Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmów Koronkę za Benedykta XVI

Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta. Pamiętajmy o nim. Jest bardzo chory, proszę Pana, by go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości do Kościoła do samego końca.
W komunikacie przekazanym dziennikarzom Bruni napisał, że po zakończeniu środowej audiencji generalnej Franciszek udał się do rezydencji w Ogrodach Watykańskich, by odwiedzić swego poprzednika. – Przyłączamy się do niego w modlitwie za emerytowanego papieża – dodał rzecznik.

Komentarz

  • Modliliśmy się też za Papieża.
  • "Bardzo proszę wszystkich wierzących w Polsce o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI" - zaapelował w mediach społecznościowych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.
  • Warto się też pomodlić za tych nieszczęśników, którzy uparcie twierdzą, że Franciszek jest tylko "biskupem Bergoglio". Odejście Benedykta XVI, które nieuchronnie się zbliża, postawi ich wobec jedynego logicznego wniosku, ze Kościół upadł i nie ma już żadnego papieża. Nie chciałbym być w ich skórze.
  • A to według Ciebie Kościół bez papieża nie istnieje...? Albo z kiepskim papieżem? Toć już kilka razy w historii upadł by z hukiem a trwa...
  • Kościół opiera się na Piotrze. Jeżeli przyjmujemy, że Piotra nie ma i nie będzie, to Kościoła też nie ma i nie będzie.
  • Kościół opiera się na Chrystusie. A Chrystus jest i będzie. 
  • To protestanckie podejście.
    Podziękowali 1asiao
  • Ja często myślałam i myślę o papieżu Benedykcie. Mój ulubiony papież. Bardzo przeżyłam jego rezygnację, bardziej niż śmierć JP2. Był on najostrzej atakowany przez lewactwo, co o nim jak najlepiej świadczy. Ciekawą opinię kiedyś przeczytałam. Dlatego był tak atakowany, bo był niesamowicie inteligentny, a przecież katolik taki być nie może. I jeszcze jedno: JP2 - pasterz, Benedykt - teolog, Franciszek - showman.
  • Franciszek - duszpasterz, misjonarz.
  • To Benedykt namaścił kard. Bergoglio na papieża. Wyrażanie szacunku dla jednego i kpiny z drugiego nie ma sensu. Albo obaj są komikami, albo żaden.
  • smutno mi bardzo, że odchodzi ten papież

    koniec pewnej epoki
    świadek historii 
    ( wiem, banały...) :'(
    Podziękowali 2Malia Aniuszka
  • Szkoda, że to już koniec jego życia, ale z drugiej strony najlepsze przed nim. W końcu trafi do Domu Oj
    Podziękowali 1Malia
  • Cała wieczność przed nim już blisko!
  • Teraz w końcu jest u Domu Ojca
  • Jest to niewątpliwie symbol zamknięcia pewnej epoki, jeszcze w ostatnim dniu roku.


    Podziękowali 1Berenika
  • Pamiętam jak na wieść o śmierci Jana Pawła II wielu  w Polsce poszło do kościołów, myślę że Benedykt też na to zasługuje, kto nie może to chociaż Anioł Pański... Módlmy się.
    Przykre że nie biją dzwony.
  • paulaarose powiedział(a):
    Teraz w końcu jest u Domu Ojca
    @paulaarose Kiedyś, miejmy nadzieję wszyscy się tam spotkamy. Ale wszystko ma swój czas pod niebem i należy cierpliwie czekać. 
    Podziękowali 1paulaarose


  • Dzisiejsze czytanie. 
    Znane jest nauczanie Benedykta o Antychryście.
    Do mnie to czytanie uderza dziś bardzo mocno, wydaje się że długo nie będziemy czekać.

  • edytowano grudzień 2022
    Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    Teraz w końcu jest u Domu Ojca
    @paulaarose Kiedyś, miejmy nadzieję wszyscy się tam spotkamy. Ale wszystko ma swój czas pod niebem i należy cierpliwie czekać. 
    Modliłam się dziś za niego, teraz widzę, że to było całkiem blisko czasu śmierci. Ale już po. 
  • mi się dziś w nocy śnił samolot który spadł na ziemię, wysiadła z niego grupa radosnych zakonnic w białych habitach, może to po niego.
  • Cieszę się, że mam kilka książek Zmarłego i że tyle homilii zostało umieszczonych w necie. Bardzo lubię ten styl: zdyscyplinowany, przejrzysty, spójny i niezwykle głęboką interpretację Słowa.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Jezus z Nazaretu, dwa tomy, jakże to ważne książki

    Podziękowali 1Berenika


  • Znajomi tradsi już oznakowali się symbolem sede vacante. Na kolejnego papieża poczekają do Paruzji.
  • Może się zdarzyć, że Syn Człowieczy porosi ich do siebie, zanim przyjdzie w chwale.
  • edytowano grudzień 2022
    Papa Benedetto ma dziś najlepszą imprezę. Spotkało go to, na co czekał 95 lat!
    Podziękowali 1paulaarose
  • opublikowano testament duchowy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.