Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W Warszawie c*pa zamiast teatru

2»

Komentarz

  • Nie rozumiem idei sztuki samej w sobie. Może dlatego, że u nas tworzywo jest bardzo poddane prawom przyrody /fizyki.

  • edytowano wrzesień 2022
    Eleonora powiedział(a):
    Nie rozumiem idei sztuki samej w sobie. Może dlatego, że u nas tworzywo jest bardzo poddane prawom przyrody /fizyki.

    ale zgodzisz się, że samo rzemiosło to za mało?

    to dosyć dobrze widać w piosence

    Kora to sztuka
    a Trojanowska to tylko rzemiosło, tak jak u Santor
    Podziękowali 1Eleonora
  • edytowano wrzesień 2022
    Wydaje mi się, że problem nie tkwi jednak w wykładowcach - zawsze można by przecież uczyć się "warsztatu"od osoby o innym światopoglądzie; po prostu prawicowe środowiska nie są tym szczególnie zainteresowane.
  • Coralgol powiedział(a):
    Wydaje mi się, że problem nie tkwi jednak w wykładowcach - zawsze można by przecież uczyć się "warsztatu"od osoby o innym światopoglądzie; po prostu prawicowe środowiska nie są tym szczególnie zainteresowane.
    wydaje mi się,że nauka rzemiosła ma znaczącą wagę jedynie w sztukach plastycznych

    i np. moje dzieci bardzo się do rzemiosła przykładały,
    problem jest w tym, co się promuje, a za tym sprzedaje

    a o tym decydują media


    Podziękowali 2Skatarzyna Eleonora
  • Kolejna pani o oryginalnym nazwisku prowadzi akcję dezintegrującą.


  • Ku pokrzepieniu serc

    Udało się zorganizować Publiczny Różaniec w Katowicach!  3 września 2022

    Podziękowali 1Klarcia
  • Wydaje mi się, że problem nie tkwi jednak w wykładowcach - zawsze można by przecież uczyć się "warsztatu"od osoby o innym światopoglądzie; po prostu prawicowe środowiska nie są tym szczególnie zainteresowane.
    ---------------
    Może to różne rozumienie dobrego warsztatu?
    Porównam sztuki sąsiada tytułowego Teatru Dramatycznego, czyli Teatru Lalka: "Rycerz Gwiazdy Wigilijnej", "Ptak Zielonopióry", "Legendy warszawskie: Złota Kaczka, Kościół Panny Marii" - o wymowie prawicowej oraz "Dzieci z Bullerbyn", "Boska komedia" - o wątkach lewicowych, czyli gender i ekologizm. 
    W mojej opinii pierwsze trzy mają o wiele lepszy warsztat niż ostatnie dwie. Pokazują wysiłek dążenia do dobra mimo poświęceń i trudów w lapidarnej, minimalistycznej formie, a te bardziej lewicowe- epatują emocjami, aż do histerii i kotłowaniny ciał.
    Ktoś powie, ze słaby warsztat pierwszych, bo za mało emocji i koncentracji na ciele, a to świadczy o człowieczeństwie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.