Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lalka Kafki

W  wieku 40 lat Franz Kafka (1883–1924), który nigdy nie ożenił się i nie miał dzieci, przechodził przez park w Berlinie. Kiedy zobaczył płaczącą dziewczynkę, zatrzymał się i zapytał " Dlaczego płaczesz?”. Odpowiedziała: „Zgubiłam moją ulubioną lalkę." Ona i Kafka długo i bezskutecznie szukali lalki. 
Kafka zaproponował, żeby poszukali jeszcze trochę następnego dnia. „Spotkamy się tu i znowu zaczniemy jej szukać.”
Następnego dnia,  gdy nadal nie znaleźli lalki, Kafka dał dziewczynce list „napisany” przez lalkę W tym liście było napisane: „Proszę nie płacz. Wyruszyłam na wycieczkę,  aby zobaczyć świat. Napiszę ci o moich przygodach”.
Tak rozpoczęła się historia, która trwała do końca życia Kafki. Podczas kolejnych spotkań z dziewczynką spotkań Kafka czytał listy lalki. Były  w nich starannie  opisane przygody. Siedzieli i rozmawiali. A dziewczynka była zauroczona. 
W końcu Kafka przyniósł lalkę (którą po prostu kupił). „Ona ... Ona, wcale nie wygląda jak moja lalka !” - powiedziała dziewczyna.
Kafka wręczył jej kolejny list, w którym lalka napisała: „Podróże mnie zmieniły”. Dziewczynka przytuliła nową lalkę i wróciła z nią szczęśliwie do domu.
Rok później Kafka zmarł. 
Wiele lat później dorosła już dziewczyna znalazła list wewnątrz lalki. W maleńkim liście podpisanym przez Kafkę napisane było:
 „Wszystko, co kochasz, prawdopodobnie zostanie utracone, ale ostatecznie miłość powróci w inny sposób” 
Historia ta została opisana w książce Gerda Schneidera pt.: „Lalka Kafki”.

https://www.facebook.com/wozniakanna2/posts/pfbid02jzh1zJgdaaJZnzAiKC1YtrfjQpUksTUFfcPxSG4P2LoWT6t63512hQ3KQJfGPTUWl
Podziękowali 3Pioszo54 In Spe Klarcia

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.