Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ordo Iuris ma kłopoty finansowe

Jeszcze do niedawna Ordo Iuris wydawało się organizacją o dość stabilnych dochodach, teraz jednak okazuje się, że od kilku miesięcy mają poważne problemy finansowe. Co jest tego przyczyną? Skandale obyczajowe, czy może... sankcje, które uderzyły w rosyjskie podmioty?


https://noizz.pl/spoleczenstwo/ordo-iuris-nie-starcza-pieniedzy-na-obrone-polskiej-rodziny/jn8sk4m
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-prezes-ordo-iuris-musimy-prowadzic-polityke-zaciskania-pasa,nId,6389706



«1

Komentarz

  • Zważywszy na to, że problemy OI zaczęły się w momencie wybuchu wojny, o czym prezes w tym wywiadzie nie wspomniał, wnioski nasuwają się same. Dziwnym trafem kryzys finansowy u podobnych organizacji (również tych z usa) tez zaczał się z wybuchem wojny. 
  • No właśnie dowodów jednoznacznych nie ma, ale wszystko na to wskazuje. 
  • Ej ej
    Przecież nie wolno mówić,że OI jest finansowane przez Kreml.
    Już wiele razy padło ,że tego ,że są finansowani przez ruskich nie wolno mówić.
    Więc proszę nie mówić,że ordo iuris jest finansowane przez Kreml 
  • Egal, przez kogo są finansowani - w Polsce robią dobrą robotę; bronią bezpłatnie ludzi, bronią godności Polski na światowej arenie.
  • Jest dowód na to, że finansowane przez Rosjan  hiszpańskie CitizenGo finansowało jedno organizowane przez OI wydarzenie, czy było więcej podobnych działań - tu pewności nie ma
  • edytowano listopad 2022
    a finansowanie przez USA, które prowadziło wojnę za wojną (i zamierzają walczyć do ostatniego Ukraińca, w sprowokowanej przez siebie wojnie), np. te wszystkie granty dla uczelni, stypendia,
    każdemu z Was, osobiście, nie przeszkadza?


  • Ordo Iuris żyje z pieniędzy od ludzi,  które pozyskują wg sprawdzonego schematu. Raczej spodziewam się, że zubożenie darczyńców mogło wpłynąć na mniejsze darowizny. Zresztą większa część problemu wg słów prezesa stanowią wyższe koszty niż mniejsze wpłaty.
    Sam zastanawiam się ostatnio czy nie ograniczyć swoich darowizn na różne organizacje lub rozważyć zwiększenie tylko dla najważniejszych z nich, by mogły nadal działać jak dotychczas.
    Podziękowali 3DaddyPig Malia Klarcia
  • #Pieszo54


    Finansowanie przez USA np. w formie stypendiów prestiżowych amerykańskich uniwersytetów czy np. jakieś fundusze norweskie mi nie przeszkadzają - bo te kraje są (mimo bardzo wielu problemów) są  demokracjami. Rosja to państwo faszystowskie prowadzące barbarzyńską, niczym niesprowokowaną wojnę.
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia
  • edytowano listopad 2022
    Coralgol powiedział(a):
    #Pieszo54


    Finansowanie przez USA np. w formie stypendiów prestiżowych amerykańskich uniwersytetów czy np. jakieś fundusze norweskie mi nie przeszkadzają - bo te kraje są (mimo bardzo wielu problemów) są  demokracjami. Rosja to państwo faszystowskie prowadzące barbarzyńską, niczym niesprowokowaną wojnę.
    czyli jak demokracja wymorduje 100000 Irakijczyków, albo miliony Japończyków, albo setki tysięcy Niemców, to jest ok?

    (atak na Pearl Harbor był sprowokowany groźbą blokady Japonii, a wojna na Ukrainie, przygotowaniami tejże do wojny z Rosją od 2014)
  • edytowano listopad 2022
    Nie, wojna w Iraku również została wywołana z fałszywych pobudek - Saddam miał dysponować bronią masowego rażenia, co okazało się oczywistą nieprawdą i uważam, że źle się stało, że wzięliśmy udział w tej wojnie. Tyle że dzisiaj sojusz ze Stanami i Unią Europejską jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa, USA są demokracją, a Rosja jest państwem faszystowskim, które celowo wykorzystuje swoją propagandę w celu niszczenia porządku demokratycznego w państwach europejskich.

    I nie trolluj @Pieszo54 nikt Ci tu nie uwierzy, że, Ukraina od 2014 roku prowokowała Rosję, to Rosja w 2014 zaatakowała Ukrainę, zajmując Krym i Donbas, wielodzietni zbyt dobrze znają historię.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2022
    Coralgol powiedział(a):
    Nie, wojna w Iraku również została wywołana z fałszywych pobudek - Saddam miał dysponować bronią masowego rażenia, co okazało się oczywistą nieprawdą i uważam, że źle się stało, że wzięliśmy udział w tej wojnie. Tyle że dzisiaj sojusz ze Stanami i Unią Europejską jest kluczowy dla naszego bezpieczeństwa, USA są demokracją, a Rosja jest państwem faszystowskim, które celowo wykorzystuje swoją propagandę w celu niszczenia porządku demokratycznego w państwach europejskich.

