Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Patron rodziny

edytowano lutego 2009 w Arkan Noego
Tak się zastanawiałem... My z Olą mamy poprosiliśmy o wstawiennictwo za naszą rodzinę Św.Michała Archanioła. Mamy Jego ikonę w domu i codziennie modlimy się słowami:

Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Odczuwamy codziennie jego opiekę i wiemy, że nie pozwoli nam upaść, że wraz z naszymi Aniołami Stróżami czuwa nad nami.

"Nieformalnymi" patronami naszej rodziny są również Św.Franciszek (mieliśmy niespodziankę, gdy dowiedzieliśmy się na początku naszej Mszy zaślubin, że jest wspomnienie Św.Franciszka) i Św.Jana Vianneya (oboje podziwiamy tego księdza, byliśmy w zeszłym roku w Ars odwiedzić jego kościółek i w pewnym sensie jego samego). Też codziennie prosimy ich o wstawiennictwo.

Jak jest w Waszych rodzinach?
«1

Komentarz

  • U nas naczelny św. ojciec Pio i św. Tereska od dzieciątka Jezus,
    Oczywiście św. Faustyna. , św. Antoni, święty Franciszek, no i... św. Mikołaj ;)
  • Braliśmy ślub w 9. sierpnia - św. Edyty Stein.

    Trudno lepiej wybrać (-:
  • Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

    My tez się codziennie modlimy tą modlitwą :clap:
  • [cite] Socrat:[/cite]Braliśmy ślub w 9. sierpnia - św. Edyty Stein.

    Trudno lepiej wybrać (-:
    ...można wybrac Romana
  • My braliśmy ślub w święto Matki Bożej Różańcowej. A dodatkowo wspomagają nas: św.Michał Archanioł, św. Tereska, św. Franciszek, św. o. Pio, św. Katarzyna Sieneńska i św. Josemaria.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Socrat:[/cite]Braliśmy ślub w 9. sierpnia - św. Edyty Stein.

    Trudno lepiej wybrać (-:
    ...można wybrac Romana

    Ale to chyba do prywatnego odmawiania...
  • tylko wtedy gdy masz tego na myśli
    Roman_Dmowski_.jpg

    zamiast tego
    roman.jpg
  • A kogo się wspomina 19 sierpnia ?
  • Jean Eudes (ur. 14 listopada 1601, zm. 19 sierpnia 1680) - święty, francuski ksiądz, początkowo oratorianin, ale w roku 1643 założyciel kongregacji księży świeckich z siedzibą w Caen. Jej członków zwano eudystami lub misjonarzami, gdyż ich podstawowe zadania sprowadzały się do prowadzenia misji wewnętrznych, czyli nawracania protestantów i krzewieniu wiary wśród niepraktykujących katolików. Drugim ważnym zadaniem było zakładanie seminariów duchownych celem podniesienia poziomu intelektualnego przyszłych księży.

    Napisał kilka prac o misjonarskim i ascetycznym charakterze: "Życie i królestwo Jezusa" (franc. La vie et la royaume de J??sus, 1637), "Życie chrześcijanina albo Katechizm misji" (La vie de chr??tien ou le Cath??chisme de la mission, 1641), czy "Umowa człowieka z Bogiem poprzez chrzest święty" (Le Contrat de l'homme avec Dieu par le saint bapt??me, 1654).

    Eudes nie ograniczał się do pracy duszpasterskiej. Aktywnie uczestniczył w zwalczaniu epidemii cholery, jaka nawiedziła Normandię. Niósł pomoc, chorym, biednym, opuszczonym.
  • Świeta Rodzina jest dla nas głównym odniesienim modlitw, potem nasi św. patronowie,św. Józef, św. Faustyna, św. Jan Bosco... wielu świętych angażujemy w stawiennictwo za nas:bigsmile:
    W końcu, co mają innego do roboty w niebie:wink:
    K
  • Ja znalazłam nasząÂ patronkę (jedna z ulubionych świętych mojej mamy :shocked:) i przypomniałam sobie, że modliłam się do niej w czasie ciąży, a córka "przypadkiem"(?) nosi imię Maria Teresa.
  • Modliłaś się "za wstawiennictwem", Mona, "za wstawiennictwem"... :wink:

