Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dla tych co nie wierzą w spisek elit

"We pick health, education, farming and banking" Bill Gates
Wybieramy(weźmiemy) zdrowie, edukację, rolnictwo i bankowość




«1

Komentarz

  • edytowano lipiec 2022
    Nie wiem czy spisek to dobre słowo. Raczej jest to otwarta działalność. Tylko ludzie tego nie widzą, bo trudno żyć w prawdzie.

    Edit: znaczy: w prawdzie żyje się łatwiej, ale początki takiego życia są trudne.
    Podziękowali 2Elf77 In Spe
  • edytowano sierpień 2022
    Plany globalistów na najbliższą przyszłość

    Prosty sposób rządu na kradzież pieniądza:
    - gdy zarabiasz, podatek dochodowy
    - gdy gdzieś mieszkasz, podatek katastralny
    - gdy sprzedajesz, podatek od sprzedaży
    - gdy oszczędzasz, inflacja
    - gdy inwestujesz, podatek od zysków kapitałowych
    - gdy otwierasz biznes, licencje
    - gdy masz dobry biznes, podatek od dochodu
    - gdy coś dajesz komuś, podatek od darowizny
    - gdy umierasz, podatek od spadku

    10 filarów życia
    1. Sen
    2. Nawodnienie
    3. Minerały
    4. Odżywianie
    5. Ćwiczenia
    6. Światło słoneczne
    7. Natura
    8. Sposób myślenia
    9. Społeczność
    10. Miłość (siebie, rodziny, życia!)


  • edytowano sierpień 2022
    zbyszek powiedział(a):
    Prosty sposób rządu na kradzież pieniądza:
    - gdy zarabiasz, podatek dochodowy
    - gdy gdzieś mieszkasz, podatek katastralny
    - gdy sprzedajesz, podatek od sprzedaży
    - gdy oszczędzasz, inflacja
    - gdy inwestujesz, podatek od zysków kapitałowych
    - gdy otwierasz biznes, licencje
    - gdy masz dobry biznes, podatek od dochodu
    - gdy coś dajesz komuś, podatek od darowizny
    - gdy umierasz, podatek od spadku
    ogólnie podatki nie są kradzieżą,
    kradzieżą może być ich wysokość i wydatkowanie

    np. sądownictwo kosztuje,
    ale brak kontroli jego efektywności (zarówno jakości wyroków, jak i szybkości działania) można już nazwać nadużyciem

    itd.
  • edytowano sierpień 2022
    Podatek od spadku jest kradzieżą - zabiera dzieciom wypracowany przez rodziców majątek. Dochody już raz zostały opodatkowane.
     edit: dodałem parę rzeczy do poprzedniego wpisu
  • zbyszek powiedział(a):
    Podatek od spadku jest kradzieżą - zabiera dzieciom wypracowany przez rodziców majątek. Dochody już raz zostały opodatkowane.
     edit: dodałem parę rzeczy do poprzedniego wpisu
    najsprawiedliwszy byłby podatek od rodziny, czyli podymne,
    ale łatwo napuścić wtedy ludzi na siebie,
    więc szuka się sposobów, które będą możliwie mało dla ludzi zauważalne
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2022
    zbyszek powiedział(a):
    Podatek od spadku jest kradzieżą - zabiera dzieciom wypracowany przez rodziców majątek. Dochody już raz zostały opodatkowane.
     edit: dodałem parę rzeczy do poprzedniego wpisu
    Gdy dziedziczysz po rodzicach to nie płacisz podatku. Zgłaszasz jedynie do urzędu skarbowego.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Podobnie jest z darowizną od zstępnych i wstępnych. Zgłaszasz tylko do skarbówki.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2022
    A słyszeliście o życiu wg prawa naturalnego? Jest grupa ludzi, która się na nie powołuje. Mi.mogą ogłosić autonomię. Dopiero co się o tym dowiedziałam. Bliski znajomy siostry ogłosił własną republikę i wyjął się i rodzinę spod prawa stanowionego. Przestał płacić podatki. Troszkę poszperałam w internecie i faktycznie ruch się poszerza. Jak dla mnie bardzo przesadzone. 