    I nie trolluj @Pieszo54 nikt Ci tu nie uwierzy, że, Ukraina od 2014 roku prowokowała Rosję, to Rosja w 2014 zaatakowała Ukrainę, zajmując Krym i Donbas, wielodzietni zbyt dobrze znają historię.
    Krym, a chyba i Donbas, zostały dołączone do Ukraińskiej SRR przez Chruszczowa, genseka ZSRR, Ukraina, jako państwo, to twór radziecki,
    Krym był częścią Rosji od 1783, a wcześniej należał do Turcji

    co do kluczowości obecnych sojuszy dla naszego bezpieczeństwa, to uważam wręcz przeciwnie, kluczowy dla naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa naszych granic, jest sojusz z Rosją;
    od 1990 roku Niemcy, korzystając ze swej kluczowej pozycji wśród sojuszników USA, budowały swoją pozycję w zachodniej Polsce, forsowały jej regionalizację, co stanowiło i stanowi zagrożenie dla Polski
  • To nie ma znaczenia i nie usprawiedliwia agresji.
  • edytowano listopad 2022
    bezpieczeństwo własne ma zawsze znaczenie i, w krańcowych przypadkach usprawiedliwia agresję (kryzys kubański)

    (a wracając do poprzedniego, chyba nie było w historii większych ludobójców, niż Imperium Brytyjskie + USA)

  • Wcześniej mogłam Cię uważać za nieco naiwnego człowieka wychowanego w PRL-u o określonych sentymentach i mentalności, ale jeżeli po agresji na Ukrainę Pieszo nadal uważasz że:

    "co do kluczowości obecnych sojuszy dla naszego bezpieczeństwa, to uważam wręcz przeciwnie, kluczowy dla naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa naszych granic, jest sojusz z Rosją"

    to nie mamy o czym rozmawiać, bo to jest obrzydliwa propaganda.

  • Ładnie się obnażyłeś.
  • zawsze tak uważałem i cały czas bronię swego zdania

    jedyne co  dostaję w odpowiedzi to obelgi :)
  • A czego oczekujesz? Bronisz zbrodniczego reżimu, który napadł na sąsiedni kraj i odpowiada tam za potworne zbrodnie wojenne. Nie ma w Tobie ani cienia refleksji?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2022
    Pioszo54 powiedział(a):
    bezpieczeństwo własne ma zawsze znaczenie i, w krańcowych przypadkach usprawiedliwia agresję (kryzys kubański)

    (a wracając do poprzedniego, chyba nie było w historii większych ludobójców, niż Imperium Brytyjskie + USA)
    jeszcze do ostatniego zdania, wiadomo, że historię piszą zwycięzcy, więc zbrodni Imperium Brytyjskiego trzeba szukać pod nazwą "klęski głodu",
    w Irlandii,  w Indiach, w Chinach, a ostatnio, w latach 40-tych XX wieku, w Iranie,
    w czasie, gdy kraje te podlegały Imperium,
    w sumie dziesiątki milionów istnień ludzkich
  • Nie zmieniaj tematu, bronisz zbrodniczego reżimu, który odpowiada za ogromne zbrodnie wojenne, one się dzieją obecnie, po sąsiedzku, nie ma znaczenia w tym kontekście że w latach 40. Wielka Brytania coś tam...
    Podziękowali 1Klarcia
  • one się dzieją w propagandzie ukraińskiej i filmikach Zeleńskiego
  • Pioszo54 powiedział(a):
    one się dzieją w propagandzie ukraińskiej i filmikach Zeleńskiego
    Czyli wojny nie ma i Rosjanie nie zaatakowali Ukrainy, i te wszystkie doniesienia to manipulacja?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2022
    no przecież odniosłem się do wpisu Coralgol o ludobójstwie, zbrodniach wojennych...
  • Dziwi mnie, że to forum jest przestrzenią dla rosyjskiej propagandy. Pamiętam jak ostro banowano jakieś dziewczyny chodzące na marsze kobiet, a z czymś takim nie ma problemu.
  • edytowano listopad 2022
    Nie pisałam o ludobójstwie żeby być precyzyjnym (ach, to prawo międzynarodowe na studiach!) "tylko" o zbrodniach wojennych. Chociaż wiele to nie zmienia, i jedno i drugie podlega pod normy ius cogens.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziwi mnie, że nie odróżniasz swobody wypowiedzi i poglądów od propagandy,
    Ty, zwolenniczka demokracji!
    :)
  • Pioszo54 powiedział(a):
    no przecież odniosłem się do wpisu Coralgol o ludobójstwie, zbrodniach wojennych...
    Ale tam przecież dochodzi do zbrodni wojennych. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pioszo54 powiedział(a):
    dziwi mnie, że nie odróżniasz swobody wypowiedzi i poglądów od propagandy,
    Ty, zwolenniczka demokracji!
    :)
    Raczej odróżnia prawdę od kłamstwa, które Ty propagujesz. Też się dziwię, że admin na to pozwala. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano listopad 2022
    ja uważam, że są to tylko, np. sprawa  Buczy, próby propagandowe

    i przyznaję, że Żeleński jest w tym dobry, a przynajmniej uparty
  • @Pieszo54 akurat na tym forum swobody wypowiedzi nigdy nie było. Co również zdarzało mi się krytykować.

    Tym bardziej dziwi, że te różne "dziewuchy" były banowane, a zwolennik systemu totalitarnego zaprzeczający dobrze udokumentowanym zbrodniom wojennym hasa sobie w najlepsze.


    Podziękowali 2Klarcia persa
  • beatak powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    dziwi mnie, że nie odróżniasz swobody wypowiedzi i poglądów od propagandy,
    Ty, zwolenniczka demokracji!
    :)
    Raczej odróżnia prawdę od kłamstwa, które Ty propagujesz. Też się dziwię, że admin na to pozwala. 
    a mogłabyś zacytować jakieś moje kłamstwo?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.