Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papka dla dziadka.

Przez najbliższy czas że względów stomatologicznych (usunięcie ósemki) muszę spożywać potrawy w formie półpłynnej, jako musy itp czy możecie zaproponować jakieś przepisy które mogą zastąpić zwykle jedzenie typu śniadanie obiad kolacja. Pełnowartościowe i zróżnicowane. Pracuję w domu i z przygotowaniem nie będzie problemu.. posiadam blender mikser. 
Podziękowali 1babka4

Komentarz

  • Pulpeciki w sosie pomidorowym,  zmiksowac
    Piure z marchewki, buraczka, groszku, ziemniaków 
    Sos pieczarkowy z makaronem lub manna
    Krupnik
    Zupa jagodowa z manną
    Kapusniak z żeberkiem: rozgotować najpierw w bulionie mięso, dodać poszatkowaną kapustę, wyjąc mieso oddzielic od kosci, ugniesc widelcem
    Szpinak z fetą
    Soki owocowo qarzywne
    Koktajle z maslanki i ulubione owoce
    Kaszka ryzowa 
    Ryba na parze z purre brokula i kalafiora
    Mielona pierś kurczaka w koperkowym sosie
    Gruszka gotowana w waniliowym sosie
    Podziękowali 1Prayboy
  • ehhh...
    a na wynos nie robisz :-)
    Podziękowali 2babka4 zbyszek
  • Trochę za daleko, ostygnie ;)
  • Może coś szybszego?
    Np. Ciepłe mleko i moczyć kawalki bułki
    Kakao lub czekolada i moczyć ciasteczka
    Bulka paryska bez skóry i kielbasa parówkowa 
    Miękki chleb , kromki bez skorki i pasty  warzywne lub pasztet
    Podziękowali 1Prayboy
  • Np. Ciepłe mleko i moczyć kawalki bułki
    _____________
    co za upodlenie :-)
    Podziękowali 2babka4 zbyszek
  • dzięki , będę eksperymentował, zawsze pozostaje  powrót do słoiczkó gerbera, ale to chyba w litrowych rozmiarach :-))
  • A nie możesz jeść tego co reszta rodziny a tylko to co twardsze miksować? 
  • Kasza manna. Albo zmiksowana owsianka. Są też kaszki takie drobniutkie jak manna, ale jaglano-owsiane.
  • edytowano grudzień 2022
    Wszelkiego rodzaju zupy kremy z warzyw, bardzo dobre wychodzą jeżeli dodasz świeże zioła np. krem z pomidorów z bazylią, krem z marchwi z kolendrą lub z szałwią, krem z buraka z rozmarynem.  Zioła właśnie sprawiają, że nie smakuje jak papka dla przedszkolaka.Sama bardzo lubię zdrowe i pomaga zadbać o sylwetkę. Idąc tym tropem znajdziesz mnóstwo przepisów w necie.
  • A nie możesz gryźć drugą stroną? Też niedawno miałem usuniętą ósemkę i nikt nie kazał mi jeść papek. Musiałem tylko pilnować, aby rana się goiła, czyli nie płukać ust.
  • mogę ale mam tzw. suchy dół po prawej, nie powinno tam nic się dostawać twardego

  • wlasnie dlatego ze nie  można wypłukiwać

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.