Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ile kosztuje żona

2»

Komentarz

  • A... To tak jak w mieście. Nie ma różnicy  ;)
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Chyba nie mają kanalizacji. W sensie takim, że nie korzystają z żadnej infrastruktury danej przez państwo 
  • Na wsi ciężej się pracuje, jednak łatwiej się dorobić.  W mieście praca jest zazwyczaj lżejsza (rolnik, który ma zwierzęta pracuje 7 dni w tygodniu, a mieszczuch przeważnie 5) i stosunkowo dużo mniej płatna tzn.  mieszkania są bardzo drogie w miastach, szczególnie dużych, niewspółmiernie drogie do zarobków uzyskiwanych w tych miastach. Na wsi rolnik pracuje się na siebie, a w mieście często dla korporacji czy jakiegoś innego pracodawcy, który często go wykorzystuje i płaci tylko tyle ile musi, a nie ile powinien.

    Prymas Wyszyński mówił że ludzie ze wsi są solą ziemi. Na wsi jest dużo mniej rozwodów, wieś jest bardziej bogobojna i patriotyczna, ceni tradycyjne wartości. W mieście ludzie są niewolnikami banków, w których mają kredyty na mieszkanie.

    Amisze nie kształcą się do 24 roku życia na studiach, tylko od młodości ciężko pracują w rodzinnych gospodarstwach.  Nie są tak głupi by harować u kogoś za grosze. Z tego co wiem nie płacą podatków. Mają własne szkoły a gdy ktoś zachoruje, robią zrzutkę na szpital.  Gdy ktoś potrzebuje domu lub stodoły, cała społeczności go buduje. Są świetnymi cieślami. Liberalna Ameryka ich nienawidzi, są wyśmiewani w mainstreamowych mediach, filmach i teledyskach. 

    Kiedyś Kościół Katolicki pilnował by podatek wynosił 10% i ani grosza więcej. My płacimy znacznie więcej w podatkach bezpośrednich i pośrednich. A jak mamy mieszkanie w bloku to płacimy czynsz. U Amiszów tego nie ma. 

    Mieszkam w mieście, mam działkę pod budowę domu na wsi. 

  • Czyli teoretyzujesz pisząc o wsi?
  • I piszesz bzdury. 
  • Nazywaj to jak chcesz. Guzik mnie to obchodzi. Podałem konkrety. Polecam mój wątek pt. Polscy Amisze. Uciekam na wieś i tam wybuduję dom. 
  • Jakie bzdury konkretnie? 
  • Uciekaj. Mieszkam na wsi całe życie i to nie są konkrety tylko wyobrażenia.
  • I daj Ci Boże, by stały się Wam rzeczywistością.
  • Mieszkasz w bloku? 
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    Z tego co wiem nie płacą podatków.
    Płacą, tylko o tym nie wiedzą :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.