    P
  • Masz rację. :shamed: Skrót myślowy. Do patrona o wstawienie się za mną przed Bogiem. W końcu święci sąÂ bliżej Boga niż my :wink:
  • Sakramentu małżeństwa udzieliliśmy sobie z małżonką w święto Świętej Rodziny.
  • [cite] mona:[/cite]Tutaj każdy może sobie znaleźć swojego
    http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/daty.php3

    Ehhm, to kalendarz posoborowy. Ja się nie zgadzam na przenosiny na święto mego patrona z marca na wrzesień
  • A masz jakiś przedsoborowy?
  • Jeszcze o "przypadkach". Modliła się za nas bardzo intensywnie nasza znajoma siostra sercanka. Również wtedy, kiedy byłam w ciąży. Marysia urodziła się w Uroczystość Naświętszego Serca Jezusowego ( i Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
  • [cite] mona:[/cite]A masz jakiś przedsoborowy?
    Mam, bo mam Mszalik. Online, na szybko nie znalazłem...
  • Chodziło mi o linka.
    W domu to ja też dużo rzeczy mam :wink:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Sakramentu małżeństwa udzieliliśmy sobie z małżonką w święto Świętej Rodziny.
    No ale Kościół chyba wam pobłogosławił...?
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Sakramentu małżeństwa udzieliliśmy sobie z małżonką w święto Świętej Rodziny.
    No ale Kościół chyba wam pobłogosławił...?
    "Według tradycji łacińskiej sami małżonkowie jako szafarze łaski Chrystusa udzielają sobie nawzajem sakramentu małżeństwa, wypowiadając wobec Kościoła swoją zgodę."
  • Nie tylko wg tradycji łacińskiej. Tak po prostu jest :cool:

    P
  • [cite] Gregorius:[/cite]Sakramentu małżeństwa udzieliliśmy sobie z małżonką w święto Świętej Rodziny.

    ikona.jpg
  • A co Wy na to (troche odbiega od wątku, choć może nie az tak bardzo)
    Patroni:
    Administratorów - św. Wawrzyniec, św. Marcjan, św. Martyriusz (Maciek możesz wybierać )
    :bigsmile:

    Internetu - św. Izydor z Sewilli


    Humorystów - św. Filip Neri - dla forumowych komików

    Korespondentów prasowych - św. Gabriel Arch. ciekawe czy ci z "gw" to wiedzą

    Pracowników izb skarbowych -św. Mateusz Ewangelista, Urzędników - św. Jan Ap.
    Urzędników podatkowych - św. Gwidon,św. Mateusz Ap.
    dla "sympatyków" struktur administracji państwowej

    Ciężarnych kobiet -św. Małgorzata Antiocheńska, św. Agapit, św. Rajmund Nonnat, Kobiet oczekujących potomstwa -św. Sykstus II, św. Idą, św. Kunegunda, św. Etelburga

    gdzieś na forum chyba byli

    Dobrego pożycia małżeńskiego - św. Urszula, św. Wincenty Ferreriusz

    Miłośników książki - św. Wiborada

    więcej na
    www.katolicka.alleluja.pl
  • Pracowników izb skarbowych -św. Mateusz Ewangelista, Urzędników - św. Jan Ap.
    Urzędników podatkowych - św. Gwidon,św. Mateusz Ap.
    dla "sympatyków" struktur administracji państwowej
    Zawsze myślałem że mają za patrona św. Dyzmę
  • Wyczytałam ostatnio taki fajny zwyczaj u pewnej rodziny, która co roku wybiera sobie patrona na rok (oprócz głównego, którego ma). Przez ten rok poznają go, czytają o nim, jeśli to możliwe to jeżdżą n w miejsca, w których przebywał itd.
    Praktykujecie coś takiego?
    :smile:
  • Patronem naszej rodziny jest św. Józef. Oddaliśmy się pod Jego opiekę w zapierającym dech kościele znajdującym się w miejscowości Klimontów (koło Sandomierza) - takiej świątyni nie powstydziłby się chyba Rzym, a znajduje się ona na na polskiej wsi :) No ale taki patron...

    Na ten rok każdy losował patrona - ja mam Matkę Teresę. No do Kalkuty raczej nie pojadę, ale jakoś postaram się zainspirować...

    Tak na marginesie: czytamy teraz wspólnie wieczorami "Święci z charakterem". Polecam - rozgrzewa serca!
  • poszukam tej książki, za mną poznawanie świętych ostatnio chodzi :smile:
    Fajny pomysł z losowaniem swojego rocznego patrona :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.