Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dawid Podsiadło biczuje katolików

Komentarz

  • Myśle, ze to krytyka popularnej postawy. Życia sobie, Boga sobie, pewnej nietolerancji, interesowania się tym co robią inni. A że może to być obraźliwe to inna kwestia.
  • Bo jednak jako katolicy nie musimy być tolerancyjni etc ale tez znowu, to jest to co się ateistom nie podoba i o czym mówią. Można zrobić dobra rzecz i nie nabijać popularności tej piosence
  • > nie nabijać popularności tej piosence

    Piosenki Podsiadły mają oglądalność liczoną w milionach i moje "nabijanie" nic nie zmieni.

    Stawiam hipotezę roboczą: a co, jeżeli przez Podsiadłę przemawia Duch Święty?
    Podziękowali 1zoia
  • @DaddyPig Kto wie? Tak naprawdę jakby się przyjrzeć miałabym swojemu zyciu to daleko mi do Chrystusowej postawy. Innym katolikom, nie chce wchodzić im w serca być może tez. 
  • Mi się ta piosenka bardzo podoba.
  • Jakoś Podsiadło mi nie leży, ale utwór super, można sobie rachunek sumienia zrobić ;)
    A już pstrąg mnie rozwalił, bo mam te same przemyślenia co do postu - uwielbiam owoce morza! :D
    Podziękowali 2agnieszkamama Joannna
  • DaddyPig powiedział(a):
    > nie nabijać popularności tej piosence

    Piosenki Podsiadły mają oglądalność liczoną w milionach i moje "nabijanie" nic nie zmieni.

    Stawiam hipotezę roboczą: a co, jeżeli przez Podsiadłę przemawia Duch Święty?
    Przemawia, do mnie na pewno.
    Jest tu jednak pewna subtelność i pułapka, w która ciągle wpadam
    Bo moje grzechy to nie grzechy innych
    Więc moze do mnie przemawia, a do innego nie. Bo może ten inny porządny katolik naprawdę jest porządny
    Najłatwiej zarzucić komu rozpasanie albo, przeciwnie, faryzeizm
    Zajmowanie się sobą jest bardzo nieprzyjemne 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Ja tu biczowania nie widze, raczej swoją własną wizje katolika pokazuje, swoją drogą bardzo mało katolików w piątek pości, było jakies zamieszanie kiedys w Kościele o tym ze posty w piatek zniesiono - nie wiem w zwiazku z czym, czy to była dyskusja o tym czy jak, ale wielu znajomych katolików nie posci i zdziwieni przecież postu juz nie ma.
  • Bo nie ma. Jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych 
    Chyba, że sama sobie post narzucisz.
    Podziękowali 1Berenika
  • Post i modlitwa usuwa jeden rodzaj złego ducha, którego inaczej wyrzucić sie nie da.
    Może to dawało przewagę naszego kraju w wierze w Boga nad innymi krajami ?
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Bo nie ma. Jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych 
    Chyba, że sama sobie post narzucisz.
    A to nie jest post jakościowy? 

    zbyszek powiedział(a):
    Post i modlitwa usuwa jeden rodzaj złego ducha, którego inaczej wyrzucić sie nie da.
    Może to dawało przewagę naszego kraju w wierze w Boga nad innymi krajami ?
    A inne kraje nie poszczą? 
  • O postach decyduje episkopat danego kraju, więc inne mogą nie pościć.
  • Ta piosenka odnosi się do hipokryzji niektórych katolików . Wyśmiewa tych co z obrządków zrobili bożków . 
    Piosenka na czasie . Daje do myślenia. Skłania do skruchy jak się słyszy jak pod przykrywką religii jesteśmy puści , bezwzględni i pyszni . 

    Ile tam prawdy, która kole w oczy 
  • Super ta piosenka. Nie widzę biczowania. Hipokryzję należy wskazywać a takich ludzi sporo. Sama nie jestem wolna od ocen innych ludzi. Łatwo wydawać wyroki zwłaszcza poza czyimiś plecami. A postępowanie bywa różne i też należy o tym mówić wprost. Bo to że tzw. inni tak robią nie usprawiedliwia mojego zachowania. 
    Podziękowali 1avija
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.