Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wraca powszechna służba wojskowa, geje protestują

Komentarz

  • Mogę nie być za homoseksualizmem, ale każdego należy szanowac
    Podziękowali 3paulaarose hipolit persa
  • nie każdego
    Podziękowali 1Klarcia
  • Należy szanować swoją Ojczyznę. Polska dała gejom pełne prawa tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, na długo przed krajami zachodnimi. A ten cymbał twierdzi, że jego kraj go nie chroni.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2022
    @DaddyPig tu chodzi o falę w wojsku.
  • Ale w jakim sensie ona, ta służba ma być obowiązkowa?

    Nowością jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy - podstawowy trwający do 28 dni i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska, a czas odbywania dobrowolnej służby zasadniczej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej albo okresu zatrudnienia. 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Teraz zdaje się wzywają na przeszkolenie rezerwistów nawet tak wiekowych jak ja  ;-)
  • Czemu ciężko. Tyle chłopaków dookoła.
  • znalezłem jedna wypowiedz  Homoseksualizm to nie choroba, która zwalnia z wojska. A skoro to jest choroba, to trzeba leczyć
    Podziękowali 2Prayboy Elf77
  • No i co złego w przeszkoleniu? Nie zaszkodzi.
  • Ta służba dobrowolna zasadnicza też może być dla wielu atrakcyjna: żołd jest, pewne doświadczenie w określonych dziedzinach, potem profit przy szukaniu pracy.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.