    "- Co daje nam ogłoszenie autonomii? Ogłoszenie autonomii wraz z deklaracją wolności oraz deklaracją samostanowienia ogranicza prawo urzędu gminy do narzucania nam podatków, ogranicza działania policji, służb medycznych, wojskowych. Gdyż ich jurysdykcja nie na prawa bytu na terenie autonomii.."
    Podziękowali 1zbyszek
  • Właściwie to takie osoby nie powinny wysyłać dzieci do szkół, ani korzystać z dróg publicznych itd.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Właściwie można w ten sposób ustanowić własne państwo bez gruntu.
    Ciekawe jak by potraktowali takiego gościa w Chinach ?
  • Ten kolega porozsyłał pisma do urzędów, i chyba nawet do ministerstwa jakiegoś jakieś pół roku temu. Bez odpowiedzi. A milczenie jest uznawane jako brak zastrzeżeń. Tak on twierdzi.
  • siostraKasik powiedział(a):
    Ten kolega porozsyłał pisma do urzędów, i chyba nawet do ministerstwa jakiegoś jakieś pół roku temu. Bez odpowiedzi. A milczenie jest uznawane jako brak zastrzeżeń. Tak on twierdzi.
    państwo, to też siła,

    powinien mieć nadzieję, że będzie miał szczęście i potraktują go, jak nie groźnego wariata,
    oczywiście poza płaceniem podatków
    :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • siostraKasik powiedział(a):
    Ten kolega porozsyłał pisma do urzędów, i chyba nawet do ministerstwa jakiegoś jakieś pół roku temu. Bez odpowiedzi. A milczenie jest uznawane jako brak zastrzeżeń. Tak on twierdzi.
    Czubek. Naliczą mu takie procenty za zaległe podatki, że się z rozumem nie pozbiera.
    W naszym życiu dwie rzeczy są pewne - śmierć i podatki.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Podobnie jest z darowizną od zstępnych i wstępnych. Zgłaszasz tylko do skarbówki.
    Pod warunkiem że powyżej 10 tys zrobisz to w formie przelewu 
  • Właśnie się dowiedziałem że są oddziały bankowe bezgotówkowe czyli nie operują gotówką. Dodając do tego "pomyłkę" PiS i dopuszczenie Urzędów Skarbowych do wglądu w nasze konta bankowe jedynie na wniosek. To robi się nieciekawie.

    Pytanie kiedy wycofają gotówkę ?
  • zbyszek powiedział(a):
    Właśnie się dowiedziałem że są oddziały bankowe bezgotówkowe czyli nie operują gotówką. Dodając do tego "pomyłkę" PiS i dopuszczenie Urzędów Skarbowych do wglądu w nasze konta bankowe jedynie na wniosek. To robi się nieciekawie.

    Pytanie kiedy wycofają gotówkę ?
    Nigdy. Kościół się nie zgodzi.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Wilfrid powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Właśnie się dowiedziałem że są oddziały bankowe bezgotówkowe czyli nie operują gotówką. Dodając do tego "pomyłkę" PiS i dopuszczenie Urzędów Skarbowych do wglądu w nasze konta bankowe jedynie na wniosek. To robi się nieciekawie.

    Pytanie kiedy wycofają gotówkę ?
    Nigdy. Kościół się nie zgodzi.
    A tam. Byłam ostatnio w Wąwolnicy a tam na wejściu terminal i można składać ofiary 
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • edytowano sierpień 2022
    Zapewniam cię, że Kościół się dostosuje, może nawet Franciszek pochwali.
    Dla nas oznacza to tylko jedno "Koncentration lager Ziemia"

    Słyszałem termin wycofania gotówki w Polsce - luty 2023
    pożyjemy zobaczymy

    https://inforfk.pl/aktualnosci/8517726,Obowiazek-platnosci-bezgotowkowych-w-transakcjach-powyzej-20-tys-zl.html#

