Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Archiwum X

Jak długo trzymacie słoiki z własnymi przetworami typu kompoty, musy owocowe?
W Necie znalazłam info o 1-2 latach. U nas archiwalia sięgają 5-7 lat. Boję się, czy rozwijające się tam cywilizacje nie wymyśliły  już koła. Z drugiej strony żal włożonej pracy i pieniędzy (w tym roku zwłaszcza cukru i gazu hihihi).
Podziękowali 2Pioszo54 Kaika

Komentarz

  • Jadłem przetwory z lat 90tych też były OK. Po rodzicach. Powstał żel zamiast kompotu.
    Podziękowali 3Pioszo54 mamaa Klarcia
  • Ogórki kiszone, zostało kilka słoików sprzed 3 lat, o dziwo wszystko z nimi ok
    Jednak marynowanie  kanie sprzed 2 lat wyrzucę

    Uwielbiam przetwarzać, ale rodzina nie ma takich mocy
    archiwalia są u mnie max 3 letnie

    Jeszcze zamrażarkę czas opróżnić :#
    Podziękowali 1mamaa
  • Ktoś jeszcze coś?

  • Ja bym wywaliła. Jak nikt nie zjadł tego przez 7 lat, to nie chcecie tego jeść, spójrzmy prawdzie w oczy ;)
    Podziękowali 1mamaa
  • zauważyłem, że dżem z czarnej porzeczki robi się lepszy po 2-3 latach, serio
    Podziękowali 2Klarcia mamaa
  • W cieście czy rogalikach zjedzą. Sprawdzone. Jak nie ma śladów życia to nie ma życia  :D
    Podziękowali 2Klarcia mamaa
  • edytowano sierpień 2022
    Dżemy, kompoty, przeciery pomidorowe jadłam z przed kilku lat, może trafił się nawet kilkunastuletni. Nie mam z tym problemu. Pasteryzuję swoje przetwory i mam pewność, że w dobrze zamkniętym słoiku z wybitym życiem wewnętrznym nic się tam nie dzieje. Nikt się nie rozchorował i wszyscy "konsumenci" żyją. Natomiast co do grzybów marynowanych dwuletnich, tu daliście mi do myślenia, nie wiem czy nie wyrzucić, bo z nimi totalnie nie mam doświadczenia.
    Edit: dotyczy moich przetworów. 
    Podziękowali 2Klarcia mamaa
  • Wiemy wiemy
    Podziękowali 1mamaa
  • edytowano sierpień 2022
    Podziękowali 1mamaa
  • Pamietam jak kiedys byla mowa na orgu o zaprawach z lat 80-tych (ze ktos odnalazl i zjadl) :D
    Podziękowali 1mamaa
  • i co żyje ?
    Podziękowali 1mamaa
  • W kazdym razie juz nie pisze   :D
    Podziękowali 1mamaa
  • :p :p :D
    Podziękowali 1mamaa
  • To, co konserwował mój ojciec było niezniszczalne. Długo już nie żył, a soki dalej były ok 
    Ale on był mikrobiologiem i na różnej produkcji się znał 
    Choć najlepiej na technologii piwowarskiej.
    Podziękowali 3Elf77 Klarcia mamaa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.