Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawa, której nie zjem za nic w świecie to...

Komentarz

  • Karczek pod każda postacią
    nie lubię bigosu 
    I wszelkich wędzonek 
  • Brukselka, tatar, śledzie bez żadnego sosu.
  • Wątróbka 
  • kurze łapki
    Podziękowali 3hipolit mamaw Elf77
  • Flaki
    Podziękowali 1Elf77
  • Kiedyś oglądałam filmik jak Chińczyk konsumował mysz w sosie sojowym. Chyba nie byłabym aż tak odważna.
  • In Spe powiedział(a):
    beondegi
    Co to za potrawa? 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Brukselka.
    To jest w ogóle bardzo ciekawe. Badacze z Kornwalii wykryli, że około 50% populacji jest nosicielem mutacji genu, który jest odpowiedzialny za odczuwanie gorzkiego smaku brukselki (a konkretnie fenylotiokarbamidu, PTC). Czyli najprawdopodobniej twoje dzieci też nie lubią brukselki. 
  • Ryba w galarecie. Mogę ją ugotować, bez próbowania, ponoć smacznie, ale nie zjem za nic w świecie. 
  • Nic z kolendrą i nic z majerankiem.
    No i nic z dań niby obiadowych, ale na słodko.
  • edytowano sierpień 2022

    z dzieciństwa - czernina i kasza gryczana,
    obecnie niechętnie kasza gryczana, brukselka, czerniny nie próbowałem,

    majeranek lubię, tatara i flaki bardzo, no a karp w galarecie to jedna z potraw Wigilijnych, mniam

    a za największy przysmak uważam ikrę z piklingów, czyli śledzi wędzonych w całości, lepsza niż kawior
  • hipolit powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    beondegi
    Co to za potrawa? 
    to taki popularny street food z poczwarek jedwabników  B)
  • edytowano sierpień 2022
    In Spe powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    beondegi
    Co to za potrawa? 
    to taki popularny street food z poczwarek jedwabników  B)
    Nie miałam przyjemności ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • Groszek z marchewką :)
    Podziękowali 2Pioszo54 paulaarose
  • Pomidorówki nie cierpię.
  • Z takich co jeszcze tu nie padły to salceson i galareta. Nie tknę krewetek, małży, ośmiornic, paluszków krabowych, słowem: owoców morza. I podobnie jak makodorzyk - te wszystkie ozorki, żołądki, serduszka, płucka na kwaśno. Takie rzeczy jak czernina to oczywista też nie. I slabo scieta jajecznica z glutami....słabo mi na samą mysl ;)
  • edytowano sierpień 2022
    Rejczel powiedział(a):
    Z takich co jeszcze tu nie padły to salceson i galareta. Nie tknę krewetek, małży, ośmiornic, paluszków krabowych, słowem: owoców morza. I podobnie jak makodorzyk - te wszystkie ozorki, żołądki, serduszka, płucka na kwaśno. Takie rzeczy jak czernina to oczywista też nie. I slabo scieta jajecznica z glutami....słabo mi na samą mysl ;)
    jajecznica wysmażona, na sucho?
    tfe

    tak jak wolę jajka na miękko,tak i jajecznicę na miękko
    :)
  • Jak przyjdzie prawdziwy głód, to będziecie marzyć o tych potrawach.

    Moja mama jako dziecko tak miała, jak bomba zniszczyła kamienicę nad piwnicą w której schowała się wraz z mamą i sąsiadami. Ponad tydzień bez jedzenia skutecznie wyleczył mamę ze wszystkich grymasów co do potraw.

    Ja nie lubię wiele rzeczy, ale nigdy nie powiedziałbym o nich, że nigdy w świecie. Cejrowski opowiadał, że prawdziwą próbą dla człowieka jest zupa z małpy. Po pobycie w dżungli zje się nawet danie z rączkami i nóżkami przypominającymi dziecięce.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Kaszanka
    Podroby typu móżdżki, serca, wątroby 
    Flaki
    Ślimaki
    Owoce morza 

  • Czytałam wspomnienia wojenne warszawiaków, którzy przeżyli Powstanie. Zapamiętałam szczególnie historię pewnej rodziny, której ojciec jako ostatnią deskę ratunku wykorzystał swój skórzany pasek do spodni. Odcinal po kawałku paska i gotowali to w garnku, bo już nie było co jeść.
  • Kiszone sledzie
  • Robaki ala szwab
  • Nie lubię dań obiadowych na słodko ale jak bym musiała to bym zjadła. Problem jest taki , że zaraz po tym daniu byłabym głodna.
  • Catering dietetyczny
    Ciekawy pomysł na biznes dietetyk układa menu - 10 dań do wyboru z dowozem do klienta. Tanie to to pewnie nie jest, ale sąsiad zamawia bardzo często.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.