    Podziękowali 1Elf77
  • Dzisiaj z bankomatu mogłem wypłacić jednorazowo tylko 800zł
  • – Przede wszystkim ani polski minister zdrowia, ani… W sensie tutaj lokalnie nie jesteśmy od ogłoszenia końca pandemii. To jest decyzja, którą pewnie będziemy podejmowali na forum międzynarodowym, na forum WHO – powiedział Adam Niedzielski w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
  • zbyszek powiedział(a):
    Zapewniam cię, że Kościół się dostosuje, może nawet Franciszek pochwali.
    Dla nas oznacza to tylko jedno "Koncentration lager Ziemia"

    Słyszałem termin wycofania gotówki w Polsce - luty 2023
    pożyjemy zobaczymy

    https://inforfk.pl/aktualnosci/8517726,Obowiazek-platnosci-bezgotowkowych-w-transakcjach-powyzej-20-tys-zl.html#

    Niemożliwe; nawet gdyby opozycja wygrała wybory, to nie dali by rady tego wdrożyć.
    To by nawet nie było głupie; znacznie ukróciło by szarą strefę, ale nie przejdzie przez.

    I znowu chrzanisz, bo wcale nie chodzi o wycofanie pieniądza z obiegu. 
  • zbyszek powiedział(a):
    Dzisiaj z bankomatu mogłem wypłacić jednorazowo tylko 800zł
    U mnie można jednorazowo tylko 400€; chyba w każdym kraju, w bankomatach są ograniczenia.
    Podziękowali 1Leli
  • zbyszek powiedział(a):
    – Przede wszystkim ani polski minister zdrowia, ani… W sensie tutaj lokalnie nie jesteśmy od ogłoszenia końca pandemii. To jest decyzja, którą pewnie będziemy podejmowali na forum międzynarodowym, na forum WHO – powiedział Adam Niedzielski w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.
    Dokładnie tak. Pandemie groźnych chorób zakaźnych ogłasza i odwołuje WHO. Zawsze tak było, m.in. do tego jest powołana. Nie ma to nic wspólnego ze zniewoleniem ludzkości.
  • edytowano sierpień 2022
    Ten film bulwersuje mnie do dziś. Metody głosowania w Unii to całkowite pogwałcenie demokracji.
  • Klarcia powiedział(a):
    U mnie można jednorazowo tylko 400€; chyba w każdym kraju, w bankomatach są ograniczenia.

    W wielu bankach limit można sobie swobodnie ustawić, ostatnio wypłacałem 5000 zł jednorazowo i się dało. Wyższych kwot nie próbowałem jeszcze.
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    Ten film bulwersuje mnie do dziś. Metody głosowania w Unii to całkowite pogwałcenie demokracji.
    To się zgadza. Jeszcze przed akcesją namawiałam, żeby do tego kołchozu nie wchodzić.
  • Klarcia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Ten film bulwersuje mnie do dziś. Metody głosowania w Unii to całkowite pogwałcenie demokracji.
    To się zgadza. Jeszcze przed akcesją namawiałam, żeby do tego kołchozu nie wchodzić.
    Mieszkałaś wtedy w Niemczech? 
  • Wilfrid powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Ten film bulwersuje mnie do dziś. Metody głosowania w Unii to całkowite pogwałcenie demokracji.
    To się zgadza. Jeszcze przed akcesją namawiałam, żeby do tego kołchozu nie wchodzić.
    Mieszkałaś wtedy w Niemczech? 
    Tak i z perspektywy Niemiec widziałam, że Polacy lezą w przepaść. W niemieckich mediach informowano, że poszerzenie UE będzie bardzo korzystne. W tym czasie miałam też znajomego (wysoki urzędnik państwowy), który mi powiedział, jaki plan jest dla Polski przewidziany. Dojście do władzy PiS-u, zepsuło im szyki.
  • Klarcia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Dzisiaj z bankomatu mogłem wypłacić jednorazowo tylko 800zł
    U mnie można jednorazowo tylko 400€; chyba w każdym kraju, w bankomatach są ograniczenia.
    To kwestia woli banku, euronet stwierdził np że bankomatu w utrzymaniu są za drogie i zmniejszył limit do 800 bo do wypłaty naliczana jest prowizja. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.