale ogólnie lubiłam wczesne wstawanie . Teraz (powiedzmy druga młodość) wstaję zazwyczaj dopiero 6.30 i nieraz ciężko mi się zwlec z łóżka. Natomiast do 9, to chyba nigdy nie umiałam spać, nawet (a szczególnie wtedy) jak mam wolny dzień. Chyba, że po zupełnie nieprzespanej nocy, ale obecnie mam potrzebę kłaść się wcześniej, do północy już mi ciężko dotrwać. 
  • Wczoraj pobudka 4.30, dzis łaskawca pozwolił do 6.  :#
    Ja chce do 9! <3
  • Przy maluchach to zupełnie inna bajka, bo nie dość, że potrafią obudzić kilka (naście) razy w nocy, to potem zadowolone wstają o świcie, domagając się zainteresowania, żeby w dzień uciąć sobie drzemkę. Podczas której mama szybko próbuje nadrobić zaległe prace domowe.
    Pamiętam ten czas, gdy chodziliśmy jak zombies. 
    Podziękowali 3Pioszo54 Kaika Pipijo
  • Ja nie pospałam dziś dłużej (6:00 budzik zadzwonił jak co dzień) ale.... uświadomiłam sobie że chyba pierwszy raz od niepamiętnych czasów przespałam ciągiem całą noc!!!
    Nikt mnie nie obudził.
  • Ja chodzę spać 5-7 rano i jak nie mam terminów to wstaję ok. 14-15.
    Lubię po nocach siedzieć, bo wtedy nikt mi nie przeszkadza.
  • edytowano maj 2022
    Nigdy w życiu nie spałam do 9, w domu mi rodzice nie dziwi a po ślubie mąż i dzieci. A mogłabym i do 11, bo moja tarczyca się domaga
  • Ja mogę spać nawet cały dzień :) Czasami jest tak, że budzę się tak jak w tygodniu, ale po sprawdzeniu godziny śpię dalej do 9.00 czy nawet 11.00 jak mogę sobie na to pozwolić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czyliś młody.
  • niemal jak niemowlę :D
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mogę spać do południa. A popołudniu obowiązkowa drzemka
  • Gdzieś czytałam że potrzeba snu stopniowo zmneijsza się z wiekiem. Noworodki prawie calą dobę przesypiają, a babcie do 5 wstają do koścoła. 
  • Mąż stary (od 5 się przewraca na łóżku, za to o 22 ledwie żywy ), ja młoda (o 6,50 myślałam że zasnę na stojąco, o 22 jeszcze mi się aż tak spać nie chce..) :) no rodzi to pewne problemy....
    co ciekawe, z 10-15 lat temu było dokładnie odwrotnie
  • Malia powiedział(a):
    Gdzieś czytałam że potrzeba snu stopniowo zmneijsza się z wiekiem. Noworodki prawie calą dobę przesypiają, a babcie do 5 wstają do koścoła. 
    Jak się o 21 położą...
  • edytowano czerwiec 2022
    Jak radzicie sobie Kochani z coraz częściej dopadającym człowieka brakiem sił?
    Wola działania jest, tylko sił nie ma.
    Chodzi o zwykłe ogranianie domu, dzieci wczesnoszkolnych, jedzenia, ogrodu, zwierząt
    (kilka ich mamy), zakupów itd., itp.
    Jak zrobię " na siłę" to się jakby debet robi. I potem trzeba
    " oddać" przemęczeniem, chorobą, jeszcze większym brakiem sił, buntem na pokładzie ( własnej psychiki).
    Tyle planów, tyle do zrobienia i ta niemoc działania bardzo mnie psychicznie wykańcza.
    Fakt, że jeszcze sama jestem całymi dniami z najmłodszą dwójką, ich jeszcze cały czas muszę mieć na oku bo albo chcą jeść, albo porozmawiać, no i kłócą się też dość często i głośno.
    Nie oczekuję porad typu "niech sami zrobią kanapki", albo żeby znaleźć kogoś do pomocy. 
    Pomagają w prostych rzeczach, a zatrudnić nie zatrudnię, nawet za darmo nie chciałabym. Ci co mnie znają dłużej wiedzą jaka jestem :D
    Kiedyś mieliśmy takie fajne wątki wygadaniowe.
    Mój stan nie kwalifikuje się do tego dawnego "mam dość" bo nie o to mi chodzi  :)
    Uczę się godzić z tym, że mam mniej sił niż kiedyś. I trudne to jest :'(
    Podziękowali 1babka4
  • In Spe już chyba wychowała więcej niż jedno samodzielne dziecko.
    Podziękowali 1In Spe
  • Kiedy czujesz się zmęczona spróbuj położyć się na kilka minut i pooddychać głęboko przeponą. Zmęczenie to często niedotlenienie. 
    A pijesz wystarczająco dużo wody? 

    Podziękowali 1In Spe
  • A może niedobory witaminy D? 
    Podziękowali 1In Spe
  • "Przyjmij z godnością, co ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości."
    Podziękowali 3Klarcia Pipijo babka4
  • Zwyczajnie: mniej sił, inne plany, realistyczne, uwzględniające możliwości albo potrzeby organizmu.
  • edytowano czerwiec 2022
    Dziękuję Wszystkim za odzew   :)

    @M_Monia  do Ciebie  słówko na priv.

    Nie będę pisać w ukrytych wątkach bo choć osobiste, to myślę, że bardzo powszechne. Te moje smuteczki i rozkminy.
    Wiem chyba co mi dolega mniej więcej..perfekcjonizm, idealizm i jeszcze kilka ...izmów. Do tego zmęczenie codziennością, wiekiem, sytuacją na świecie. 

    @Kacha :) masz rację i z oddychaniem i z piciem, cały czas odkrywam jakie to ważne. Bez porządnego, codziennego marszu po lesie po prostu nie żyję. Nauczyłam się też bardzo pilnować z nawodnieniem i cały czas trwam w zdziwieniu jak kiedyś mogłam to tak olewać.


    @saga :) niedoborów nie mam, bo już umiem ( czy też dopiero) o siebie dbać. Kilka razy zapłaciłam ogromną cenę za brak troski o zdrowie i postanowiłam, że nigdy więcej się do takiego stanu nie doprowadzę.
    Zdrowa jestem, tylko wyczerpana macierzyństwem. Chciałoby się mieć te siły,  tę tężyznę jak kiedyś. Ale coraz bardziej rozumiem, że to już za mną.

    @Berenika - dobrze pamiętasz :) 
    Mam trójkę dorosłych, studiująco- pracujących, no i wspomniane wczesnoszkolne.
    Bardzo piękny i trafny  cytat, znam go oczywiście, ale dziękuję za przypomnienie.
    Pora się do niego przytulić myślami i sercem  <3


    Podziękowali 1Berenika
  • Ze względu na moją fascynacje maszyną rifa odkryłem ostatnio ze zmęczenie powodują wirusy. Szczególnie ostatnio aktywne calici, Astro, papilloma. I dopiero plazma potrafi skutecznie usunąć je, tak że zmęczenie mija. Z innych środków to polecałbym chyba tylko zioła antywirusowe typu: kangbingdu, czy banlangen
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.